Alfa Romeo Giulia Nuova

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Sep 19, 2017 10:17 pm

Ni meni se ovo nikako ne svidja, voleo bih da vidim GIuliu sa 159 TI felnama
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Sep 19, 2017 11:23 pm

Felne su odlične, ali razvučena guma je totalni promašaj, pogotovu kod ovakvog auta...naravno i preterano spuštanje. Ovo služi samo za slikanje i loženje...sa ovom razvučenom gumom ne može da se uđe sa 80km/h u krivinu.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Sep 19, 2017 11:36 pm

Meni ovo dodje kao neka extreme racing varijanta :)
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Sep 20, 2017 4:23 am

[video][/video]
Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Sep 20, 2017 11:53 am

[video][/video]

Posle one prve koja je potpuno stala...
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 03, 2017 7:17 pm

Giulia Top Safety Pick + na IIHS testu. Sada za to treba i dobra ocjena za svjetla, a očito da je 35W AFS Xenoni rade posao odlično tj. da potrebe za Full LED osim marketinške i nema.

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicl ... door-sedan
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 03, 2017 7:45 pm

Jel postoji vizuelne razlike u faru izmedju 25W i 35W? Ili su isti na oko?
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 03, 2017 7:52 pm

Po brisaču. 35 W bi po propisima trebao imati brisač.

Točnije to bi trebala biti štrcaljka/brizgaljka ili kakav je već točno prijevod.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Okt 06, 2017 9:11 pm

[video][/video]
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sub Okt 07, 2017 2:39 pm

Apple Car play stigao i u Djuliju. hahaha

Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sub Okt 07, 2017 3:12 pm

E šta bismo radili bez toga... :roll:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sub Okt 07, 2017 3:15 pm

Ta stvar je jako dobra za one koju putuju i treba im pouzdana navigacija.
Mislim i na Android auto.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Okt 09, 2017 12:06 pm

Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 3:16 pm

Zaista ne razumem ovakvu vrstu sarkastičnog novinarstva...
https://jalopnik.com/actually-alfa-rome ... 1819080051
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 4:11 pm

Novinarstvo je postalo gladno načina da skrene pažnju na sebe i zaradi neki novac senzacionalizmom, bombastičnim naslovima i tvrdnjama, "šokantnim" "činjenicama" i ostalim glupostima, jer im je jasno da se izvori prihoda tanje jer se novine više ne kupuju i sve se iz tradicionalnih medija seli na internet, gde je konkurencija "informacija" ogromna a isto tako i broj gladnih usta, a načini monetizacije se u suštini sužavaju zbog poplave kvalitetnih informacija koje su potpuno besplatne i svima lako dostupne.

Zbog toga mnogi skidaju gaće u potrazi za "klikovima", a mnogi drugi pišući o automobilima zapravo pišu uvek o sebi, ili prave cirkus iz gorepomenutih razloga.

Jedino što je dobro je što lagano na sve strane niče pobuna protiv onih koji kenjaju o Alfi bez ikakve potrebe i rezona, što je ipak dokaz da postoje i ljudi koji misle svojom a ne "novinarovom" glavom. I Apple je bio kompanija sa kojom su se čitavu deceniju pa i više svi sprdali. Ali oni su ćutali, radili i gurali svoju priču i na kraju došli dotle da imaju najveći buđelar na svetu. Kamo sreće da se nešto slično desi i Alfa Romeu, naravno preslikano na automobilski svet i koordinatni sistem.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 5:05 pm

Na sve ovo što je napisao Dejan ja ću dodati još i problematiku ljudske psihologije. Njegovo božanstvo novinar je nešto napisao, a on nikada ne greši. Ako ga nešto iz realnog života demantuje on se onda logično okreće lekovitoj sprdnji i sarkazmu.
Druga stvar su stereotipi. Ljudi ih obožavaju, posebno oni sa nižim stepenom IQ. Alfa je odavno stekla neku reputaciju, služi kao nepresušni izvor "duhovitih" opaski na temu automobilizma i zašto to menjati? Život je lepši kad se neguju stereotipi bez kraja i milosti. A da li se drugi kvare i kakva je tu realnost? Nije bitno... a i stereotip kaže da se "švaba" nikad ne kvari...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 5:17 pm

Znate li koje Željko Marušić? Onaj dr.sc. sa Fakulteta prometnih znanosti u Zagrebu. E pa taj Željko Marušić ima svoju web stranicu. Nekada davno je za Auto Klub odgovarao na pitanja vezana za mehaniku u Auto Klubu. I to ne bi bio problem da on na tom fakultetu ne predaje predmete vezane za Aeronautiku.

