Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Dec 16, 2009 2:33 am

Panta rei... :) Sve ide, sve se menja, nema razloga za takvim stavom...
Sve je to istina, ali svako vreme nosi neke svoje odlike, pa tako neko bolje za neke stvari, a neko losije, sve je vrlo relativno...
Umetnost je posebna tema, mozemo da pisemo jos mnogo, ali u skracenom izdanju to bi znacilo da se mnogo drugacije zivi sada nego sredinom proslog veka i zato s tim u vezi ne treba ocekivati da i danas bude isto, prosto je nemoguce...

Nazalost, ono sto je moglo da prolazi nekada, danas ne moze, pa se svaki euro i cent racuna, ne sme niko sebi da dozvoli projekat kao sto je bila Lancia Beta, gledali smo Top Gear, a opet onako katastrofalno nekvalitetan proizvod, prosto vreme se menja...

Nije to sve tako crno, sve zavisi sta posmatras i sta stavis kao bitno i relevantno, eto od tog Fiat Tipo-a ispade nekoliko odlicnih automobila, ne vidim zasto bi to bio problem, sve je to placebo efekat, secam se jednog posta od ranije:"Uzecu Seat, on je na VW platformi, koja je bolja od Fiat-ove i zato necu Alfu" - poptuni debilizam...
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Dec 16, 2009 1:39 pm

Proizvodnja automobila je primer ekonomije obima. Sto ce reci da bi nesto bilo profitabilno mora se proizvoditi i prodavati vise i vise. I ovo je cinjenica, jednostavno troskovi su preveliki da bi se mogli isplatiti preko male proizvedene kolicine.
Naravno, postoje proizvodjaci koji to uspevaju, ali ovde se radi uglavnom o superautomobilima ili vrlo luksuznim vozilima. Medjutim, naravno i ovo ima svoju cenu koja se ogleda u visokim cenama vozila, plus deo troskova se isplacuje i marketingom i slicnim sporednim aktivnostima.
E sad, gde je tu alfa? Marke vozila kao alfa pokusavaju da kupcu pruze nesto sto se nalazi u ovoj drugoj kategoriji beskompromisnih automobila, ali po ceni koja je vise ili manje prihvatljiva obicnom plebsu. I to nije samo Alfa, tu su i Lancia, Saab, nekada Rover... Medjutim, cinjenica jeste da se sada ljudi uglavnom ogranicavaju za ovo "kupi najbolje od proseka". Ali isto tako je cinjenica da alfa sada mnogo vise lici na mainstream proizvodjace nego ranije. Evo na primer ja, da sada kupujem novo vozilo, uopste alfu ne bih gledao.
E to je nesto za sta mislim da nije kriva kriza vec logika masovnog proizvodjaca kao sto je Fiat. Izgleda da ce Fiat napokon da joj dodje glave.

A i ona recenica iz Alfaholicovog potpisa nije da nije istina :)
Korisnikov avatar
Zeljko155
Garaža: 156 JTD
Lokacija: bg
Postovi: 481
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 9:51 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Dec 16, 2009 2:36 pm

Alfa 155 nastala na platformi Fiata Tipo kao i delta 2,dedra,145/146 Coupe itd
LANCIA DELTA 1 je nastala na platformi fiata RITMO pa je bez obzira na to postala reli ikona!Alfa 159 & Brera isto tako nisu na fiatovoj platformi i Imaju Gm benzince pa ih opet ljudi kupuju a to maltene nije italijanski auto?? Ocemu mi pricamo ovde?? Pozdrav! :) :arflag :arflag
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Dec 16, 2009 11:01 pm

range prvi deo stoji potpuno, zapravo vecina, samo ne bih se slozio da je logika Fiat-a kriva za bilo sta, jednostavno Alfa sama po sebi nije proizvod koji vecina hoce, a opet da bi postojala i sama mora da bude vise mainstream ne bi li opstala, to je prosto pravilo po kome se igra, sto vise prodas, vise imas para i mozes biti vise svoj, ali to je paradoks, kao putovanje u proslost... ;)

Sto se tice toga da ne bi gledao Alfu, pa hajde da probamo da budemo objektivni i zanemarimo pasiju prema brendu, sta uzeti sto izgleda, vozi se i kosta kao 159, a opet ima vise tog 'mumbo-jumbo' karaktera nego Alfa 159?!

