Novi alfini motori

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Novi alfini motori

Sre Maj 31, 2006 9:43 pm

Narode ovo je ekskluzivna vest !!!!!

Alfa Romeo razvija potpuno nove motore projektovane s njihove strane koji nece ima nista zajednicko sa ovim JTS motorima koji su trenutno u upotrebi . Jutros rano sam naisao na prvi trag , ali kako ne bih digao prasinu bez razloga sacekao sam potvrdu od jednog lika koji radi u alfi na prilicno jakom mestu ............ naravno mislim da je vise nego razumljivo da ne mogu da otkrijem njegov identit !!!!!

Pa hajde da napravimo jedan rezime vesti i onoga sto mi je on potvrdio u mailu ...........

Vest kaze da ce alfa Romeo naj kasnije do 2010 izbaciti potpuno nove benzinske motore ......... u pitanju je jeda V6 e nekoliko cetvrocilindricnih rednih motora .......... V6 ce imati mnoge komponente zajednicke sa V8 motorom koji je u fazi projekotvanja , a zajedno ga rade Alfa i Maserati sa iscrpnom pomocu Ferrarija !!!!! Ovog puta ce to biti V6 sa rasponom izmedju blokova od svega 60 stepeni ( dosadasnji cuveni Busso motori su imali raspon od 90 stepeni ) a dostizace bez ikakvih problema specificnu snagu od 90 KS !!!! Mozda cak i celih 100 konjica !!!!

On potvrdjuje sve ovo i dodaje da ce motor sasvim sigurno imati Uniair sistem , i da ce pokusati da ga lansiraju do kraja 2008 godine !!!!!
Cetvorocilindricni redni motori su sad vec u poodmakloj fazi razvoja , i bice zajednicki celoj Fiat grupaciji !!! Naravno moram podvuci da to NISU FIATOVI motori , vec su projektovani i razvijaju se na petom spratu Alfine direkcije u Areseu !!!!!!

Ovo je izvanredna vest !!!!!!! ;) I nisam mogao da iscekam da je podelim sa vama ;)
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Čet Jun 01, 2006 12:22 am

Odlicno svaka cast za vest. :applause:
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 7:35 am

Jel ima neki mali turbo od 1.5L i 180KS? To je prava stvar, mali a ideeeeeee! :red_car:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 10:28 am

Eh kad bi mogao perpetumobile... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 10:49 am

Da li ce i dalje perjanica Alfe da bude V6, ili mozda postoji sansa za V8 ili neki turbo V6?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 10:53 am

Pa vec imas V6 Turbo!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 11:22 am

Mozda gresim ali koliko znam,V6 turbo je bio u GTV/Spider-u, dok za 159/166/Brera nisam video u ponudi taj motor, tj. top im je onaj V6 3.2 atmosferac koji su razvili sa GM-om.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 11:46 am

To su za sada informacije kojima raspolazem ....................

Jedan V8 se razvija zajedno sa Maseratijem a uz pomoc Ferrarija ........... trenutno u proizovdnji nema nikakvog V6 turbo <(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 12:03 pm

bigfoot napisao:Mozda gresim ali koliko znam,V6 turbo je bio u GTV/Spider-u, dok za 159/166/Brera nisam video u ponudi taj motor, tj. top im je onaj V6 3.2 atmosferac koji su razvili sa GM-om.
Postoji 166 2.0 V6 turbo, samo &što se ne prodaje van Italije. U Hrvatskoj se vozi nekoliko komada.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 12:03 pm

Izaci ce u restyling varijanti...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 12:15 pm

kankkunen napisao:
bigfoot napisao:Mozda gresim ali koliko znam,V6 turbo je bio u GTV/Spider-u, dok za 159/166/Brera nisam video u ponudi taj motor, tj. top im je onaj V6 3.2 atmosferac koji su razvili sa GM-om.
Postoji 166 2.0 V6 turbo, samo što se ne prodaje van Italije. U Hrvatskoj se vozi nekoliko komada.
:nene:

Od 2000. godine toga vise nema...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Čet Jun 01, 2006 12:44 pm

Ovo sve deluje vrlo nelogicno.
Samo sto su izbacili potpuno novu seriju motora koja tek treba da se u pravoj meri razvije, a sada planiraju nove motore za 4 godine??? To ni VW ne bi mogao sebi da priusti, a kamoli Alfa kojoj finansijski ne cvetaju ruze.
V8 ako ga razvijaju to bi mogla biti verzija o kojoj se prica od 4,7 litara na bazi postojeceg motora od 4,2 litara. To onda nije nista novo, samo bi bilo unapredjeno.
Kada bi sve to bilo istina to bi bilo nevidjeno finansijsko iscrpljivanje (nove masine, treninzi majstora, odrzavanje postojecih motora - garantni rokovi, dobavljaci rezervnih delova...)
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 1:22 pm

matori, alfa planira povratak na americko trziste, znas i sam sta oni vole?
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Čet Jun 01, 2006 1:37 pm

Pa, vole GM motore - to i imaju ;) :(
Btw taj povratak ce biti vrlo oprezan i ne treba ocekivati nekakve prodajne brojke...a kamoli nekakve koje mogu opravdati recimo tolika ulaganja! Uostalom Alfe ce se prodavati kroz Maseratijevu dilersku mrezu, a ona nije Bog zna koliko rasprostranjena!
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 7:58 pm

Meni je isto nelogicno, zato sto zahteva mnogo dodatnih ulaganja, a ne donosi neku posebno veliku korist, s obzirom da Alfa i sada ima odlicne motore. V8 ionako mogu da uzmu iz Maseratija...

Jedino sto bi imalo malo smisla je da te motore razviju i da je kroz novoosnovanu Fiat Powertrain grupu prodaju drugima, ali i to mi ne deluje nesto mnogo verovatno.

Recimo da ce sa finansijske strane da bude promasaj, sto se mene tice...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 02, 2006 5:25 pm

Nisi cuo da 159eevetke u benzinskoj varijanti ne kupuje niko ?????? :shock: :shock: :shock: :shock:

Ovi motori nisu bas neko srecno resenje , a i probkali su skorz naskroz racune sa GM - om ......... uostalom nevernih toma uvek ima , i uvek su isti ................ :?

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”