Sva vremena su u UTC + 1 sat

Zapo─Źni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
  ┼átampa

Alfa GT, iskustva sa Xenon ili Led svetlima
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Sep 22, 2019 8:08 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am
Gara┼ża: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Pozdrav drugari, interesuje me da li je neko ugradjivao u GT-u led ili xenon i koja su vasa iskustva, na prethodnom autu (AR 156) sam imao Xenon i kasnije sam ubacio i morimoto projektor sa xenon h1 u bi xenon varijnti i to je bilo super, pa me interesuje kakvi su farovi kod Gt-a i da li se dobro vidi bez projektora, gledao sam C6 H7 neke ali nisam imao Led do sada, halegene ok svetle ali mi nekako smeta to zuto svetlo. Takodje da li imate problema na tehnickom pregledu sa led ili xenon sijalicama?

Vrh

Re: Alfa GT, iskustva sa Xenon ili Led svetlima
PostPoslato: Ned Sep 22, 2019 8:43 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm
Gara┼ża: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
ko se jednom navkne na xenone i dobra svetla mu vise nisu dobra :D :D
Ko proba LED....
Generalno svetla na GT-u su OK ali kao sto rekoh, jednom ugradi xenone i posle toga nema vise povratka.
Na predhodnom autu(156-ica), je bila nadogradnja sa Bi-Xenonima tako da je i na GT-u odmah po kupovini i to odradjeno.
Evo kako to izgleda kod mene...sada listao svoju temu i za divno cudo nisam okacio hahaha hahaha hahaha
https://youtu.be/o4Clj-RZPVk
Krakta su ksenoni, ugradjeni projektori a duga su ledice...mada sve pise i u naslovu snimka.
Sto se tice tehnickog ja prosao bez problema. Sve zavrseno za 5 minuta i posle pio kafu sa "majstorima"/

EDIT

Evo kako izlgeda rasclanjeno. Samo dugo...kratko.
Da imas uvid kako sve to izgleda.

Vrh

PostPoslato: Ned Sep 22, 2019 8:56 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am
Gara┼ża: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Fino svetli nema sta, ja na GT-u jos uvek ne bih skidao i razlepljivao farove, mislio sam da ubacim C6 Led, ne znam da li pale gresku one, citao sam da je drugaciji snop sa led i sa xenon svetlima, tj da led nije bas dobar za kratko jer navodno baca svetlost svuda :(

Vrh

PostPoslato: Ned Sep 22, 2019 9:45 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am
Gara┼ża: ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Xenon bez projektora ne prolazi tehnicki i zaslepljivaces druge, za led nisam siguran

Slika
Vrh

PostPoslato: Pon Sep 23, 2019 12:34 am 

Pridru┼żio se: Pon Jan 22, 2018 12:49 am
Gara┼ża: - AR GT 1.9 JTDm
- AR 147 1.6 TS
Meni su crkli motorici na GT-u i ubacio sam projektore s ksenonima. Kao sto rekose ostali, razlika je dupe i oko. Vrv nijedan auto vise necu voziti bez projektora

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 23, 2019 6:58 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm
Gara┼ża: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
bums85 je napisao:
Xenon bez projektora ne prolazi tehnicki i zaslepljivaces druge, za led nisam siguran

Led je jos gori sto se tice rasipanja svetlosti.
Tek njega treba "ukrotiti".

ivcha90 je napisao:
Fino svetli nema sta, ja na GT-u jos uvek ne bih skidao i razlepljivao farove, mislio sam da ubacim C6 Led, ne znam da li pale gresku one, citao sam da je drugaciji snop sa led i sa xenon svetlima, tj da led nije bas dobar za kratko jer navodno baca svetlost svuda :(

Bilo koju sijalicu da stavis u far ne pali gresku. Cak i nista da ne stavis, opet nema greske ;) .
Merna mesta, senzori, su postavljeni za tablice, stop svetla, pozicije, pokazivace pravca.
Za duga i kratka svetla racunaju da ces i sam videti kada crknu :D

Vrh

PostPoslato: Pon Feb 17, 2020 9:45 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am
Gara┼ża: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Evo cela problematika oko led / xenon sijalica s obzirom da sam testirao sve i svašta na svakakvim farovima... Fokusiraću se najviše na led

Poenta kod led sijalice je, da bi ona svetlela kako treba, u tome da pozicija i veli─Źina diode bude ┼íto je vi┼íe mogu─çe sli─Źna poziciji (a i veli─Źini) vlakna u obi─Źnoj - halogenoj sijalici.

Ovde onda nastaje problem, zbog ─Źega je op┼íti utisak ljudi ba┼í taj da led zaslupljuju sve ┼żivo i samo rasipaju svetlost... a takvih je veliki broj na tr┼żi┼ítu ... sa "ogromnim" diodama ko nokat na palcu, totalno proma┼íenom pozicijom ...

