Novi Alfin kabrio u martu

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Zeljko155
Garaža: 156 JTD
Lokacija: bg
Postovi: 481
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 9:51 pm

Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 5:07 pm

Alfa romeo izbacije novi kabrio u martu!!!
http://www.mojauto.rs/test/aktuelne-ves ... leje-.html
:)
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 5:36 pm

Bice nesto retro....100%!!! :love: :love: :arflag
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 5:41 pm

Ranjeni zmaj se ne predaje tek tako :)

Kad bi ovo bilo istina, to bi bilo super. Autodelta sprema nasvirani 8C, sto moze da znaci da ce i GTA uskoro. Sad ce jos novih modela, giulietta, 169 nekad uskoro, a koliko sam procitao, pominje se i Kamal http://carscoop.blogspot.com/2009/12/ea ... otype.html

Ako na sve to dodamo i cinjenicu da uskoro krece prodaja Alfi na americkom trzistu, koje je, cini mi se, i dalje najvece, mislim da za buducnost svima nam drage marke, ne treba brinuti
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 5:59 pm

Na zenevskom salonu u martu bice predstavljena Pininfarinina studija Alfe Spider. To ce biti najobicniji prototip i ko zna sta ce biti s tim.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 6:00 pm

Jel to ona prica da ce biti 3 prototipa spidera ili sta?
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 6:56 pm

Ovo je Pininfarina najavio da ce predstaviti. To se tako radi - napravis projekat u saradnji sa fabrikom, pustis ga na sajam na svom standu, vidi se reakcija publike, onda nagovaras fabriku da se pravi. Daleko je to od realizacije. Pri tome Fiat/Lancia/Alfa ima "fantastican talenat" da im promaknu mnoge dobre studije. Ako se secate nisu hteli da proizvode ni 8c, ni Fiat 500, pa su jedva nekako krenuli kada ih je javnost molila da to urade. Isto tako su propustili koncept Lancie Fulvie da proizvode iako su ih ljudi molili. Bilo je jos puno propustenih prilika...videcemo.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 9:26 pm

Jedan od komentara na nekom sajtu bio je upravo vezan za sve sto Alfa mora da ponudi da bi opstala, zapravo da bi krenula napred konacno, a svodi se na ono po cemu mora da se razlikuje od svih proizvodjaca sa FWD platformama koji su, mora se priznati, u mnogo cemu uznapredovali.
Osim prelaska na zadnji pogon, odrzavanja kvaliteta, realnog i logicnog plana za nekoliko godina i modela u napred, nema nema drugog resenja za opstanak brenda, ipak na zalost o tome odlucuje Fiat koji je izgubljen u vremenu i prostoru, pa se nasumicni potezi i pucnji u prazno nikako ne isplate posrnuloj Alfi.

Inercija je jedno, ali uspeh jednog VW u cijem sastavu samo Seat ne posluje u plusu, je nesto sasvim drugo. Ljudi su mozda navikli da hvale sve sto dolazi od njih, ali generalno oni se prodaju kao mleko i jaja, niko ne pita nista, samo po automatici kupi novi Passat, ili Superb, od cifri koje prodaju se zavrti u glavi, a Alfa proda jedva 100 000 godisnje, da li i toliko.

Polovicni potezi ne vode nigde, "ozivljavanje" od strane Fiata nije nista drugo nego podgrejan krompir, nekako bi njega trebalo pretvoriti u sarmu, ona podgrejana uvek ima bolji ukus, e za to je potrebno znanje, koje cini mi se zabari nemaju, evo doveli su tog Nemaca da vodi Alfu, Abarth i Maserati, ma nista od toga, bio onaj jedan pa otisao, treba da se krene od nule, sa velikim ulaganjima, RWD polatforma, postaviti cilj koga juriti i kako, reklama i ostalo.
E sad, reci su jedno, a realnost...

