Alfa Mi.To - zvanicne slike

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Alfa Mi.To - zvanicne slike

Sub Mar 15, 2008 2:20 am

Javnosti su prvi put predstavljene zvanicne slike nove male Alfe - Mi.To Posle refrenduma .alfista. da se auto zove Furiosa, fabrika je .demokratski odlucila. da se izabrano resenje ne usvoji :lool: , nego je nadenula svoje ime koje je skracenica od Milana i Torina.

Auto je konstruisan na bazi Grande Punta, imace 4,06m duzine, i koristice za pocetak 4 benzinska i dizel motora sa pocetnom snagom od 90ks do 155ks i svi su sa turbo punjacem. Ocekuje se i verzija GTA od oko 230ks. Vozac ce moci da selektuje tri moda upravljanja vozilom preko kontrole komande gasa, upravljanja, menjaca, ogibljenja i kocnica kroz tri nivoa rada - Dynamic, Normal i All-Weather.

Auto ce iskljucivo imati troja vrata, dizajnerski inspiracija je nadjena u Alfi 8c (prednja maska, zadnja svetla). Vrata ce biti bez rama za staklo da bi pojacao sportski utisak. Planira se citav niz raznih dizajnerskih personalizacija.

Slika

Slika

Slika

A vec postoji i kratak promotivni video nove Alfice...

Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 11:14 am

Rekao sam ja kad sam gledao prve slike Juniora da to nece izlaziti iz Alfine fabrike...MiTo je...uhh samo ga zamisljam kako sije strah ulicama :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 11:59 am

... re=related
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 12:19 pm

:|

Mislim da cu se druziti sa starijim modelima Alfe josh dugo... Ne bih da je poredim sa drugim firmama (na jedan model me posebno podseca), ali mogla je i morala biti dosta skladnija - ovo mi izgleda kao da se neko igrao u PhotoShop-u i nabacao delove sa 8c na neku prosechnu karoseriju.

Ime Mi.To. joj chak i prilichi, a recimo .Mia. bi bilo pun pogodak. Hehehe, kad razmislim; zamislite da su joj dali ime Milano?! hahaha

Sekta bi izvrshila teroristichki napad 100%

Sve u svemu, totalno sam ravnodushan na izgled automobila. Jedino shto izaziva pazhnju je paleta motora. Heh, zhenski auto sa napokon dobrim izborom benzinaca... :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 12:38 pm

Meni je Junior bio totalno neskladan...skroz bzv..MiTo se ipak .slozio....
Na koji model te podsjeca ?

Meni je npr. zadnja 147-ca totalno :? ... bas je bukvalno zensko auto...prva je mnogo sportskija...MiTo je opet dosta sportskiji..

Ehh kad bi se mogla vratiti stara dobra vremena.... ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 1:14 pm

Pa... Ovaj prednji deo mi je izuzetno tupavo reshen - kada pogledash video, bice ti vidljivije; prostor izmedju farova i grilla. Taj segment me podseca na novu Micru.

Obrati pazhnju da su ovo slike najnapucanijeg modela, iskopirani usis u braniku sa GTA, zadnji branik takodje. Nadam se da ce uzhivo izgleti uverljivije, ali ukusi (postajem namcor)... hahaha
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 1:38 pm

Pa... Ovaj prednji deo mi je izuzetno tupavo reshen - kada pogledash video, bice ti vidljivije; prostor izmedju farova i grilla. Taj segment me podseca na novu Micru.
Ma daaj..kakav video (animacija)...pusti da izadje auto...A i mani malo smeta sto su farovi odvojeni previsoko...

Eo majka i sestra kazu...famozan je :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 1:51 pm

ljudi, pa ovo i nije tako lose... na prvi pogled ne izgleda nista posebno... treba ga videti .in vivo. :)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sub Mar 15, 2008 2:22 pm

Nisam hteo da komentarisem u uvodnom postu...

Meni ovo mnogo .mirise. na Fiat. Nijedan Alfin model nije imao toliko slicnosti sa Fiatom do sada i to je bilo po meni dobro. Jedino u slucaju 155q4 su preterali, ali je to samo jedna verzija, pa je i proslo nekako neopazeno...

S jedne strane to je pametan potez - koristi se platforma od Punta, poznati motori, nisu imali Bog zna kakva ulaganja u dizajn (mada meni vise lici na Bravo, nego na 8c odpozadi) tako da ce zarada po komadu biti dobra. Tako i VW grupa stancuje modele vec godinama u svojim brendovima...

Medjutim, auto ne ostavlja utisak Alfe...Ne verujem da ce se kupci Minija (koji je kao neki konkurent za ovu Alfu) mnogo razmisljati kao u slucaju novog Fice...Ne vidim nekog posebnog razloga zasto bih uzimao ovaj auto pre nekog hothatch-a, ne vidi se da je to neki .premium hot hatch....takodje ne vidim kako zasto bih uzimao ovaj auto pre Punta Abarth - isti motor, ista platforma, Punto je jeftiniji, a u sebi nosi istu kolicinu emocija...

Bolje bi bilo da ovo neka Lancia, bilo bi primerenije.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 2:33 pm

starac vujadin napisao:Nisam hteo da komentarisem u uvodnom postu...

Meni ovo mnogo .mirise. na Fiat. Nijedan Alfin model nije imao toliko slicnosti sa Fiatom do sada i to je bilo po meni dobro. Jedino u slucaju 155q4 su preterali, ali je to samo jedna verzija, pa je i proslo nekako neopazeno...

