Test Alfe 159 1.9JTDm 24 sata sa srednjom brzinom 206,3km/h

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Test Alfe 159 1.9JTDm 24 sata sa srednjom brzinom 206,3km/h

Čet Apr 06, 2006 10:22 pm

Da li je neko video u najnovijem SAT-u test Alfe 159 1.9JTDm (150ks) koju su vozili 24 sata sa prosecnom brzinom od 206,3km/h na kruznoj pisti Nardo. Znaci 24 sata pedala do poda :shock: :twisted:
Pri tome test je ukupno trajao 26 sati i jedanaest minuta i to su odvozila cetvorica test vozaca. Svaki vozac je vozio jedan ceo rezervoar, pa cim se upali lampica za rezervu, na dolivanje goriva i zamenu vozaca. Za svo vreme testa auto se ponasao idealno, bez ikakvih problema.

Sada malo suvoparnih podataka:
24 sata - trajanje testa
4.950 km - predjenih kilometara
398 - predjenih krugova pistom
206,3 km/h - srednja brzina
823l - utroseno gorivo
16,62l - prosecna potrosnja na 100km
95C - prosecna radna temperatura motora

Impresivno nema sta shok :plavi_voli: :bow:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 11:05 pm

malo sam prelistavao internet i casopise, kazu uglavnom da je jtd 120ks slab za tako tesko vozilo kao sto je 159... jtd 150 zlatna sredina, a 2.4 jtd potpuno odgovara temperamentu vozila..

ipak od jedne alfe se uvek traze top performanse
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 11:18 pm

Sta reci

BRUTALNO... :evil: :dugokosi:

Ko je radio test ciji vozaci ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 12:00 am

Da nije malo velika potrosnja za jedan 1.9dizel pa makar se on vozio stalno preko 200? Pa toliko trosi benzinac...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 12:04 am

Benzinac bi trosio preko 20l...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 3:46 am

Nije lose,nego kolika je maksimalna brzina te Alfe,tek sada se vidi kolika je velicina rekorda saab-a iz 80tih 100 000km prosek oko 220km/h
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 7:19 am

Alfu su testirali vozaci Quattroruote-a. Maksimalna brzina je bila 216km/h a minimalna 203km/h, naravno ovo su samo podaci dok su bili na stazi sa pedalom do poda.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 5:57 pm

Lepo nema sta.

@zen

Mislim da bi benzinac trosio manje.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 2:13 am

PA mozda je najbolje da ubacimo i jednog nemca dizela da vidimo koliko bi on trosio i koliko bi uopste isao, a da ne kazem koliko dugo :twisted:
Moguce je da bi benzinac manje trosio, naravno al bez turbine :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 3:23 am

Saab u Talagedi ako se dobro secam je trosio samo malo vise mozda i tu negde a turbo je benzin
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 8:34 am

Hajde da zadovoljimo tvoju potrebu za prichom o Saab-u wiz. Koji je to model Saab-a u pitanju? Koja tezhina, koji motor? Gde se nalaze podaci o tom testu?

Za ostale: Bilo koji turbo motor ima veci stepen iskorishcenja u odnosu na atmosferski, stoga vam je valjda jasno koji motor manje, a koji vishe troshi.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sub Apr 08, 2006 9:22 am

Secam se tog testa Saab-a 9000, prva verzija je bila u pitanju od 175 ks. Inace, dosta laksi auto od sadasnje Alfe. Mislim da nije to uporedivo, jer danasnja kola uopste nemaju bitno bolje brojcane perfomanse (ili uopste i nemaju) od kola od pre 15-20 godina a iste snage... pricali smo o tome ovde na forumu.
Slican test je imao i Mercedes 190 E 2.3-16, sa izvanrednim prosekom, jos ranije od Saab-a...
Acqua-Olio-Benzina
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 9:43 am

Na to i potenciram... Kakve veza ima Saab iz '86-e sa ovom prichom? Treba da zakljuchimo da je na vishem tehnichkom nivou od 159-ke, ili shta? Ma daaaaj, vremena bez ikakvih restrikcija sa konceptom .brzhi, lakshi. su odavno iza nas.

