Ženeva 2010.

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 7:06 pm

Liči samo ram šoferke :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 7:18 pm

Da, da... ;) Izgleda da ste u manjini momci :grin: ...Ameri se vec sale na racun nove Alfe svuda u glasilima i na forumima i zovu ga Solstice 2... a svi apostrofiraju oblik vetrobrana. :hello:
Acqua-Olio-Benzina
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 7:50 pm

Ameri mogu da pričaju šta hoće, ova dva auta nemaju ništa slično osim šoferke.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 7:54 pm

Dobro, prezidente ;)
Acqua-Olio-Benzina
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 8:20 pm

Ne ozbiljno, bez bilo kakve pristrasnosti i želje za raspravom. Ja ovde ne vidim sličnost, pre bi rekao da u nekim segmentima podseća na bmw z varijacije ;)
Korisnikov avatar
branimir_
Garaža: Alfa 156 berlina TS 2.0 Selespeed
Lokacija: banja luka
Postovi: 126
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 2:43 pm

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 8:29 pm

...ee sto starac zna razigrati temu
:wave:
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 8:45 pm

Ali enterijer... ali TAJ enterijer... :love: :love: :love:
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 9:48 pm

Da,auto je cjelokupno vrh,samo steta sto se nikad najvjerovatnije nece napraviti.Ali,tako smo pomislili za 8c,pa evo.
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 03, 2010 11:46 pm

Slican je GT mora da se prizna, but please... Doope i krofna, ovaj concept je neuporedivo jednostavniji i bez suvisnih linija i da se tu zaustavim, bice dovoljno... Ljudi vide ono sto zele da vide, tako da tu nema rasprave, ako trazis slicnost mozda je i nadjes, Starche sumnjam da ti kod automobila prvo primetis da li je necemu slican...

Sto se tice Amera, pa ima li vecih kompleksasa, bar kad je automobilska industrija u pitanju, vecih gubitnika za koje vazi misljenje da prave dobre automobile, a istina je nesto sasvim drugo?!

Farovi izuvaju, ali slazem se da nece verovatno ostati ovakvi...
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Ženeva 2010.

Čet Mar 04, 2010 12:34 am

alfaholic napisao:Slican je GT mora da se prizna, but please... Doope i krofna, ovaj concept je neuporedivo jednostavniji i bez suvisnih linija i da se tu zaustavim, bice dovoljno... Ljudi vide ono sto zele da vide, tako da tu nema rasprave, ako trazis slicnost mozda je i nadjes, Starche sumnjam da ti kod automobila prvo primetis da li je necemu slican...

Sto se tice Amera, pa ima li vecih kompleksasa, bar kad je automobilska industrija u pitanju, vecih gubitnika za koje vazi misljenje da prave dobre automobile, a istina je nesto sasvim drugo?!

Farovi izuvaju, ali slazem se da nece verovatno ostati ovakvi...
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :amen:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: Ženeva 2010.

Čet Mar 04, 2010 2:29 am

Ma možda se Amerima neće sviđati jer nema šasiju i 3 tone i 700 ps i ne prave ga Ameri
Ovaj auto spolja izgleda više nego odlično i unutrašnjost je bez suvišnih detalja :arflag
potpis
Korisnikov avatar
alessandro
Garaža: 1998 Lancia Delta HPE 1.6 16V
Lokacija: Republic of Srpska
Postovi: 372
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 12:08 pm

Re: Ženeva 2010.

Čet Mar 04, 2010 9:46 am

Ako im se iznenada poceo "svidjati" Smart, svidjece im se i ovo ;)
Everything should be made as simple as possible but not simpler.
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Ženeva 2010.

Čet Mar 04, 2010 9:53 am

Uz duzno postovanje prema Starcu meni ova dva auta nemaju slicnosti (osim onih koje moraju imati s obzirom da su "rodsteri"-sta li vec)...Ova Alfa je prava Italijanska (znam da se veliko slovo ne pise kad su zavrsetci naziva "ski" i "cki"-ali Italija je u pitanju :rotfl: ) skulptura dok je ovaj Opel obicni buljavi GM sa jeftinom plastikom unitra itd...
Kad smo kod Amera:Niko,a najmanje oni se ne mogu rugati Italijanskom dizajnu i porediti Alfa Romeo sa pontiacom...
Smijesno...Razmislice malo kad im zene s' posla bude dovodio ( kar*ao) neki evropljanin sa ovim cabriom :rotfl:
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ženeva 2010.

