Vise gresaka na kompjuteru, auto radi normalno

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Petar G
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Pridružio se: Ned Jun 09, 2019 7:08 pm

Vise gresaka na kompjuteru, auto radi normalno

Ned Jun 09, 2019 7:17 pm

Pozdrav, skoro sam kupio Alfu 147 1.6 105hp. Imala je los akumulator i par puta mi se desavalo da nije htela da zavrti motor uopste kada je hladno. Akumulator sam zamenio pre mozda mesec i nesto.

Od skora su pocele da mi se pojavljuju random greske na kompjuteru. Najpre VDC System failiure, pa posle nekoliko dana Immobilizer Failiure, od pre neki dan Left Side Light Failiure i Brake Light failiure, ta poslednja nekad zajedno sa VDC system failiure.

Auto normalno radi, sva svetla rade. Terao sam ga kod majstora na veliki servis i rekao mu da mi pogleda i te greske, rekao mi je da za VDC system failiure mozda registruje zbog necentriranog trapa jer su i neke solje i jos neki elementi vesanja bile dotrajale i koje sam zamenio. Rekao mi je da verovatno nece vise prijavljivati to kada uradim centriranje trapa, medjutim problem je nastavio da se dogadja.

Ne dogadja se svaki dan, nekad radi potpuno normalno bez ikakvih gresaka, a nekad ih po ceo dan izbacuje. Na netu sam citao da mozda crkava ECU (body computer?) ili da je los akumulator ili konekcije. Kod mene je akumulator nov, tako da sumnjam da je kompjuter pred crkavanjem.

Jel imao neko slicne probleme i kako ih je resio? (radio sam i ono resetovanje kompjutera, pomoglo je par dana i onda su opet krenule greske)
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Vise gresaka na kompjuteru, auto radi normalno

Ned Jun 09, 2019 9:14 pm

Proveri masu na kolima. Dešava se da nasumično brljavi, to što si rekao, od lošeg akumulatora ili loše mase. Očisti kleme akumulatora i proveri masu.
A koji je to majstor gde si radio veliki servis da je rekao da zbog loše centriranog trapa hoće da izbacuje grešku?
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Vise gresaka na kompjuteru, auto radi normalno

Pon Jun 10, 2019 12:18 am

Proveri i kako puni alternator
Slika
Korisnikov avatar
Petar G
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6
Lokacija: Srbija
Postovi: 13
Pridružio se: Ned Jun 09, 2019 7:08 pm

Re: Vise gresaka na kompjuteru, auto radi normalno

Uto Jun 11, 2019 7:53 pm

Update:
Ispostavilo se da je na levom stopu izgorela masa i on stvarno nije radio dobar deo vremena, elektricar mi je to prevezao i sad vise gresaka vezanih za svetlo nema.
I dalje se pojavljuje VDC System failure pa cu za to sutra da teram kod majstora.

@gpendula Neki majstor iz Cacka sto radi samo alfe kaze da je to cesto problem ako nije centriran trap, valjda stalno neki tocak kao malo proklizava ili sta vec i to kompjuter registruje.

Povratak na “Area Servizio”