Novi Alfin kabrio u martu

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Pon Feb 01, 2010 9:42 am

Mislim da ste previshe usli u teoriju...ali da se pridruzimo...

Alfa nema dovoljnu reputaciju da bi ubacivala v6 i vece motore u svoje modele... to niko ne bi kupio...
Niti ima dovoljno siroku gamu kvalitetnih modela da moze da zatvori krug koji je potreban da se napravi ta reputacija...
Niti ima finansijera koji bi to sve podrzao jer je gazda blago retardiran...
Sto se tice sportskih takmicenja bilo kakvih pare su samo problem... tehnologija je tu... i sama skoljka ne moze da bude teza od konkurentnih... razlika moze biti par kilograma... aluminium, titanijum i carbon sve resavaju ako se ima para...

Ako cemo realno alfu je unistio brak sa fiatom... preuzimanje tehnologije fiata i pogresno pozicioniranje brenda od tog trenutka...

nije bilo potrebe (sem finansijske) napustiti tehnologije motora, vesanja i pogona jer se time izgubila poenta alfe, koja je u to vreme bila par svetlosnih godina ispred fiata... razvoj je zaustavljen, stagnira se u mestu prepakujuci fiatove modele i dizajnirajuci lepe karoserije...

za podizanje imidza danas ti trebaju prestizni modeli i ucestvovanje na vaznim takmicenjima... dakle dok ne vidite alfe koje brisu prasinu sa m3 csl-om i m5-icom kao i u wttc-u... znajte da je i dalje mrtva...

Slazem se sa starcem da ako se smorim od pravljenja hot rodova i uozbiljim se sa nekim novijim kolima to definitivno nece biti neki prepakovani fiat... za*ebi emocije itd... nema ih... ja vozim poslednji model alfa romea... nemci su previshe efikasni i perfekcionisticki nastrojeni a istina je da su veoma daleko od toga... sarena laza... ostaju japanci definitivno... visoka tehnologija u sluzbi coveka sa velikim mogucnostima modifikacije :)...

ovi trzaji u prazno... kao nov kabriolet i slicne mastarije... laz... masna laz... prepakovace spidera ili barchettu i reci nova alfa, crap...

fiat poseduje i ferarri jer tako?... ok, imaju opciju kao i audi... oni su pokupili lamboov motor i nagurali ga u najjace modele... prosto je... uzmi ferrari-jev motor i zabodi ga u 159 gta... daj mu 4x4 i pevaj... ne buvalno ali kapirate poentu... i audi profitira oz imidza lambovog motora u sebi... jer neko rekao da je musav i los? ne verujem... ne bi ni za ferrari u alfi... dobio bi instant imidz boost koji bi mogao da posle nadogradjujes sopstvenim motorima ako ti je vec stalo da budes purista i imas posle alfin motor unutra sa slicnom tehnologijom... mogucnosti su bezgranicne... ali nema se para... a mozda ni pameti...
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Pon Feb 01, 2010 10:33 am

Ima logike u Vasoj prici Starac i JaMal,ali uz duzno postovanje:

Pogledajte "ponasanje" Njemaca i Honde...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Pon Feb 01, 2010 10:54 am

Kao sto rekoh, za mene je Alfa 159 najbolji auto u klasi, sve u svemu. Lezanje ima najbolje...jos jedan kontraargument onima koji zalezu za rwd...

Ovo sto sam pisao da verovatno ne bih kupio 159 je moja licna prica...za mene licno - nema motora po mom ukusu. Za taj auto je stvarno potrebna neka mocna motorcina koja ce da ga pogura. Auto je dobar za preko 300ks bez problema. Dobro...pored toga mi se ne svidja sto auto nema skoro uopste nikakav "Alfin smek" kada se sedne, startuje motor i vozi, ali posto je stvarno dobar auto, presao bih preko "BMW-ovskog" kokpita, "opelovskog" menjaca i "Audijevog feelinga preko rupa". ;) ...mada kada osetim ono odvratno kvacilo kako ide na gore kao kod Opela, prevrne mi se stomak. :grin:

A sa Jamalom se i njegovom elaboracijom, kao i uvek, skoro uopste ne slazem. ;)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Zeljko155
Garaža: 156 JTD
Lokacija: bg
Postovi: 481
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 9:51 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Uto Feb 02, 2010 3:10 pm