Čet Mar 04, 2010 10:05 am

Moje poredjenje Opela/Pontiaca/Saturna sa ovim konceptom je bilo en passant, znaci detalj oko koga moze da se razmeni misao, dve i to ne bi trebalo da bude glavna tema. Medjutim, posto ste navalili da prokomentarisem...Sem reci tipa "veze nema" i "i ja ne vidim nista" nisam cuo argumentovan odgovor. Ja sam postavio slike i nabrojio dosta dizajnerskih elemenata koje su slicni kao kod GM roadstera. A pri tome nisam ni naveo da su mehanicki vrlo slicni automobili...Da ne sirim dalje, necu se javljati vise po ovom pitanju jer nema potrebe. Bilo bi lepo da se proizvodi, u svakom slucaju.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
mobtel
Garaža: 33+156=159
Lokacija: Kikinda
Postovi: 313
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 9:11 pm

Re: Ženeva 2010.

Čet Mar 04, 2010 2:56 pm

slažem se za šajbnu, siceve i rol bar a ostalo...i dalje mi je prva asocijacija bmw z...
u svakom slučaju gt mi je ružnjikav auto dok bi pontiac i mogao proći ;)


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
a ovde mi je prva asocijacija HR GIGER al' u veselim bojama :D
You bought the wrong car!!!
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Ženeva 2010.

Čet Mar 04, 2010 6:03 pm

@ mobtel
Uze mi reč iz usta kada spomenu Gigera :grin: :thumbsup:
Ovo kao da je zamišljeno kao službeno vozilo za novi Alien Vs Predator :wave:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
nikolabo
Garaža: 147 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 46
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 1:21 pm

Alfa Duettottanta - no comment

Pet Mar 05, 2010 11:29 am

...every time I see someone going the other way in a Merch or BM or an Audi I just want to get the window down and shout at them: “YOU BOUGHT THE WRONG CAR!!...”

http://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4" onclick="window.open(this.href);return false;
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Ženeva 2010.

Sub Mar 06, 2010 6:28 pm

Stavimo npr. Giuliettin far... :D

Slika
Korisnikov avatar
nikolabo
Garaža: 147 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 46
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 1:21 pm

Re: Ženeva 2010.

Sub Mar 06, 2010 7:59 pm

I dobijemo opel za cas ... ;)
...every time I see someone going the other way in a Merch or BM or an Audi I just want to get the window down and shout at them: “YOU BOUGHT THE WRONG CAR!!...”

http://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Ženeva 2010.

Pon Mar 08, 2010 12:11 pm

i mene ova alfa odmah asocirala na pomenuti opel i u manjoj meri na bmw z8, sad tek videh temu i vidim da nisam jedini sa misljenjem :D
no nebitno opel mi se ni malo ne dopada kao ni bmw z8 pa samim tim sam razocaran i ovim konceptom kao i vecinom koncepata inace pa zato i ne obracam paznju nja njih, mada ipak ima detalja koji mi se na ovoj alfi dopadaju kao npr. jednostavnost spoljasnjosti, sva je nekako glatka i kao iz jednog poteza nacrtana, zadnji deo mi je takodje interesantan ali npr. prednji farovi su mi bas ruzni i deluju nefunkcionalno, kao da se negde iznad krije neki sklopljen tj skirven far, onda enterijer jako oskudan, hladan i nedovrsen, kao da je ceo od metala ili nekog tvrdog materijala, no dobro koncepti su oglavnom takvi pa ih zato i ne volim i slabo obracam paznju na njih dok se ne pojavi nesto sto je pribliznije serijskom modelu, ako ovo bude ulazilo u serijsku proizvodnju sigurno ce se dosta toga promeniti i prilagoditi serijskom autu pa ce i sam izgled auta biti dosta drugaciji ;) npr. ovo sa djulietinim farom po meni drasticno menja sliku auta i cini ga lepsim, ali dobro ukusi su razliciti

ovaj drugi beli koncept, ne bih komentarisao jer tesko mi je da nadjem detalj koji mi se dopada :glare: enterijer kad sam video uplasio sam se :D uzas
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Ženeva 2010.