S jedne strane to je pametan potez - koristi se platforma od Punta, poznati motori, nisu imali Bog zna kakva ulaganja u dizajn (mada meni vise lici na Bravo, nego na 8c odpozadi) tako da ce zarada po komadu biti dobra. Tako i VW grupa stancuje modele vec godinama u svojim brendovima...

Medjutim, auto ne ostavlja utisak Alfe...Ne verujem da ce se kupci Minija (koji je kao neki konkurent za ovu Alfu) mnogo razmisljati kao u slucaju novog Fice...Ne vidim nekog posebnog razloga zasto bih uzimao ovaj auto pre nekog hothatch-a, ne vidi se da je to neki .premium hot hatch....takodje ne vidim kako zasto bih uzimao ovaj auto pre Punta Abarth - isti motor, ista platforma, Punto je jeftiniji, a u sebi nosi istu kolicinu emocija...

Bolje bi bilo da ovo neka Lancia, bilo bi primerenije.
Šta te čudi, znaš šta piše u papirima moje 159-ke?

Model: Alfa Romeo
tip: 159
Proizvođać: Fiat Auto
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sub Mar 15, 2008 2:37 pm

Pise i na mojoj, kao ne rezervnim delovima i svuda, nije to u pitanju...pricam o .umjetnickom dojmu.. :lool:
Acqua-Olio-Benzina
E_K_V
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4JTD
Alfa Romeo 159 1.9JTDm
Lokacija: Podgorica
Postovi: 215
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 5:15 pm

Ned Mar 16, 2008 2:15 pm

ne znam jesam li jedini ali meni ovo djeluje savrseno :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 2:35 pm

Punto + Bravo + 8C = .MiTo Bekrija. :mrgreen:
Nije pretjerano originalna ali mi se veeeooma svidja! :cool

BTW Nadam se da ergonomija nece da bude kao u Fiat-u... :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 2:42 pm

Agronomija ? :mrgreen:
Korisnikov avatar
QV lale
Contact:
Garaža: Alfe & Lancie
Lokacija: Zrenjanin - Klek
Postovi: 1023
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:26 pm

Ned Mar 16, 2008 3:06 pm

Meni se svidja...medjutim,prednji kraj,tj.farovi ne...nema mi slicnosti sa ostalim automobilima,sem malo sa 8c...Nadam se da ce prodaja biti dobra,mada sumnjam...i da je sledeca novost biti da se alfa definitivno vraca na rwd!
Slika
Korisnikov avatar
coda tronca
Postovi: 76
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:29 pm

Ned Mar 16, 2008 3:23 pm

Dok Alfa polako prelazi u mainstream, ne preostaje nam nishta drugo nego da se organizujemo u sekte... ili militantna krila??
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 3:31 pm

stefan123 napisao:Agronomija ? :mrgreen:
hahahaha

Malo sam neispavan, izvinjavam se!
ERGONOMIJA
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 3:35 pm

kako se ovo pravilno izgovara?


kao mito ili mi to.
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Mar 16, 2008 5:43 pm

idealno ime za Srbiju (mi.to). najjaca verzija morace da se zove corup.cia :mrgreen:

licni stav:
zadnji deo je perfektan, ne bih mogao bolje da ga zamislim u tom segmentu. prednji deo? da nije grila, stvarno bih pomislio da je nova mikra ili nesto takvo. ukratko: trebace mi mnogo vremena da se naviknem. cvrsto verujem da svaka Alfa treba da izazove strahopostovanje kad je vidis u retrovizoru. taman sam se odusevio sa 159, kad ono: hladan tush. moze kvatroporte da se redizajnira u grande punto ali 8C ocigledno ne moze u mi.to... :?
mislim... sta je ovde brutalno? :|

ma nek je nama nasa Alfa ziva i zdrava, 100 godina jos malo proslavila! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 8:03 pm

skoro pa-bez veze. Šteta što će ovako nešto da štancuju...Ništa posebno, običan auto. Već viđeno.
jbg
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

...

Pon Mar 17, 2008 9:04 am

Meni lepo deluje, mada ce ovako izgledati najnapucanija verzija... Nista dok se zvanicno ne pojavi... Ufff da mi je da mogu da nadjem ovakve felne... :shock:
Korisnikov avatar
Lord_o21
Garaža: Alfa 156SW, Fiat Punto, Ducati 916, Aprilia Leonardo, Piaggio NRG :D
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 7:11 am

Pon Mar 17, 2008 9:17 am

Mene podseca na Cagiva Mito, a mito na italianskom je mit.
Sticks and stones may break my bones, but whips and chains excite me. So tie me up and throw me down and tell me that you like me.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 17, 2008 10:00 am

Verovao sam da ove slike ne predtasvljaju nista osim PS, ali sada... :roll:
Pa ne bih da budem strog, ali kriticno... Bravo je cak mnoooogo lepsi!

Ali videcete, bice ovo jedna od najprodavanijih Alfi, jednostavno je tako cim nije ono sto treba da bude!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 17, 2008 4:23 pm

Ne sviđa mi se :(.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 17, 2008 5:05 pm

Mislim da malo precerujete...Tako bi mogli da odemo u daleku proslost da bi dosli do prave Alfe...

Po cemu je restilizovana 147-ca vise Alfa od ove ? Po nicemu...nema agresivnosti nikakve...pogotovo oni farovi..pravo zensko auto..

I dalje mi smeta samo sto su farovi kao da ne pripadaju autu..nekako previse visoko i :? Ostalo je pun pogodak..

Takodje je malo .neozbiljno. raditi prednji dio prema 8C koji je radjen u limitiranoj seriji i trebao je da ostane .spomenik....ovako je samo jedan od modela... ;)

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”