Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Sub Avg 31, 2013 5:30 pm

Realno, sedišta su pola auta. Doduše, nije bitnije kako izgledaju od toga kakva su na guzi.

Tapatalk 4
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Sub Avg 31, 2013 7:17 pm

Sedišta iz Maserati edition ne mogu da se dobiju ni kao opcija i samo se nalaze u ovoj verziji. Inače se ta boja zove "Maserati braon".
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 12:14 am

Maserati verzija je skroz irelevantna budući da ne može da se kupi...

Inače marketinški uopšte nije tako glupa...

Prvo sad su Maserati i Alfa praktično ista firma, pa je kao zamenu kad daš Maserati u servis logično da dobiješ nešto njihovo, a kako su svi Maseratiji preskupi da bi bili zamenski auto, daju ti Alfu. To je valjda logičnije nego da ti daju Audi.

Drugo, to je idealna prilika da neki bogati vlasnik Maseratija proba kako izgleda i funkcioniše moderna Alfa i eventualno sutradan kupi jednu za odlazak na pijac, ženi da ide u šoping ili decama da se lepo, bezbedno i jeftino voze.

I na kraju, kad shvatimo da Maseratijevih servisa po svetu ima par desetina, dođemo do zaključka da je Space Shuttle verovatno proizveden u većem tiražu od Giuliette Maserati, te samo još jednom mogu da konstatujem da je i uprkos lepim sedištima Maserati Edition Giulietta potpuno nevažan auto.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 8:28 am

Iz tog ugla je nevazan. Ipak, ovako je trebalo da izgleda Giulietta u visem paketu opreme koja moze regularno da se kupi
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 10:20 am

Da, trenutno ima dve...možda jednog dana neka osvane i kod nas.
Logično je da Alfa, Lancia, Foat budu zamensko vozilo, ali mislim d anisu trebalo da zbog toga prave specijalnu ediciju "u slavu toga"...no, dobro.

Ovaj TBi motor je izgleda "beznadežan" što se tiče zvuka kad ni Ragazzon nije uspeo Bog zna šta da uradi s njim. 1.4 tb ima bolji zvuk. Ipak, više volim i ovakav nikakav nego sintetizovan brutalan.

[youtube]-i4crMutP54[/youtube]

[youtube]gN3ypneUP8E[/youtube]

[youtube]wNueugnSgsY[/youtube]
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 11:36 am

Verovatno jeste glupavo što slave da su zamensko vozilo za Maserati, ali mislim da je dobra odluka da su brendovi u okviru grupe vidljivije povezani, ne vidim razlog da se krije da Ferrari i Fiat imaju jedan novčanik, a i trebalo bi da insistiraju na transferu tehnologija između brendova. Zašto ne koristiti jedini pozitivni resurs koji u suštini imaju.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 11:51 am

U suštini mislimo isto ;)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 3:06 pm

Ja ipak ne mislim da je tu bilo šta glupavo i da se bilo šta slavi (iako bi neke kompanije vrlo rado ponudile svoj neki model u ove svrhe) već je to samo ukazivanje još malo pažnje prema vlasnicima Maseratija (koji očigledno imaju malo rafiniraniji ukus) da kao zamensko vozilo ne dobiju obično vozilo sa proizvodne trake...a sve to može samo pozitivno da utiče na rejting Alfe na globalnom tržištu a pogotovo SAD.Netreba zaboraviti da najveće tržište Maseratija je još uvek SAD pa samim tim ima i dosta servisa pa i preko toga Alfa najavljuje toliko željeni povratak na to tržište.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 3:47 pm

Sad kad si već to pomenuo pokrenuo si čitav niz pitanja koja objašnjavaju zašto je to možda glupav potez.

Alfa Romeo je istorijski potpuno u ravni po značaju i vrednosti sa Maseratijem, pa je s toga ponižavajuće da Alfa bude zamena za Maserati.