Jos nesto... Alfa i ne treba da bude ne znam koliko produktivna, ona posluje u okviru Fiat-a koji mora da krpi tamo gde manjka sto se tice prodaje, ali dobija na nekom drugom frontu, ekskluzivnost samog brenda i istorija, nasledje i ostale malo zanemarene discipline...
Evo posle 4 godine, i dalje je 159 event kad je vidim na ulici, pokusavam da se postavim objektivno, ali taj automobil je pojava koju ne pravi ni jedan drugi, bar ne mnogo skuplji...
Korisnikov avatar
Dzoni Romeo
Lokacija: Bg
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 3:49 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 11, 2010 12:23 pm

Jel znate sta ljudi, klasika je mnogo dobra muzika, ali bez ogromne subvencije drzave nikada nijedan koncert ne bi bio odrzan u Srbiji, jer narod to NECE :drink
Isto tako i sa Alfom. Vec sam pisao, ali probacu ponovo na malo drugi nacin da obrazlozim svoje vidjenje propasti Alfe.
U svetu totalnog liberalnog kapitalizma, gde je bitna samo jedna stvar , a to je profit , samo najjachi opstaju. Marchione je klasican primer takvog coveka. On je ukapirao da mu treba 6 000 000 vozila godisnje da bi bio konkurentan na trzistu jeftinih i prodavanih automobila. Od tih 6 000 000, FIAT proizvodi preko 5 000 000. Sta je sa ostalim brendovima ?
Ocigledno nista, jer se poslednjih godina iz centrale slivalo dosta para, oko 200 000000 evra, a rezultati su izostali. Prodaja ALFI je katastrofa, u 2009 svega 80 000 vozila, sto je slabije i od Porschea, koji ima najveci profit po kolima !!!
Mala konkurentnost, slab marketing i naravno previsoka cena , pa josh uz to i ova finansijska kriza gde je i GM bankrotirao doveli su Alfu do prosjackog stapa. Sada ce tek sa ovakvom prodajom biti josh teze razvijati nove modele, tako je ustvari vec godinama. Bez novih modela koje izlaze iz FABRIKE nema ni buducnosti, to je svima jasno . \
Sada malo o diskusiji o modelima i saradnji sa Amerima. :bye:
Sto se tice Chryslera mislim da je to totalno pogresan korak. To je firma od koje je i Mercedes odustao, prosto zato sto se rukovodi potpuno pogresnom filozofijom. Zato su i propali. Niko nece da vozi njihova kola koja su spora , upravljanje je ko kod traktora, a pritom trose i 20 litara benzina. Onda dodje Toyota , koja zuji, trosi 5 litara i narano da ce neko kupiti nju ...
Drugo, koriscenje platformi za nove Alfe preuzete sa 300c . Pa to bi i definitivno znacilo kraj ako ne same fabrike onda cele te price koju mi ovde guslamo o Alfi godinama. Da vas podsetim da je ta platforma ustvari sa buljavog Mercedesa E klase. Pa zamislite u sred 21 veka nas brend koristi Mercedesovu platformu iz 90tih, preuzetu sa Chryslera ... :yahoo: :yahoo:
Sto se tice Milana, ne znam kako planiraju da udju u najprodavaniji segment i kako planiraju da prodaju vozila i kome pored Golfa VI, nove Astre i nadolazeceg novog Focusa. A to je klasa koja pravi profit i koja odrzava mnoge fabrike u izvotu.
Sto se tice Mita, ja ga smatram privlacnim , i gledam da ga uzmem kao drugi auto. Pored calove limuzincine , ja i sestra trenutno vozikamo Fiestu . Hocu da kupim MiTo zato sto je stvarno da se ne lazemo dobar auto i prava gradska zujalica. Ali naravno cekam jer sto da ga uzmem odmah i platim neverovatnih 18 000 evra, kad cu 3 godine star da ga imam za duplo manje , bukvalno cu menjati Fiestu za njega. Mislim da je taj oblik nekonkurencije i brzog pada cene kod Alfe i najveci problem .

Izvinite josh jednom ako sam smorio , unapred hvala svima koji budu procitali :amen:
Korisnikov avatar
Zeljko155
Garaža: 156 JTD
Lokacija: bg
Postovi: 481
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 9:51 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 11, 2010 12:47 pm

Pa da, u pravu si nazalost. Ako misle da vrate alfu i lanciu na stare staze morjau radikalno da menjaju filozofiju pravljenja kola. alfa nije sportski auto ako ima 1600 kg(159) to ne valja. u stvari moze ali ako je pogoni adekvatan motor.i toga nema osim 1750 TBi.treba da se vrate na RWD pogon jer to sustina sportskog auta sto bmw nema fwd auto?? Lanciu su unistili nacisto lutaju puno isto nema modela koji su dostojni ugledu kuce. Po meni hitno da se vratre na rally i da izbace PRAVU deltu. ovo danas nije nista.E da, Fiat grupa ima losh marketing vrte jednu reklamu ima 2 god kad je alfa i lancia imala reklamu na nasoj tv? nikada. Zalosno je sto su ovakva imena u autoindustriji spala ovako nisko.Bemti kapitalizam. samo pare i pare. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :(
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 11, 2010 1:27 pm