Opet prica o platformi, skupa i slicno, ali zar Fiat ne moze da razvije (ili kupi) jednu RWD koju bi koristila Alfa, mozda i Lancia (dok ne umre), za svaki Spider, Coupe, naslednika 159 i 166?!
Ma ne moze se nista na pola, ili se orijentises na family car, ili cuore sportive, ili nesto trece, ovo je od svega po malo, a u stvari nista...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 10:00 pm

Lancia i zadnji pogon...to je svetogrdje. Firma koja je utemeljila standarde prednjeg pogona pre pola veka.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 10:37 pm

Neka buduca Fulvia, ili neki drugi coupe, Lancia je pomenuta tek onako, kao da sto vise modela koristi platformu.
Ti bas ne volis pogon nazad...
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Sub Jan 30, 2010 10:38 pm

Sto se pogona tice meni je bas zao sto Alfa nema RWD...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 12:30 am

Alfa treba da ima u gami modele sa prednjim i zadnjim pogonom, odnosno da može da se bira i da svi budu zadovoljni. Najveći problem Alfe i jeste u tome što je gama spala na tri slova, što se modeli menjaju i nakon protoka vremena od 10 godina, kao i što nije do kraja profilisana na tržištu. Mislim da je odličan potez imati male gradske automobile, a pogotovo je značajno prisustvo u C segmentu. Tu je prednji pogon nešto što se podrazumeva. I za D segment može prednji, ali modeli koji pretenduju na luksuz i sport treba da nude i zadnji pogon, uz neizbežni Q4 kao opciju. E sad, koliko to košta i koliko treba vremena da se nešto napravi - to je već neka druga priča! Marchionne kaže da mu je dosta toga da svake 4 godine podiže Alfu iz početka, ali se pitam da li je ikada posao odrađen do kraja!? Zar nije mogla neka Giulietta barem pre 4 godine na tržište? Zašto se javnost golica renderima, glasinama i navodnim špijunskim fotkama naslednice 166-ice, a od svega toga ništa? Gde su GTA modeli? Neka jednom zagrizu i završe započeto, pa ako ne ide onda barem da se umire dostojanstveno. Ovako su svi na gubitku i sigurno se propada. Alfa mora proširiti krug ljubitelja i uvući se pod kožu nove klijentele jer se od mladih ortodoksnih Alfista danas ne može napraviti dovoljan profit. Kad može Porsche praviti "džipove", uzimati diesel motor od VW-a i konačno praviti limuzinu sa 4 vrata, kad BMW postaje poznatiji danas po modelima čije ime krasi slovo X umesto nekada M (uz neizbežne dizelaše), onda je jasno da i Alfa mora pronaći mesto pod suncem, ali da se ne izneveri ni tradicija. Da li to može pod FIAT-om ili ne, ostaje da se vidi...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 12:30 am

Bogdan156 napisao:Sto se pogona tice meni je bas zao sto Alfa nema RWD...
OK Alfa, ali Lancia i RWD...

@Starac
Ma ni Breru nisu hteli da prave... A 8c je, noram priznati, bio potpuno (prijatno) iznenadjenje... Znachi, nikad se ne zna shta ce uci u produkciju a shta ce ostati samo u sferi koncepta...
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 1:33 am

@Alfanatic
Po meni su mogli da preokrenu imidz sa 159, samo da je malo bolje odradjena sto se tice tezine i odsustva pravog benzinskog motora. A mogli su i da probaju sa nizom cenom, najbolji nacin da se probiju na trziste.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 1:58 am