Marketinški je Alfa trenutno stepenik dva ispod Maseratija i u toj istoj Americi ima mnogo lošiji imidž od Maseratija, pa je povezivanje Alfe s Maseratijem u USA loš potez koji srozava ugled Maseratiju, što je nešto o čemu oni jako vode računa. Za neku godinu kad se amerikanci uvere u kvalitetnovih Alfi to će se promeniti verovatno.

Zvaničnih fiatovih servisa za Maserati u USA ima svega nekoliko, a oni su ti koji su eventualno teoretski u poziciji da ponude Giuliettu kao zamenski auto, ali pošto se Giulietta uopšte ne uvozi u USA niti ispunjava USA propise, to je nemoguće uraditi pa je to još jedan od razloga zašto je cela stvar glupava i beznačajna.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 6:58 pm

Kao potencijalni vozač masera :) bio bih počastvovan takvim zamenskim vozilom........baš izgleda svetski :coolguy:
Čitam u štampi da maser razbija sa prodajom tako da možda bude nekog ćara i za našu Alfu :)
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 7:08 pm

DejanGT napisao:u toj istoj Americi ima mnogo lošiji imidž od Maseratija, pa je povezivanje Alfe s Maseratijem u USA loš potez koji srozava ugled Maseratiju
Ne bih rekao,jer sam gledao masu emisija o njihovim kolekcionarima milionerima,i svi odreda su imali u garazi najmanje jednu Alfu od cije se cijene vrti u glavi.
Isti npr Jay Leno ima repliku 8C Monze koja kosta Bog zna koliko-a replika,ne original.
Kod onih neupucenih Amerikanaca-Alfa nema imidz,a kod upucenih je cjenjenija nego Maserati.
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 7:44 pm

Inače, primetio sam jednu stvar i voleo bih da je to neka genijalna strategija Markijonea, ali i ako nije voleo bih da rade po tom principu. Ferrari iej prvo izgradio sebe, unapredio svoj imidž, ima stabilno rasprodatu prodaju...posle je taj pelcer polako preneo Maseratiju dok je MAserati bio pod Ferrarijem i koji je stabilizovao pre svega kvalitet Maseratija, a onda unapredio imidž firme, čak dotle da je pozajmio Enza da bi napravili dvojnika koji se trkao. Sad su Maserati i Alfa pod jednim koncernom u okviru Fiat grupe, a planira se da Alfa ima naslednicu 166-ice koja će biti slabiji brat Ghiblija. Sad se pojavila vest kako je prodaja Maseratija procvetala i da se QP prodaje fantastično. Ako je strategija da se Alfe razvijaju po sistemu spojenih sudova "iz pravca Maseratija" umesto "iz pravca Fiata" onda je to sjajna vest. Ti znači da se za Alfu planira znatno ekskluzivniji imidž nego do sada što Alfa apsolutno zaslužuje, mada će nam onda biti manje dostupan. Jedino što za tu čitavu operaciju treba dosta vremena da se stvari slože kako treba. Možda u tome leži uzrok Markijonevog doslednog stava da ne prodaje Alfu, iako je prodaja slaba.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 8:02 pm

Pa tako nesto je i on izjavio,a nezvanicno je najavljeno da su MiTo i Giulietta poslednji modeli tih klasa.
Mislim da im je taj plan poslednji kec u rukavu,ako i tu ne uspiju,ide Alfa na dobos 100%
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 8:07 pm

I meni deluje bas tako kako si napisao. Ako neka druga marka, na primer VW,moze da prodaje jednu istu platformu u razlicitim paketima za razlicite pare pod razlicitom znackom, moze onda to i Fiat sa svim markama koje kontrolise, samo je potrebno vreme da se svi pozicioniraju na trzistu kako treba. Za Alfu se cini da je krenula u nekom smeru, samo sta li ce biti sa Lanciom, to sto sada prodaju nije ni za prineti reputaciji koja joj sa istorijske perspektive pripada :scratch: , a i ne deluje da imaju neki jasan cilj?
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Ned Sep 01, 2013 9:29 pm

