Čišćenje usisne grane AR 156 2.4 jtd 20V

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
sasafilipovic
rookie
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20V 2005
Lokacija: Jagodina
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Okt 30, 2013 1:40 pm

Čišćenje usisne grane AR 156 2.4 jtd 20V

Čet Apr 11, 2019 5:14 pm

Pošto sam morao da zamenim zupčasti kajš i još mi je crko alternator... reših da odradim i čišćenje usisne grane. 4 godine se spremam za to i konačno...
Auto je išao dosta lošije nego što je trebao. Nije isao loše, jer nisam imao rijentaciju kako taj motor treba da vuče ali u poredjenju sa 1.9 16V išao je lošije.
Uglavnom... skidanje usisne grane već znate da nije mali posao, ali verujte mi isplati se.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ovo je grana i EGR posle čišćenja.
Slika

Šta da vam kažem... posle montiranja, auto mi mirnije radi na leru, ne puši na auspuhu, ide kao pomahnitao. Razlika je više nego očigledna. Auto povlači odmah, radi bez vibracija skoro kao benzinac. Potrošnju nisam ispratio jer smo sinoć završili sve.
Uglavnom... moja preporuka da se prilikom velikog servisa i ovo odradi.
Nisam stigao da odradim u app Torque ubrzanje i 402m jer sam pozajmio ELM kumu ali vec za vikend cu imati i to, cisto da vidim odstupanje od fabrickih. Na torque, pre čišćenja grane mi je pokazivao snagu na točkovima maks. 100HP. Sinoć u nekom kratkom cimanju po gradu 148HP. Naravno da ova aplikacija nije tačna ali je kao neki orjentir skroz OK

Povratak na “Area Servizio”