Pon Mar 08, 2010 12:39 pm

Ne znam sta vam smeta kod farova, agresivni su i neocekivani, a opet mali i ne previse napadni. Ovi buljavi podsecaju na Ferrari i dosadni su, a i vec su toliko puta iskorisceni, ne samo kod Alfe...
Slicnost sa Opel GT postoji, ali poenta je upravo u tome sto izgleda kao da je nacrtana iz jednog poteza, sto se za malo sta moze reci...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Ženeva 2010.

Pon Mar 08, 2010 4:42 pm

ne moraju farovi kao kod djuliete ali neki normalniji dok bi ovi trenutni mogli da sluze kao maglenke, pozicija, migavci i sl. ;) oni jesu agresivni ali nerealni tj ne deluju mi funkcionalno da mogu lepo da osvetljavaju, vise su za poziranje tj adekvatni su jednom konceptu, za serijsku primenu cisto sumnjam da bi zadovoljili odredjene standarde i sta je vec potrebno
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Ženeva 2010.

Uto Mar 09, 2010 9:08 am

alfaholic napisao:Ne znam sta vam smeta kod farova, agresivni su i neocekivani, a opet mali i ne previse napadni. Ovi buljavi podsecaju na Ferrari i dosadni su, a i vec su toliko puta iskorisceni, ne samo kod Alfe...
Slicnost sa Opel GT postoji, ali poenta je upravo u tome sto izgleda kao da je nacrtana iz jednog poteza, sto se za malo sta moze reci...
Pa upravo buljavi farovi su bili znak raspoznavanja duetta. Mislim da bi bilo odlicno da se ovaj koncept jos malo priblizi osnovnim crtama starog dobrog spidera. Meni su odvratni ovi Pointiac usisi...
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Ženeva 2010.

Sre Mar 10, 2010 4:06 pm

OMP napisao:ne moraju farovi kao kod djuliete ali neki normalniji dok bi ovi trenutni mogli da sluze kao maglenke, pozicija, migavci i sl. ;) oni jesu agresivni ali nerealni tj ne deluju mi funkcionalno da mogu lepo da osvetljavaju, vise su za poziranje tj adekvatni su jednom konceptu, za serijsku primenu cisto sumnjam da bi zadovoljili odredjene standarde i sta je vec potrebno
GTV ima dva mala kruzica i to su farovi, nema potrebe da budu predimenzionisani kao sto je to slucaj danas kod vecine. :grin:
Sve je uklopljeno savrseno, svetla napred i nazad su potpuno u prici, a stavljanje buljavaca da bi to kao bili farovi a ovo svetla za maglu je malo neukusno i znak je prepoznavanja nekih drugih, mada verujem da ce tako i biti ako ovo ikada bude krenulo u proizvodnju. ;)
kilson napisao:Pa upravo buljavi farovi su bili znak raspoznavanja duetta. Mislim da bi bilo odlicno da se ovaj koncept jos malo priblizi osnovnim crtama starog dobrog spidera. Meni su odvratni ovi Pointiac usisi...
Da, pritom tada skoro da nije postojao automobil koji nije imao okrugle farove, pa i nije bas da je to neki znak prepoznavanja koga treba doslovno slediti. To se moze resiti na mnogo razlicitih nacina a da se ne gura taj 8C look koji je svima odvratan, ispade lepo prvi put, a nakon toga su se svi zgrazavali, ostade uteha da Alfe uvek mnogo bolje izgledaju u metalu nego na fotografijama, pa tako i MiTo i Giulietta prolaze vrlo zapazeno, bar kad je izgled u pitanju, iako je Brera i 159 neuporedivo ubedljivija i konkretnija. :grin:
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: Ženeva 2010.

Pon Apr 12, 2010 6:12 pm

alfaholic napisao: iako je Brera i 159 neuporedivo ubedljivija i konkretnija. :grin:
... joj kada pomenu Breru, danas mi u Francuskoj uleti jedna u makazice... da je neki drugi automobil bio u pitanju :blackeye: a ovako samo respect... Stvarno izgleda vrh!!! I oni dupli dvostruki izduvi... joj...
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”