Giulietta zadnja ventilacija

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Giulietta zadnja ventilacija

Pet Jun 21, 2019 4:06 pm

Ugradio sam naknadno zadnju ventilaciju u Giuliettu pa da ostavim trag a i mozda nekom bude od pomoci.
Prvo ide skidanje koze oko menjaca i rucne. Samo se podigne plastika, nema nista skriveno.

Slika

Potom se skida plastika u prednjem delu na boku kako bi se prislo zavrtnjevima.

Slika

Slika
Mora da se skine i ona neka lajsna jer sakriva jedan zavrtanj.

Slika

Slika

Slika
Onda se na zadnjem kraju podigne ona podloga gde je jedan zavrtanj i zadnji kraj sa zadnje klupe koji krije dva zavrtnja


Slika

Kad se odvrnu svi ti zavrnji cela konzola se lako podigne.
Kod mene je cev bila blombirana sa nekom tvrdom plastikom pa sam let lampom istopio.

Slika

Slika

Slika
Onda se dodaje plastika koja ide sa obe strane oko rucice menjaca, taj deo sam kupio na otpadu. Sledeci deo cevi sam imao na autu. Kad se konzola podigne lako je otkaciti sve konektore pa se konzola komplet skloni. Kad se doda parce cevi sav posao unazad i onda se samo doda zadnje parce plastike na kojoj se nalazi usmerivac za zadnju klupu.
Posao je lagan i treba nekih 40 minuta laganog posla.
Na mom primerku je falila cev srednja i usmerivac vazduha.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Giulietta zadnja ventilacija

Pet Jun 21, 2019 5:56 pm

cek sad, gde se nalazi ta plastika koja je bila zacepljena pa si je istopio/isekao?

Ako sam dobro razumeo, da se sve zavrsi, sa otpada je potrebna samo srednja cev i taj zadnji usmerivac vazduha sto je i otvor, sto stoji tik ispred zadnje klupe?

Ove dve oko menjaca sto idu, to vec ima u autu?
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Giulietta zadnja ventilacija

Pet Jun 21, 2019 6:54 pm

Zacepljena plastika se nalazi na vec postojecem izvodu ventilacije, kod menjaca. A fali bas ta plasticna cev koja ide oko menjaca i zadnji usmerivac vazduha. A deo cevi izmedju usmerivaca vazduha i te plastike koja ide oko rucice menjaca vec postoji.

Tako sam ja shvatio. :D


Kod mene na 147 ta rupa/izvod iz ventilacije nije bio zapusen uopste, vec je duvao u centralni tunel onako bez veze.
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Giulietta zadnja ventilacija

Pet Jun 21, 2019 9:22 pm

Zaboravio sam da uslikam sve pa moze da dodje do nesporazuma.
Zacepljena je sama cev predvidjena za ventilaciju zadnjeg dela. Ako pogleas zadnju sliku vidis srednju cev koju sam otvarao a sa njene obe strane postoji po jos jedna cev. Pozicija je tacno ispod komandi ventilacije.
Ta srednja cev (kupio na otpadu) se nastavlja na tu rupu i ona obilazi menjac sa obe strane.
Gledam e-per ali ne mogu da nadjem gde je ventilacija.
Zadnji deo cevi od nekoh 20-30 cm je vec bio na autu......kako i zasto ne znam.
I onda ide resetka za usmeravanje br 11 (kupio na otpadu) sa slike. Kod mene je fabricki dosao broj 10


Slika

Povratak na “Area Servizio”