Uz to je i prometni stručnjak. Moram reći samoprozvani prometni stručnjak. Kada god je ljeti neki prometni krkljanac, neka nesreća bila na cestama ili na moru, eto njega gostuje u Dnevniku.

Ali kakve su to reference? Ja bih mogao tako gostovati i reći da sam stručnjak za apsolutno sva područja.

Ovo sam slikao u subotu kada sam bio na jednom vjenčanju:
Slika

Riječ je o Jeep Compassu Opening Edition. To je 2.0 MJT sa 140 KS, 4x4 i automatik sa 9 stupnjeva prijenosa. Uz par opcija cijena u Hrvatskoj od 40 tisuća eura. Nemojte se čuditi cijeni, ovdje je sve puno skuplje nego kod vas.

Kad paf. Ono Marušić to vozi. Naravno nije njegov. Ovo je prvi kontingent koji sada novinari vozaju naokolo.

I sada se ja informiram. On je tetak od mladoženja. Kaže mladoženja pa taj nikada nije ima svoje auto, uvijek ovako uzme i dođe sa njim.
To ne bi bio problem da taj Marušić javno nije pisao kako je imao Alfu 156 i naravno kako je imao samo probleme sa njom.

I to je danas novinarstvo. Ima mali milijun Marušića.

Ako koga zanima što Marušić misli o novom Compassu evo link:
http://autoportal.hr/clanak/vozili_smo_ ... na_audi_q3
Naravno, na vjenčanju je bio drugi primjerak. Valjda će sada pozitivnije pisat o FCA.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 5:23 pm

Vidim ja da i kod vas i kod nas ima sličnih pojava i navika :glare:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 5:34 pm

DejanGT napisao:Novinarstvo je postalo gladno načina da skrene pažnju na sebe i zaradi neki novac senzacionalizmom, bombastičnim naslovima i tvrdnjama, "šokantnim" "činjenicama" i ostalim glupostima, jer im je jasno da se izvori prihoda tanje jer se novine više ne kupuju i sve se iz tradicionalnih medija seli na internet, gde je konkurencija "informacija" ogromna a isto tako i broj gladnih usta, a načini monetizacije se u suštini sužavaju zbog poplave kvalitetnih informacija koje su potpuno besplatne i svima lako dostupne.

Zbog toga mnogi skidaju gaće u potrazi za "klikovima", a mnogi drugi pišući o automobilima zapravo pišu uvek o sebi, ili prave cirkus iz gorepomenutih razloga.

Jedino što je dobro je što lagano na sve strane niče pobuna protiv onih koji kenjaju o Alfi bez ikakve potrebe i rezona, što je ipak dokaz da postoje i ljudi koji misle svojom a ne "novinarovom" glavom. I Apple je bio kompanija sa kojom su se čitavu deceniju pa i više svi sprdali. Ali oni su ćutali, radili i gurali svoju priču i na kraju došli dotle da imaju najveći buđelar na svetu. Kamo sreće da se nešto slično desi i Alfa Romeu, naravno preslikano na automobilski svet i koordinatni sistem.
Ma lepo rečeno, svaka na mestu. Zaista ovaj Jalopnik treba izbegavati kao bolest, čist clickbait. Ono šta me je iznenadilo je da je autor neka amerikanka, nikada nisam ni čuo za nju - pre godinu dana se Alfa vratila na US tržiste i eto kako su neki "eksperti" prihvatili oberučke idiotski stereotip.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 5:51 pm

Da se nadovežem na temu stereotipa. Nakon drugog svetskog rata zemlja koja je bila sinonim za jeftine kopije i bofl robu bila je niko drugi do Japan. Nakon perioda kopiranja i razvoja postali su tehnološki lider. Otpori u Evropi i Americi su dugo postojali u vidu širenja stereotipa kako se japanski automobili puno kvare. Onda se, naravno, pokazalo da je upravo suprotno. Zatim na njihovo mesto dolazi Koreja, što već i ja sam pamtim - jeftini automobili i elektronika za mase. Sada je Koreja tehnološki lider u elektronici. "Gold Star" volšebno postaje LG.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 6:04 pm

Ima tu u svemu tome milion budalaština.

Pola sveta se bavi statistikom o kvarovima automobila, izbacuju se raznorazne cifre i procenti. Nikad niko ne naglasi o kakvim se kvarovima radi. Potpuno isti tretman imaju i pokvarena sijalica na upaljaču i pucanje bloka motora. Statistika je statistika. Kvar je kvar. Mušterija nezadovoljna. Auto vraćen dileru na popravku.