A Bgm,kad Lancia nije napravila nista sa onakvim Thesisom i Deltom-bojim se da joj nema pomoci...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 12:01 am

Problem je što bukvalno sav keš koji imaju odlazi u Ameriku za kupovinu ostatka Chryslera pa su sva ulaganja u Evropi na minimumu. Verovatno je kupovina Chryslera u poslovnom i finansijskom smislu pametan potez ali dok se ta operacija završi svi modeli svih brendova u Evropi će im biti ekstra zastareli, a ni najbogatiji nemaju para da sve odjednom obnove, a kamoli Fiat. Ispada da se ceo Fiat izdržava od 500, 500L, Pande, Maseratija i Ferrarija. Sve ostalo gubi lovu u ovom trenutku, bar tako analize kažu.

Izgleda da će se Alfa nasloniti tehnološki i organizaciono na Maserati, to je ok ako trenutnu Alfinu tehnologiju prebace u Lanciu i u sam Fiat, mada mi nije jasno šta će im još jedan luksuzni brend pored Ferrarija i Maseratija, a ostaće onda strašna rupa do Lancie i Fiata.

Planovi za nove modele za sve brendove su totalni košmar trenutno, valjda će stvari početi da deluju logično u dogledno vreme.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 10:38 am

Određeni momci sa foruma su proveli vikend sa Đulijetom. Mislim da je neprihvatljivo da je pola dana već prošlo, a da niti jedna rečenica nije napisana. :)
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Pon Sep 02, 2013 1:27 pm

Da da, vozila se Djulijeta, tj ja sam vozio juce. Sve u svemu mogu da kazem da mi se uvukla pod kozu posle ceo dan voznje i da bi lako mogao sebe da zamislim u jednoj za koju godinu. Inace dali su nam Veloce verziju sa 1.4 tbi od 120ks, tako da nije bas potpun dozivljaj ali meni se svidela. Ukratko svidja mi se kako se ovaj 1.4 tbi cuje i mogu reci da nije uopste slab, mada je 170ks vec prava mera. Auto je bas bas udoban iako je na 17" felnama, tu je bas velika razlika u odnosu na 156/147 a drzanje mi se cini da nije znatno naruseno. Pisem jos detalja kada budem pored kompa :-)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 1:39 pm

Znači. Julka umeto Mita?
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 2:56 pm

Enrico, napiši mi kakav je utisak na volanu i kako ti se čini enterijer. To se nekako provlači kao najveći minus od ljudi koji su je provozali.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 3:30 pm

Koju ste verziju dobili sa crvenim ili crnim sedištima, priupitajte kad je budete vraćali jel može nešto od opreme da se doplati na paket Veloce.I punu slika.
Slika
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 3:45 pm

Nidzo, ima nas još koji su vozili Giuliettu :) ...1.4tb i 2.0jtdm i mogu da ti kažem da je osećaj u dynamic modu odličan, u neutral lagan, ali u običnoj gradskoj vožnji ok.
Ja sam dežurni pljuvač Giuliettinog enterijera, o čemu sam više puta pisao. :)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 5:20 pm

Ja samo mogu da kažem da kada iz 159ke sedneš u to osećaj na volanu je katastrofalan. Meni je to bilo previše veliki minus da bi uopšte dalje razmatrao auto.


Sent from Mothership
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 5:24 pm

Mene je odusevila verzija od 170 ks na komercovoj stazi kad smo vozili.............naravno u dynamic modu :) ali priznajem da nisam ni ja oduševljen enterijerom,mozda da je maserati edition,eeeeeee to je vec druga priča :kadr
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 5:47 pm

I 159 i Giulietta su dobre na volanu, ali u D modu mi je Giulietta bolja u smislu da je tvrdoca volana manja, ali prirodnija. Ne volim osecaj vestacke tezine. I uopste odnos udobnog i sportskog kod Giuliette je za svaku pohvalu...bas moze da se uziva u voznji.
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”