Test Alfe 159 1.9JTDm 24 sata sa srednjom brzinom 206,3km/h

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 10:12 pm

Zen:
starac vujadin napisao:Dva nova pozitivna testa za 159...
U nasem Auto Startu 159 .tukla. Lexusa (koji me odusevljava svojim izgledom) iako sa 20ks manje (185 vs. 205). Izgleda da taj Lexus dinamicki nije bas nesto - to zasada svi test vozaci kazu...
U novom Autocar-u uporedni test 3-jka, 159, Lexus, dizel verzije - jedva pobedio BMW, ali sa zakljuckom .jeste bolji BMW, ali sigurno ce se svaki vlasnik 3-jke, kad god vidi ovu Alfu zapitati .da li sam se presao sto nisam uzeo Italijana., jer Alfa je skoro isto tako dobra, bez zezanja - stvarno..
;)

Bane? napisao:ne :? ?
Eh, nije bitno...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 09, 2006 10:20 pm

Killi, ma jok, nisam razumeju da su napravili .prekrshaj. hahahaha ;)
Ajde momci NHF :D


Bane? , manje vishe , mislim da svaki diesel sa tehnikom koja je danas prisutna ima mogucnosti da lezi prilicno indenticno sa minimalnom potrosnjom, naravno ako je takva ciljna grupa.

Ja sam danas sedeo kod shefa za dijagnostichku edukaciju za MAZDA auta u Svedskoj u njegovoj Mazdi diesel gde smo prolazili kroz parametre koje PCM kontrolise danas na njima. Kad bi poceo da pishem sta se izdesavalo putem rachunara sa motorom zvuchalo bi kao naucna fantastika.
Mogu reci slobodno da su na danasnjim dieselima PCM jedinice najmanje toliko zauzete sa procesovanjem in-data kao na trkackim automobilima sa benzinskim pogonom.
Mislim da sam dovoljno rekao :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Apr 10, 2006 6:23 pm

Zen mislimo isto,ali pogledaj realno ko danas stvarno moze da priusti Cuore Sportivo? Koliko stvarno ljudi znas kojima su beskomprimisno bitne vozne i sportske osobine na ustrb ekomomicnosti?

Nasi ljudi i nisu neki reper ali meni je puno njih slalo pitanja gde se jedino zanimaju koliko auto trosi,drugi hoce Alfu al` ako moze za 5.000 evra naravno da bude full i po mogucustvu 250KS,verujem da je slican trend uhvatio i zapad gde se shteka svaki dinar tako da od brenda koji je slavu stekao upravo na trkackoj stazi postaje brend sa vrhunski pouzdanim dizel motorima. Realna situacija:stajes na semafor pogledas pored i shvatis da pored tebe stoji dekica sa bakicom voze najnoviju 159ku dizel ha dobro ne bas tako ali slicno...

Postoji neka unutrasnja politika firme gde je interni dogovor da se ne ugrozi visi segemnt gde pripadaju Ferrari i Maserati otuda Alfa sa dizelom kao jednim od glavnih aduta. ja cu uvek gledati stazu i ona ce mi biti glavni pokazatelj ko je gde kad su sportska kola u pitanju...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Apr 10, 2006 8:33 pm

Stefane, da predjemo na diskusiju o pozicioniranju Alfe, ovde

http://www.cannonballforums.se/viewtopi ... 925#133925
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Apr 10, 2006 10:28 pm

156V6 napisao:Zen mislimo isto,ali pogledaj realno ko danas stvarno moze da priusti Cuore Sportivo? Koliko stvarno ljudi znas kojima su beskomprimisno bitne vozne i sportske osobine na ustrb ekomomicnosti?

Nasi ljudi i nisu neki reper ali meni je puno njih slalo pitanja gde se jedino zanimaju koliko auto trosi,drugi hoce Alfu al` ako moze za 5.000 evra naravno da bude full i po mogucustvu 250KS,verujem da je slican trend uhvatio i zapad gde se shteka svaki dinar tako da od brenda koji je slavu stekao upravo na trkackoj stazi postaje brend sa vrhunski pouzdanim dizel motorima. Realna situacija:stajes na semafor pogledas pored i shvatis da pored tebe stoji dekica sa bakicom voze najnoviju 159ku dizel ha dobro ne bas tako ali slicno...
Posto sam ja zapoceo ovu temu, u kojoj sam samo zeleo da ukazem na ovaj super test izdrzljivosti 159-ke, mogu samo da kazem da je Stefan sve rekao sto je trebao reci o temi Alfista kod nas i sta ko vozi.

U svemu ovom sam se i ja nasao prozvan, ali sa razlogom, jer Alfa nije dizel vec pravi sportak. Da ne bih se ponavljao i obasnjavao zasto sam uzeo dizela, samo cu reci to je .privremeno. sve dok ne budem skupio kintu da kupim pravu Alfu V6 i u koju necu morati da ugradjujem plin. Ne zbog toga da auto ide losije, da ce se mozda vise kvariti... vec jednostavno po mom misljenju ako si se vec pruzio i kupio V6 onda ga i vozi kao takvog. Zbog svega toga skudam kapu Stefanu, a kad nabavi GTA onda cu i da mu se poklonim :bow:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Apr 11, 2006 12:12 pm

Hvala druze svidja mi se kako razmisljas neka dizel bude samo jedna stepenica ka necem vise,ako postavis sebi cilj onda ka tome stremis i verujem da nece mnogo proci kad ces se voziti u nekom sestaku, sa takvim stavom stvarno zasluzujes to :facts:
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Sre Apr 12, 2006 10:28 am

Ne cackaj Mecku :D

Ili ti ne cackaj mecku, aktiviraces alarm! :lool: xexexexexe
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 13, 2006 3:24 pm

heh inace u testu je napomenuto da je na stazi u to vreme bila i
159 3,2JTS Q4 ;) vise bi me interesovalo sta je ona uradila :D
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 13, 2006 3:55 pm

pa nije to auto za takav vid testa? to je ipak tipska masina a ne komercijalna...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 13, 2006 3:59 pm

ma komercijalna je :lool:

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”