alfaholic napisao:Neka buduca Fulvia, ili neki drugi coupe, Lancia je pomenuta tek onako, kao da sto vise modela koristi platformu.
Ti bas ne volis pogon nazad...
Ma jok, nemam nista protiv dok god se krecemo u sferi realnosti, istinitosti i golih cinjenica. Ti kazes da je izlaz u tome da se predje na pogon pozadi. Kada bi te neko dalje pitao sta se time dobija - ne bi znao da kazes..nego eto tako...kazu drugi da je bolje. Hajde da si rekao da je perspektiva u hibridima (koje svakako manje volim nego kola sa zadnjim pogonom), ali zadnji pogon...sta je tu perspektivno..pa to je prevazidjeno pre 40 godina. Druga je stvar da su kola sve jaca pa postoji potreba da se stavlja zadnji pogon - to je realna neminovnost. Ko ima para pravi 4wd, a ne zadnji pogon. Omiljeni argument je da su kola sa zadnjim pogonom "plemenitija, gospodskija" ...budalastina...pa traktori i kamioni imaju zadnji pogon, sta je tu gospodskije. Kao nisam muskarac, baja, ne znam da vozim ako nemam rwd. To ti je "Mercedes-BMW" matrica razmisljanja, to nije "alfisticko razmisljanje". Cinjenica je da sem njih niko novi sem Lexusa ne forsira rwd. Znaci, budale su u Saabu, Volvou, Citroenu, Renaultu, VW, Audiju, Peugeotu... I cinjenica je da bi prelaskom na rwd Alfa imala samo ogromne troskove sa sumnjivom perspektivom njihove otplate. Ako ce vec da razvijaju novi pogon, pa logicno je da imaju 4wd.
Sto se tice sta volim sta ne volim, po tom pitanju sam krajnje objektivan, ali necu da robujem nekim predrasudama, legendarnim pricama i drugim glupostima. Jedino gde sam subjektivan je da ne priznajem roadstere koji nisu zadnji pogon. Nikad ne bih vozio dvosed kabrio sa prednjim pogonom, iako hladno i racionalno nema utemeljnja za takav nacin razmisljanja.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 3:27 am

Ma naravno da nisu budale, ali ni jedan od navedenih nije neki "sportski" nastrojen brend, Renault mozda ponekad iznenadi, Audi mora da se takmici sa komsijama pa ga guraju na sve strane a o tom trosku ima RS, generalno Alfa se moze porediti jedino sa BMW i Mercedesom ako govorimo o tome sta je bila i sta bi kao trebala da bude...

Generalno Alfa se ne razlikuje od vecine FWD onoliko koliko bi trebalo, ne samo zbog poklonika marke, vec i zbog realnog stanja gde automobili sve lepse izgledaju i sve se bolje voze, razlike su minorne, ako ih uopste i ima, a onaj X faktor za koji mi znamo tesko da je dovoljan da obican covek odluci da hoce 159 a ne Insigniu recimo, zato sam mislio da je RWD jedno konkretno "resenje" jer ce to za pocetak odvojiti Alfu od ostalih FWD...

Eto znas Top Gear verovatno napamet, priseti se svih komentara za AWD i RWD, gotovo u svakom slucaju govore o AWD u superlativu, tu se slazem, ali sve dok se ne pojavi RWD, u poslednjoj sezoni je to bio Lamborhini Galiardo Balboni, prosto odusevljenje...
Naravno, oni jesu komicna i zabavna emisija, ali se oseti taj X faktor o kome pricaju, a upravo sam na roadster i mislio, zamisli bilo koji Alfin coupe kako se takmici sa RWD konkurencijom, pa prosto smesno... Mazda RX8 je RWD, kao i MX5, dok je cela gama FWD, to je prosto logicno, da li je toliko neizvodljivo i skupo imati jednu platformu za takve modele, ne znam...
Uostalom, posto kilo paradajza-toliko-hvala-dovidjenja... Da sam ja neki tamo u Fiat-u otisao bih u Mazdu i kupio platformu MX5 i resio problem... ;)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 9:40 am

Slazem se sa skoro svim sto si rekao, ali to ima malo dodirnih tacaka sa problemima Alfe.