Gledam onu glupu seriju dokumentaraca gde se ljudi sa raznih krajeva sveta sele i kupuju kuće i stanove. Neki par u nekom gradu gleda da kupi stan od $700.000. Biraju oni stanove i na kraju riba kaže - idemo u onaj drugi jer mi se na prvom, koji je inače na boljem mestu, ima bolji raspored soba, bolji pogled s balkona i bolje je opremljen, ne sviđa boja vrata na kuhinjskim elementima. Ne mogu da ih gledam. Dakle neko će da baci $700.000 ali mu na pamet nebi palo da za par hiljada zameni vrata na kuhinjskim elementima ili ih prefarba. Pa za $700.000 možeš da kupiš jedno 100 raznih kuhinja novih ispočetka. Ali to nije opcija. E sad tek zamisli šta ljudi o automobilima razmišljaju...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Okt 10, 2017 6:51 pm

DejanGT napisao:E sad tek zamisli šta ljudi o automobilima razmišljaju...
Mislim da je danas ubedljivo najbitnija stvar multimedija, veličina ekrana, integrisanost sa neizbežnim mobilnima i lakoća prolaska kroz menije! Mislim, nemam ja ništa protiv, ali danas je izgleda sve drugo važnije osim esencijalne teme automobilizma i onoga što vožnju čini lepom i poželjnom.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Okt 11, 2017 12:14 am

Pa jeste tako, većini ljudi je auto bitan da ih preveze od A do B, gleda prilikom kupovine koliki ekran mogu da dobiju, da li su držači za čaše dovoljno široki, da li se gepek otvara automatski itd. Okej su te stvari, ja bih recimo voleo da imam Car Play u autu jer koristim Apple music svakodnevno, ali ostale moderne sitnice mi nisu bitne - motor mi je najbitnija stvar.

Nego, pitanje - glasina za Giuliu Coupe je bila početkom ove godine, sada se opet vrte neke vesti koje spominju proleće 2018... ima li iko neku bolju informaciju?
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Okt 11, 2017 7:00 am

Macola napisao:...Sada je Koreja tehnološki lider u elektronici. "Gold Star" volšebno postaje LG.
Nekako sam emotivnije bio vezan za Goldstar nego za Lucky Goldstar :)
Valjda jer je u tim ratnim godinama bio za klasu ispred većine onoga što smo imali (Ei Niš, Gorenje, Končar i sl.) a i video rekorderi su im, koliko se sjećam, bili skroz OK :)
Plexform napisao:Pa jeste tako, većini ljudi je auto bitan da ih preveze od A do B, gleda prilikom kupovine koliki ekran mogu da dobiju, da li su držači za čaše dovoljno široki, da li se gepek otvara automatski itd. Okej su te stvari, ja bih recimo voleo da imam Car Play u autu jer koristim Apple music svakodnevno, ali ostale moderne sitnice mi nisu bitne - motor mi je najbitnija stvar.
Na poslu imamo barem jedno 10ak različitih službenih automobila, izdvojio bih dva. U PUG 508 su držači za čaše nazad neupotrebljivi jer više liče na podmetače nego na držače, a i preširoki su. U Škodi Superb su pak upotrebljivi ako flaša/čaša sa tečnošću nije viša od 10cm, pošto su plitki. Mora da ih je neki italijan dizajnirao (a ko će drugi) za šolje espresa, pošto ne znam za šta drugo mogu da posluže.

Škoda neudobna, kruta, totalno bezlična unutra, al' ima prostora ko u sali za fizičko.
PUG dosta skučeniji, ali bolje zvučno izolovan, prijatniji za oko, za boravak a i udobniji.
Svoju Alfu ne bih dao ni za jedan, a Boga mi ni za oba automobila odjednom.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Okt 11, 2017 8:06 am

Plexform napisao:Pa jeste tako, većini ljudi je auto bitan da ih preveze od A do B, gleda prilikom kupovine koliki ekran mogu da dobiju, da li su držači za čaše dovoljno široki, da li se gepek otvara automatski itd.
Pazi, jeste to OK i nećemo da se vraćamo u "srednji vek", ali nije mi normalno da se kod jednog novog automobila i opredeljivanja za kupovinu istog, najpre i najviše polemiše o multimediji i držačima za čaše!? To mi svakako nije u duhu čina uživanja u vožnji, a postalo je ultimativno važno. Primećujem da se dugo i mnogo vozilo i u vremena kad je mapa bila jedini putokaz, ali OK... vremena su se definitivno promenila. Dodajem samo da u Julki neću imati navigaciju i da je to poslednja stvar (posle ksenon osvetljenja) koju bih poručio na uštrb sve ostale ponuđene opreme, meni lično korisnije i interesantnije. Ali svako sebi bira ono što mu najviše odgovara...
Zillgian napisao:Svoju Alfu ne bih dao ni za jedan, a Boga mi ni za oba automobila odjednom.
:yes: :gr8: :arflag
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”