Taj Saab je imao 133KS po jednoj toni, a Alfa ima 121KS po jednoj toni. :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 10:43 am

33ie napisao:PA mozda je najbolje da ubacimo i jednog nemca dizela da vidimo koliko bi on trosio i koliko bi uopste isao, a da ne kazem koliko dugo :twisted::
Ne cackaj Mecku :D

http://www.carpages.co.uk/mercedes_benz ... -05-05.asp


http://www.fia.com/gate?action=retrieve ... printer=on
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 10:57 am

The world records launched the career of the new Mercedes-Benz V6 CDI diesel engine, which replaced the previous five and six-cylinder in-line engines in the summer of 2005. The 165 kW/224 hp engine...
Da nema sluchajno ovaj merdzin motor 3000 ccm i vishe? Hm, a da i sa cenom je tu negde kod 159-ke ali x 1.5... hahaha

:roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 12:18 pm

koje trazio test SAABa iz 1980 i neke ?
ovo je iz 1996 ...

http://video.google.com/videoplay?docid ... 221&q=saab
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 7:58 pm

Vidim ja da ce ovde biti restrikcija :mad: :mad: :mad: koga jos interesuje ovaj ili onaj, pogledajte naslov teme i drzite se iste!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 8:13 pm

Ajde SAABersi razlaz ...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 9:38 pm

Tema je malo bez ideje, a poredjenje nije losha stvar dok je u granicama normale. Btw, hvala na linku. ;)

Ako je ovim .Saabersima. normalno porediti turbo benzinca sa turbo dieselom, onda stvarno, shta reci (a ne zaplakati)...

[size=].Saabersi. - pod znacima navoda, jer na forumu vidim dvojicu-trojicu pravih Saabersa, ostali su samo napaljeni do te mere da shabanskim nastupom upropashcavaju imidz Saab-a, bar u mojim ochima.[/size]
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 9:40 pm

Kada je Accord dizel pre 2 godine imao sličan test, pre ili posle testa (nebitno), vozili su od jednog do drugog mesta (~450km čini mi se) da bi izmerili minimalnu potro&šnju. Ne želim da izgledam kao neko ko hoće da započinje priču AR vs Honda, pa stoga ni neću da spominjem koliku je potro&šnju na tom testu Accord ostvario, nego me samo interesuje da li su možda i 159-ku podvrgli sličnom testu, po&što sam radoznao ;)...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 9:45 pm

Jasno, nema sta da se kuka na potrosnju diesela, nisu pravljeni da budu optimalni na max obrtajima i opterecenju.
SAAB je 86-e imao potrosnju u proseku od 14,6L/100km (na svih 100.000km) BENZINA u uslovima kad je motor najefikasniji. Malo se porede babe i zabe u potpunosti.
Vidim rezultate Alfe kao jako dobre, no ni motor koji je teran nije bash donja tehnicka klasa ;) aplauz

No, dosta offa, rekosmo back on Alfa track :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 9:56 pm

da bi izmerili minimalnu potrošnju
, dakle irelevantno ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 9:59 pm

BOOST napisao:...Malo se porede babe i zabe u potpunosti.
Vidim rezultate Alfe kao jako dobre, no ni motor koji je teran nije bash donja tehnicka klasa...
Auuu, sada si se opasno zamerio domacim .Saabersima.... hahaha

Bane?: Ma super - koji god da je rezultat, nadam se da cesh shvatiti... -> www.arcs.org.yu ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 10:06 pm

ne :? ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 10:09 pm

Ja mislim da je jako lepo to sto su testirali 159 dizel na kruznoj stazi, gas do daske, i da se motor na kraju pokazao kao jako pouzdan. Svaka cast!

Ne znam samo zasto je pouzdanost dizel motora postao adut brenda kao sto je Alfa Romeo?

Ne mislim nista lose, svaki dokaz o uspesnosti je fenomenalan i ja ga pozdravljam, ali ono sto bi mene mnogo vise zanimalo je kako se nova Alfa ponasa na trkackoj stazi, kako prolazi kroz krivine, nagla kocenja i ubrzanja... Ipak je imidz Alfe nastao na takvim mestima, a ne na dizelima koji se vrte u krug 200kmh.

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”