Pa,slazem se.Problem je i u tome sto je Alfa na trzistu imala bukvalno jedan novi model,a to je Mi.To.159 se proizvodi vec nekoliko godina,mislim da je tezina auta,tudji motori,jedna od gresaka od samo g pocetka.Steta je sto nisi imali odmah ovaj 1750 tbi,i TI opremu,koju Alfa zasluzuje.Svaka cast za dizel motore,al da se nije pojavio ovaj tbi,benz.motora da valja ne bi imali.Da,jos jedna stvar,cuo sam da je Delti oduzeto pravo zastupnistva.Ko ce sada biti zastupnik????
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
Dzoni Romeo
Lokacija: Bg
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 3:49 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 11, 2010 1:39 pm

Ko god da bude, bice bolji, jer Miskovic kao i generalno zaposleni u Delta Autu pojma o kolima nemaju. Cene delova su im vise nego u zemljama EU sto je potpuno neprihvatljivo za zemlju koja ima Bruto drustveni proizvod manji od Albanije. :beg:
Pa to i pricam , samo MiTo i nista vise. Kad nemas kontinuitet u proizvodnji i lansiranju novih modela kao i da nemas fabriku . Zbog toga je Alfa i nestala sa US trzista.
Sto se tice marketinga mislim da utice na preko 50% kupaca. Sto reklame, sto bilbordi, sto testovi i auto emisije. Cinjenica je da Alfa nema dobru lobi grupu i grupu ljudi koja gura svoja kola napred. Recimo, ako klasicnom Srbendi 5 puta na dan pustas reklamu da i30 ima 5 zvezdiva na Ncap testu, da malo trosi , a da je pritom i napravljen u Ceskoj, rezultat mora da dodje i dosao je . To je jedan od najprodavanijih automobila u Sriji, ali i u Evropi uospte :yahoo:
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 11, 2010 5:16 pm

Potpuno se slazem sa Darkom. Alfa je mogla da potpuno prekorene svoj imidz sa 159 da su motori bili bolji i tezina niza. Evo ja sada razmisljam sta cu dalje sto se kola tice jer su nasi putevi za 156 smrt i razmisljao sam o polovnoj 159 JTD naravno sa automatskim menjacem, ali problem je sto 1.9 ne mogu da uzmem zbog nedostatka snage a 2.4 bih uzeo jer je registracija pretpostavljam ista kao i za moju ali 159 sa automatskim menjacem trosi 12 l na 100 km i pruza slabije performanse nego prethodni model. Cak bi i preko toga presao buduci da je 159 daleko najlepsi auto pristupacan sirim masama i krajnje eksluzivan na nasim prostorima ali preko potrosnje cu tesko preci...
EDIT: Kad kazem ja, mislim na caleta. :D
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 11, 2010 6:31 pm

Velika greska Alfe je sto ne nappravi neki JTDmvbdse....motore..koji imaju po 600-700 cm3,trose po 1.5l/100km,a idu kao GTA :grin: ...salu na stranu...
Alfa nije auto za siroke narodne mase...i ja licno bih voleo da tako ostane...jer bi tako i cela prica o Alfizmu imala smisla!!
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 11, 2010 11:24 pm

Da,da...sve to stoji,ali ako treba da bude nas Alfizam ili gasenje fabrike????Bolje neka nas vise vozi Alfe,da fabrika zazivi kako treba i da se vrati na stare staze slave.Bez Fiata i onog Mandbnvvrgbvbvibviuov...kako li se zove,sto je direktor grupacije Fiat. :grin: Svima zelim sve naj,naj,ali Alfa je na prvo mjesto.Ili ce se vratiti korijenima,ili ce sve otici u 3 lijepe...pm..Pa,ja bih najsrecniji bio kad bi u 149 bio 2.0 tbi BOXER!!.S,250 ks...Uvijek smo bili drugaciji,i to mi se jako svidjalo.Na pr.zadnji diskovi na 75???Sjecam se prije 12-13 god.kupio moj brat 2.0,kao nova je bila i doveo je kuci.Ja sjecam se kao danas,gledam kroz naravno al.felnu i vidim da nema nicega???? :scratch: :lol: ..Sunce ti,pa ovaj auto nema kocnice na zadnjim tockovima...xaxaxa....To volim.To je prava stvar!!To je pravi Alfa Romeo.Oprostite sto sam se raspisao,u momentu se iznerviram... :blush: :lol: :arflag
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 12:17 am