To su uglavnom jeftine led sijalice, a na┼íe tr┼żi┼íte je puno toga ... najistaknutiji predstavnik je rekao bih ba┼í te C6 iz prvog posta, koje sam tako─Ĺe imao... One u reflektorskom faru (bez projektora) izgledaju na oko da svetle, jer bacaju svuda samo ne tamo gde treba... kada padne ki┼ía ili ih stavite u far sa projektorom odmah se vidi pravo lice

Imajte na umu da "krštene" led sijalice treba platiti bar 20-30 evra na nekom sajtu u inostranstvu (ebay, braća kinezi.. gde god), i onda treba zaobići sve što je ovde jeftinije od toga

Prve ba┼í dobre led sijalice na koje sam naleteo sam igrom slu─Źaja video na youtube-u, poru─Źio ih i bio odu┼íevljen... Ima ih na kanalu Dragon Garage tako─Ĺe... link ─çu ostaviti ovde
Koštaju oko 30$, dolar gore dole... zavisi od popusta u tom trenutku

Prvi auto na kojima sam ih koristio je moja prethodna 147 FL, halogeni far bez projektora... Dizajn je jako dobar, male diode, njihova pozicija dobro odre─Ĺena... tanka plo─Źa koja nosi diode (to je tako─Ĺe bitno da ne bude previ┼íe ┼íiroko, jer onda diode iako su male ispadaju iz pozicije po ┼íirini...). Imaju zaista dobar cut-off (liniju kao ┼íto pravi projektor). Na alfici su bolje svetlele nego ksenoni pre toga, bez obzira ┼íto su led slabije, krajnji rezultat je bolji zbog boljeg fokusa - pozicije dioda u odnosu na reflektuju─çe povr┼íine u faru (┼íto je i logi─Źno da xenon ne mo┼że da bude idealno pozicioniran u obi─Źnom faru)

Sledi par slika ovih sijalica u alfi 147 FL, mislim da se jasno vidi taj cut off koji sam spomenuo...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ove iste sijalice koristim i u sada┼ínjem autu, u halogenom faru sa projektorima. U ovom slu─Źaju ne svetli ja─Źe od ksenona, ali dosta bolje od obi─Źne halogene. Razlog zbog koga sam se odlu─Źio za led i u ovom slu─Źaju je temperatura same sijalice, odnosno ┼íto je najhladnija od sve tri, pa ne rizikujem da izgorim unutra┼ínjost so─Źiva sa ksenonom... i ne stvaraju onu pra┼íinu koju pravi ksenonska sijalica pa vremenom zna da zaprlja stako... Na kraju, zbog toga ┼íto ne zaostaju za ksenonima, zadovoljan sam ovakvom postavkom ... Neki budu─çi plan je da uzmem jo┼í skuplje led namenjene za projektor ba┼í a ove bih prebacio na dugo...

Slika

Slika

Slika

Slika

Da rezimiram:

Smatram da je za obi─Źan far bez projektora odli─Źna ova led sijalica (i druge sli─Źne po kvalitetu)... bolje od halogene naravno, a i od xenona, dok god se projektori ne ubace u pri─Źu ... 147 Facelift ni sa fabri─Źkim ksenonom nema projektore, ve─ç ksenonski far izgledom identi─Źan obi─Źnom... a mislim da je takav slu─Źaj i sa 147 pre restajlinga i sa GT ... pa ako imate prskalice za farove, kao ┼íto sam ja imao.. ne bi trebalo da bude problema na tehni─Źkom (u smislu da ne─çe sumnjati da nije fabri─Źki)

Vrh

PostPoslato: Pon Feb 17, 2020 11:18 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am
Gara┼ża: ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Isto vazi za xenon sijalice, postoje krace od standardnih, kojima je zariste na istom mestu kao na halogenoj sijalici, a neki imaju i dodatni lim sa jedne strane da ne rasipaju svetlost, takve sam koristio u obicnim farovima i nije bilo problema sa zaslepljivanjem, ali ne znam da li bi prosle tehnicki.

Slika
Slika

Slika
Vrh

Prika┼żi postove u poslednjih:  Pore─Ĺaj po  
Zapo─Źni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sli─Źne teme   Autoru   Odgovora   Pogledano   Poslednji post 
Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Alfa Romeo gt xenon farovi

u Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT

denmlaa

0

129

Pon Jun 08, 2020 7:37 pm

denmlaa Pogledaj poslednji post

Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Iskustva sa AR156 2.5V 6

u Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT

Marko156

4

852

Sre Avg 08, 2018 3:30 pm

Drogan Pogledaj poslednji post

Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Mito - Motor za nivelaciju xenon svetla

u Area Servizio

k_nenad

6

657

Uto Mar 26, 2019 7:24 am

Sauriann Pogledaj poslednji post

Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Alfa 155 1.6 16v ts

u Alfa 145 | 146 | 155 | 164

Deki155

7

785

Pon Apr 27, 2020 7:07 pm