Giugiaro, Pininfarina i Bertone na salonu u Ženevi

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/7980/8/
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Uto Feb 02, 2010 4:23 pm

Nemojte da sam čuo da je neko rekao da dizajn iz Bertonea liči na Hondu Civic :D
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sre Feb 03, 2010 12:56 am

pa sad kad si vec spomenuio nisi daleko :D
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sre Feb 03, 2010 10:50 am

Bice bruka,jedva cekam 2-gi Mart...Kakva Honda-oni o ovome mogu samo da sanjaju...Mada niste daleko,cim Alfa izbaci ove modele,Honda i Mazda ce po tradiciji pozuriti da je kopiraju...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sre Feb 03, 2010 3:25 pm

Stvarno cudno...159 je najbolji model koji je izasao iz Alfe unazad ne znam koliko...Kvalitet izrade,lezanje,ma sve...sve....,Al prodaja nikakva..nevjerovatno... :banghead: ..A,za ono se slazem..Ubaci 4.3 iz Ferarija prenos imas pogon imas i zdravo!!Malo smeka spolja 20 felne i vrh!!!
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sre Feb 03, 2010 4:09 pm

Tacno,ali njima je muka da se probude ujutru a ne da ubudze u 3.2 JTS Q4 motor iz Masera,ali nemjomo biti sigurni da neki svaba nece kupiti isti motor iz nekog slupanog Maseratija i ubudziti u svoju 159...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sre Feb 03, 2010 9:05 pm

starac vujadin napisao:kada osetim ono odvratno kvacilo kako ide na gore kao kod Opela, prevrne mi se stomak.
to.
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Uto Jul 06, 2010 4:43 pm

Izgleda da svi zaboravljaju Auto Deltu pa Alfa ima i jace v6 motore od 3.2 tu su i 3.6 i 4.2 motor idite na engleski sajt autodelte pa vidite sta se sve nudi za 159-ku cak i stelovanje ecu-a i dizni za bioetanol eto i jaci i ekoloski motori i 400 i kusur konja. Mi stalno pricamo o ponudi kod nas i motorima do maksimum 2200cc zbog registracije. Znaci put engleske poterati odavde tu od 3.2v6 Q4 i tamo ubaciti ovaj od 4.2v6 i eto snage.
Slika
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Uto Jul 06, 2010 8:59 pm

Alfa ima i jace v6 motore od 3.2
pa ni 3.2 nije alfin ako cemo tako...

GM-ovi v6 motori su odavno zamenili alfine...

ali lepa je to sasija definitivno za sve sminkere koji zele da kupe malo italijanskog stila za "male pare"... stim da je taj "jeftini stil" nekada isao sa performansama... pa su alfu zvali "poor mans ferrari"... sto je bilo tada...

na 159 su ispravili dosta problema starijih modela, kvalitet izrade, zavrsnu obradu, elektroniku koja radi cak i posle 2 coska itd, testirali je tako da je dosta decjih bolesti sa 156 i 147 eliminisano... ali ocigledno da ni to nije dovoljno jer je uradjeno jeftino i "sklepano"... sva ta poboljsanja nisu uradjena "pametno" vec samo brutalnim dodavanjem komponenti radi pouzdanosti i sigurnosti bez prave inovacije i inzenjeringa... jer to kosta mnogo vishe nego sto fiat zeli da plati za alfu, a bacakati 1600 kg po putu sa "bednih" ~250 ks nije bas sportski... bar ne u ovom veku... a nije ni neki gt... tako da... shvatas zasto prodaja ide tako lose... danas od alfe dobijas manje za vishe para nego nekada... a i tada je prodaja isla lose...

...

prva i jedina pametna inovacija u celoj gami je 159 sa 1.8TBi... ali i on je dosao kasno i skupo a prijalo bi mu i malo revizije vesanja i olaksavanje da bude stvarno konkurentan i privlacan novim kupcima...

my 2 cents...
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sre Jul 07, 2010 2:09 am