Alfa nikada u svojoj istoriji nije bila masovni proizvodjač i ako se nastavi sa ovako lošom prodajaom teško će opstati. Ne znam šta treba da se desi pa da počnu da prodaju 200000 automobila godišnje, što bi po mom mišljenju bila cifra za opstanak na tržištu.
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 2:22 am

Za 10 godina prodato je nesto preko 600 000 156, sto kao prosek donosi 60 000 samo 156, dodaj na to i oko 30 000 147, pa moooozda i 10 000 166, u poslednjih desetak godina Alfa je prodavala 100 000 godisnje, onako odokativno, verujem da je bilo i manje...
Kako ce navuci jos 100 000... :write: Ne valja racunica nikako...
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 9:57 am

Ma ja se slazem da Alfa ne treba da postane auto za mase ali cini mi se kao da se trude da taj auto ne bude konkurentan. Tek su sa redizajnom postigli ono pravo, cuore sportivo kakav treba da bude!
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 10:49 am

Alfa treba da proizvodi 300000 automobila da bi bila profitabilna, to je vec poznat podatak.. Kada su 156 i 147 bili aktuelni pravilo se preko 200000 komada godisnje. Kada je 156 ugasena pravilo se te godine oko 150000.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 12:16 pm

Po meni bi Alfa trebala da se "okane" masovne proizvodnje i okrene proizvodnji "ekskluzivnih" automobila,kao sto su i uradili sa 8C i time opipali puls kupaca po pitanju:Da li bi neko pored Ferrarija,Maseratija ili Lamborginija dao 200.000 eura za Alfa Romeo...Odgovor je bio (ako nije spekulacija) 85 odbijenih milionera samo iz Njemacke...
Mi se nesto tripujemo da Alfa izbaci 159 GTA da hebe majku M3-ci,S4-ci,Lexusu i ne znam ni ja kome-pa ona im je vec to uradila sa 8C.Nijedna od navedenih fabrika nema superautomobil (onaj Audijev traktor ni ne racunam),tako da ne treba Alfa Romeo da dostigme M3,S4,C65AMG-nego oni treba da dostignu 8C koji je po mnogima skoro savrsenstvo:Ferrari nije bas najljepsi,Maserati nije bas najsnazniji,Lamborgini nije bas autentican (Audi/4WD) i onda dolazimo do cistokrvnog italijanskog Alfa Romea ciji su ludaci uzeli motor iz Maseratija,TJUNIRALI GA!!! i ubacili u skulpturu za pogonom na zadnje tockove i time spojili autenticnost,ljepotu i snagu...Vecina od nas nije ni svjesna sta je 8C u stvari...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 2:07 pm

Ne slazem se sa tobom, ne mozes porediti nikako m3 i ostale sa 8C jer je 8c nesto vise, i Alfa se nalazi u takvoj poziciji da se takmici sa BMW-om i ostalima i fali im 159 GTA realno.
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 2:19 pm

Naravno da fali.8c je vizuelno odradjena fenomenalno,ali ni na jedan test se nije pokazala da valja.To me najvise nervira! :banghead: :banghead: :banghead:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 2:39 pm

Ma kakvi testovi, prosecan vozac nikada to nece primetiti uz 450 ks, zvuk i fantastican izgled...
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 2:46 pm

"prosecan vozac" i ne treba da vozi Alfu :grin:
A sto se tice 159 GTA..ne znam...registracija je skupa...a i puno trosi :glare: :confused:..mozda...ako bi u nju ubacili JTD :lol:
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 3:00 pm

Umirem od smeha, bravo.
Korisnikov avatar
spinto veloce
Lokacija: Pirot
Postovi: 106
Pridružio se: Pet Okt 09, 2009 4:38 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 3:33 pm

Maseratijev motor?
AR 156ts 2001
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 4:58 pm

8c je takva kakva je zbog Ferarija. Nisu smeli da naprave automobil iz iste kuće koji će biti bolji od konjića. I pored svega, da imam para, kupio bi je pre bilo kog Ferarija, pošto apsolutno ni jedan automobil na svetu ne može da se meri sa 8c po izgledu, sve ostalo može da se sredi ;)
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 5:36 pm

Slazem se, lepo je rekao Jeremy sto se toga tice da je to no-no u Italiji da bilo ko bude bolji od Ferarrija.
Btw jeste Maseratijev 4.7 V8 motor ako se ne varam.
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 5:53 pm

Jeste maserati to je ova lepota od motora u mom avataru. :yahoo:
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”