Sutra da Alfa kaze - eto svi modeli su rwd - nece se nista desiti, nece nastati jurnjava u salone, niti ce sira javnost poceti vise da ceni Alfe...nece dobiti nista vise na imidzu. Mnogo se vise ceni i prodaje dizajn, dobar kokpit, jaki motori, pobede na trkama, a sto se tice pogona ako je nesto tehnoloski napredak to je 4wd, a Alfa to ima vrhunski...Sa zadnjim pogonom bi cak izgubili ciljnu grupu "nesigurni vozaci koji se plase rwd" - zene, pocetnici...Nista se nije desilo i kada je BMW napravio "1" u klasi u kojoj su svi fwd.

X faktor je bitan za nas "petrolheads", ali to je debela manjina ljudi. Pa, Alfa je svojevremeno izbacila masovni auto sa X faktorom - Alfusud i dovela sebe do ruba propasti. Koga briga u toj klasi sto ima boxer motor, trkacki polozaj svecica i lezanje k`o karting, kada za promenu tih svecica (koje btw si jedino lagano mogao da ih nadjes u Itlaiji i Francuskoj) ti treba 3x vise norma sati nego kod "normalnih kola".

U klasi u kojoj se nalazi Gallardo, sasvim je normalno da imas rwd. Lamborghini je takva firma sa takvom ciljnom grupom kojoj je bitno da takvom specijalnom edicijom pokrije 100-ak "rwd manijaka-ljubitelja" sa parama koji zele Gallardo sa rwd. To je njih ok, to za njih moze da bude isplativo. Za Alfu nije. U toj klasi, rekoh - to je standard...pa nisam rekao da bi 8c trebalo da bude fwd..to bi samo ludak mogao da kaze, ali ta klasa automobila nije referentna za ovaj problem.

Roadsteri takodje. I zbog toga ne bih vozio roadster sa prednjim pogonom (to znaci da ne bih vozio nikad Breru Spider, jbg ga...)...ali to je klasa automobila koja ne donosi neke velike pare (sem par izuzetaka) i ne mozes bazirati platfomu na njoj. Naravno, mozes ako ti ide ok, a Alfa nije u toj poziciji. Honda je to uradila sa S2000 - nova platforma, novi motor, nista dodirno sa bilo kojom drugom Hondom i to sve za obican roadster - svaka cast na pristupu, ali nazalost Alfa (Fiat) to ne moze.

I na kraju sto se mene licno tice i mog odnosa prema rwd i fwd. Glupo je ovde, ali nadam se mi necete zameriti...
Kada razmisljam o mom sledecem autu jedna od opcija je klasa u kojoj se nalazi 159. To mu dodje nekako logicno - da posle 156 sednem u 159. Medjutim, imam problem da mi se nijedan benzinski motor ne svidja, iako mislim da je 159 overall najbolji auto u toj klasi. I zbog toga, ako uopste budem kupovao auto u toj klasi necu 99% kupiti 159, vec jedan drugi model koji usput ima rwd, ali ne zato je rwd, vec zato sto ima bolju i plemenitiju ponudu pod haubom...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 11:17 am