Izgleda da smo i mi poceli da mesamo babe i zabe koj sad motor nije alfin v6 ili T.Spark ako i imaju nesto od GM a cini mi se da je samo blok motora njihova onda tako mozemo da kazemo da alfa nikad nije pravila motore, sad ako neko tacno zna neka kaze sta je stvarno GM-ovo a ne odma ceo motor GM-ov ko onda pravi dizele neko ce reci da su onda to citroenovi motori u alfama kad pogledamo stvarno svi blokovi motora za sve marke su isti svidjalo se to nama ili ne tako je jos od prvih motora tek na glavama, poklopcima glava, usis, izduv, ventili i sistem ubrizgavanja se pocinju razlikovati od kad alfa ima v6 i T.S motore od 90-ih pa da kazemo da su svi motori posle toga GM-ovi nemoj da budemo smesni posle nas zato i j****ju ovi sa WV Golfovima poceli smo sami sebe da srozavamo na nivo ovih sto voze iste te Golfove sto kod njih nije isti taj GM-ov motor, a neki ovde pomenuse i porse 911 zar on nije na sasiji prve bube pa oni to ne naglasavaju da su ustvari potekli od bube, na stranu 910 pogledajte 914 na koj auto vam lici i ciji motor nosi pa ne kazu e to je fiat zato sta god i na kojoj god osnovi da bude ipak na kraju dizajn alfe ostaje jedinstven a u osnovi on nas je sve i povuko da volimo nasu marku prezivece ona i taj Dodge i bice jos jaca samo pola ovih koncepta da prodje pa na konju smo, a na kraju sta fali i neki terenac to ce samo da poboljsa ugled alfi na americkom i japanskom trzistu zato sto tamo bas za takvu vrstu vozila postoji potraznja jer za njih je bas to egzotika koju traze, kad je alfa montreal izbacene uopste nije bila za evropsko nego bas za to americko trziste tako da ako tamo poraste prodaja alfi moze i da poraste ta produkcija od tih magicnih 300000 komada da bi bili produktivni. Tako dal alfa bila sa prednjim, zadnjim il' na sva 4 ona je ipak alfa najbolje bi bilo da ostane sa sva tri pogona za odredjene kategorije, toliko od mene nadam se da sam bio kolko-tolko jasan.
Slika
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sre Jul 07, 2010 10:47 am

onda tako mozemo da kazemo da alfa nikad nije pravila motore
Izvini ali svaki V6 motor pre 159 je izasao iz Arese fabrike i direktan je naslednik originalnog V6 motora dizajniranog ranih 70-ih... i bio je kompletno alfin motor... dizajniran i proizveden...

kako god to vec zelis da posmatras za 159 vicu da je najbolja alfa koja je napravljena... ako uzmemo da to u sustini nije alfa alfa... niti alfina tehnologija logican zakljucak bi bio da alfa nikada nije pravila dobre automobile niti motore... ako ovaj jedino valja... sto je totalna glupost... kao i nazvati 159 i njegov v6 alfom... :) ili napretkom...

a ako otvoris novi 3.2 V6 shvatices da nema skoro nikakve veze sa originalnim v6... to je holdenov alu blok na koji je nasrafljena alfina glava... cak ni agregati nemaju veze sa arese v6...

cak ni to uskoro nece biti tacno jer je su australijanci rekli zbogom alfi, a alfa od 2012 uzima Chrysler's Pentastar V6 za 159, giuliettu , gt, breru itd... sta vec sada prave...

http://www.goauto.com.au/mellor/mellor. ... 1200197590

pitam se da li bmw kupuje svoje motore od drugih ili mercedes... kako je sa audijem? svi oni su prepakovali tudje motore i tudje sasije? ili su drugi kupili njihove? kako to bese ide...?

i sta da kazemo za imaoce 2.2l JTS-a? rame uz rame sa Astrama, Vectrama i zafirama itd... opel bracom... :)

realno od 2005 alfa nema ni svoj motor... ni svoju sasiju... jos malo ce da je prave ko zna gde... kini? ne bi me iznenadilo na kraju...

gde se povlaci crta kada nesto prestaje da bude marka i postaje fransiza? jer dovoljno zadrzati samo znacku? ili ima necega i u delovima i mestu gde se ti delovi prave i od strane koga i sa kojom filozofijom? kada pare postaju bitnije od casti i ugleda?

ceo svet je to video odavno i cudis se sto niko to ne kupuje... ja se slazem sa njima u potpunosti... ako cu nesto da kupim neka to bar bude original... kako tako... ili cemo i dalje da tvrdimo da je kosovo srbija? nije vec 20 godina bar i nece nikada vise ni biti... pomirite se sa tim... propaganda... isto kao i alfa...

ko zeli alfu ima izbor modela pre 1993... sa svim sto cini taj auto velikim i bitnim u istoriji automobila... ovo ostalo je "adding insult to injury" sto se kaze...

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”