Bogdan156 napisao:@Alfanatic
Po meni su mogli da preokrenu imidz sa 159, samo da je malo bolje odradjena sto se tice tezine i odsustva pravog benzinskog motora. A mogli su i da probaju sa nizom cenom, najbolji nacin da se probiju na trziste.
Potpuno se slažem! Pa pogledaj samo početak ovog veka kada je 156-ica imala dobre pozicije na tržištu, a i 147-ica je odrađena više nego dobro, osvajanje nagrada za naj-auto itd. Umesto da se tada zagrize i uloži novac u proširenje game, da se modeli menjaju na svakih 5, najviše 6 godina, da je i 166-ica dobila adekvatnog naslednika, mislim da bi priča bila drugačija. Ali tu se stalo, 147-ica se drži 10 godina na tržištu, a onda neko kuka kako prodaja nije sjajna!? Ovo danas su brza vremena i nema spavanja na lovorikama. 159-ka je fantastičan auto, ali joj fali baš ono što je većini Alfista najvažnije - dobri benzinski motori i sportske pretenzije. Velika masa vozila je ubila ono drugo, a neverovatno je da se dozvoli onako siromašna ponuda agregata, bez obzira kakva kriza bila! Da je tržištu odmah ponuđeno nešto kao što je ova aktuelna restilizovana 159-ka 1.8 TBi, tada bi slika bila kompletirana, mada je opet pitanje kako bi išla prodaja, bez obzira što je to jedan od definitivno najboljih automobila u klasi! Za kompletan uspeh potreban je i adekvatan marketing, da se već jednom oslobodimo hipoteke kvarljivosti i nepouzdanosti, da se profiliše kupac Alfe! Naravno, moralo se naći novca i za učešće u auto-sportu. Onaj WTCC je bio idealan za sportsku promociju, bez obzira što su napravili budalaštinu sa mešanjem baba i žaba (benzinaca i dizelaša) na istom mestu!? Tu bi 159-ka mogla da se uhvati u koštac sa serijom 3, mada i buduća Giulietta ima zgodnu liniju i potencijal, samo ako neko zaista odluči da Alfu podigne na noge...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 11:27 am

Upravo tako. Po meni najveci problem su upravo odsustvo dobrog benzinskog motora i prevelike mase. Da su odmah izbacili 159 kakva je sada, sa manjom masom, 1.8 tbi i 2.0 JTDm bilo bi ludilo sto se prodaje tice potpisujem!
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 11:49 am

Ne moze moze 4-cilindras od 1800 kubika da bude dovoljan. To bi trebalo da bude samo jedan od motora. U toj klasi, ako hocete da budete premium ne mozete bez 6-cilindrasa. Zbog toga Saab nikada nije uspeo da bude drzavnicki auto jer ga nisu cenili zato sto nema 6 cilindara i nigde nije mogao da prodje...dzaba sav taj obrtni moment.

Alfa 159 ne moze da se takmici u wtcc jer ne mogu da joj spuste tezinu na konkurentan nivo.
Acqua-Olio-Benzina
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 11:54 am

Svakako da ne moze da bude dovoljan ali bi svakako ucinio 159 konkurentijom nego sto je bila.
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 2:23 pm

Problem Alfe je definitivno u losim procenama loseg rukovodstva, ako sam najbolje sve povezao...
Cini mi se da drugi brendovi imaju jasne ciljeve i jasnu politiku, dok se u Fiat-u nista ne zna, sve se radi na pola, pa sa tim u vezi ne bi ni bilo lose da Alfu kupi neko drugi, samo je potpuno nejasno ko bi bio bolji vlasnik, jer malo je onih koji imaju para da uloze koliko bi trebalo, a definitivno su svi ideoloski losi roditelji, jedna prilicno neresiva situacija...

Sto se tice motora, cenim da su atmosferci na neki nacin proslost, pogotovo velikih zapremina, bar ako pricamo o komercijalnim vozilima koje kupuju obicni ljudi...
Cini mi se da ce se u narednih par godina iskristalisati situacija i da ce vecina proizvodjaca da ponudi turbo benzince raznih, a opet manjih zapremina, sto ima logike zbog ove, a i naftne krize, tako da motori sa 6 cilindara opet biti retkost, kupovace ih samo zaljubljenici na neki nacin, opet manjina...

Kada bi Alfu kupio VW verujem da bi joj uspeh bio zagarantoan, a koliko bi od nje ostalo i dalje u njenom vlasnistvu, nisam siguran...
Opet, sa druge strane imamo je pod vlasnistvom Fiat-a gde nema vec duze vreme dobar svoj benzinski motor, gde ima tesku platformu i sve ono sto je bilo plus je sada minus... Teska situacija...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 2:37 pm

Mislio sam na 6 cilindarski motor zbog rafiniranosti rada, nije bitno da li je atmosferac ili turbo.

Inace, veliki motori se sasvim dobro prodaju, ali na nekim drugim trzistima. U Americi, Rusiji, Kini, bliskom istoku ne prolaze kikiriki motorcici. Samo treba imati dobru ponudu za ta trzista.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Ned Jan 31, 2010 4:56 pm

starac vujadin napisao:Ne moze moze 4-cilindras od 1800 kubika da bude dovoljan. To bi trebalo da bude samo jedan od motora. U toj klasi, ako hocete da budete premium ne mozete bez 6-cilindrasa. Zbog toga Saab nikada nije uspeo da bude drzavnicki auto jer ga nisu cenili zato sto nema 6 cilindara i nigde nije mogao da prodje...dzaba sav taj obrtni moment.

Alfa 159 ne moze da se takmici u wtcc jer ne mogu da joj spuste tezinu na konkurentan nivo.
Naravno da taj motor ne bi bio dovoljan, ali bi mnogo značio kao opcija! Onaj 1.9 benzinac ne vredi ni spominjati kada je takav i toliki auto u pitanju, a onaj 2.2 očigledno nije bio dovoljan. Da ne govorim koliko je nezgodan za naše tržište zato što prelazi 2 litre zapremine, mada možda vredi koristiti onu logiku da ko ima za takav novi auto, da mu ni registracija nije prepreka. Za nekog prosečnog korisnika ili Alfistu zagriženog za benzince mislim da je taj 1.8 TBi prava mera, a podrazumeva se da mora postojati i prava beskompromisna verzija za ljubitelje kojima novac nije prepreka. Ako je 156-ici GTA onaj 3.2 litarski šestak bio prava mera, mislim da je za 159-ku postojeći JTS šestak nedovoljan, pogotovo ako se vidi šta konkurencija stavlja pod haubu i da se već gura preko 400 KS u odgovarajućim modelima. Tako da je to opet neka nedovršena priča na žalost svih nas. Barem ljubitelji dizelaša nisu uskraćeni za dobre motore i zavidne performanse, međutim to nije dovoljno za brend Alfa Romeo.
A što se tiče učešća u WTCC, mislim da je najveća prepreka nedostatak volje (novca!?) da se uleti u tu priču i troškove. Da je volje bilo, ne verujem da bi tezina bila problem i našlo bi se rešenje jer ni aktuelna serija 3 nije po dimenzijama inferiornija. Ipak priznajem da bi za taj sport bolje legla Giulietta, pa da se Seatu suprotstavi pravi hot-hatch. Ali ponavljam da mi zaista neki nisu jasni kada dozvoljavaju takmičenje turbo dizelaša sa atmosferskim benzincima!? Od kako je do toga došlo, a Alfa izašla iz šampionata, ja više uopšte ne pratim WTCC, izuzev kada pročitam kakav članak i rezultate...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Pon Feb 01, 2010 12:59 am

starac vujadin napisao:Medjutim, imam problem da mi se nijedan benzinski motor ne svidja, iako mislim da je 159 overall najbolji auto u toj klasi. I zbog toga, ako uopste budem kupovao auto u toj klasi necu 99% kupiti 159, vec jedan drugi model koji usput ima rwd, ali ne zato je rwd,
I tu cesh da stanesh? Pa ne moze to tako... Ajde, reci drugarima shta planirash... ;)
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi Alfin kabrio u martu

Pon Feb 01, 2010 8:04 am

Kriza je i nista ne planiram. Dobra stvar sto me auto sluzi dobro (pu, pu...) i jos uvek se sasvim lepo nosi sa novim vremenima.

Verovatno cu voziti nesto sto je drugacije od klase koju sada vozim. Ali kada bih vozio auto u klasi Alfe 159, uzeo bih Lexus IS 250. Mada, kako pada ceni Alfe 159 - nikad se ne zna, ali to nece biti zato sto je to Alfa, emocije, bla, bla...vec zato sto je povoljna prilika za jedan dobar auto.
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”