Ključ kod

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
medrano
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 84
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 12:00 am

Ključ kod

Pet Apr 20, 2018 7:45 pm

Ljudi pomogajte! Danas otvorim kljuc da zamenim bateriju, ocistim i priblizim kontakte i naravno napravim sebi problem. Ne radi mi daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje, tj. radi svaki deseti put, gore nego pre zamene baterije. Cak ni lampica ne svetli. Dugme za otvaranje gepeka radi super. Sta sam mogao da pokvarim?
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Ključ kod

Pet Apr 20, 2018 8:24 pm

medrano napisao:Ljudi pomogajte! Danas otvorim kljuc da zamenim bateriju, ocistim i priblizim kontakte i naravno napravim sebi problem. Ne radi mi daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje, tj. radi svaki deseti put, gore nego pre zamene baterije. Cak ni lampica ne svetli. Dugme za otvaranje gepeka radi super. Sta sam mogao da pokvarim?
:scratch:
Jesi li otvarao kljuc ili samo izvadio fiokicu za bateriju?
Koje kontakte si priblizio?
Ocigledno iz gore navedenog je da ti kontati(mikro prekidaci) na ploci ne valjaju(zaprljani, oksidirali, odlemili se od ploce...). TV ili bilo koji krsteni servis ti moze pogledati i ustanoviti kvar za par minuta posla.
Korisnikov avatar
medrano
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 84
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 12:00 am

Re: Ključ kod

Pet Apr 20, 2018 8:30 pm

Otvarao sam ceo kljuc. One kontakte koji nalezu na plocu i one koji nalezu na bateriju. Nisu nista od navedenog, nego je problem bio u tome sto sam morao vise puta da pritisnem dugme za otkljucavanje. Znaci dugme za gepek sam resio i sad radi super. Da li da pokusam sa kodiranjem?
Korisnikov avatar
freedom
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm2 140KS
ex Alfa Romeo 146 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 511
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 10:21 am

Re: Ključ kod

Pet Apr 20, 2018 9:05 pm

Ako radi, pa makar i svaki deseti put, nema veze sa kodiranjem.
Promeni taster
ПОТПИС?! Ма не потписујем ништа!
Korisnikov avatar
medrano
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 84
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 12:00 am

Re: Ključ kod

Pet Apr 20, 2018 9:56 pm

Proveravao sam, prekidaci stoje nisu se odlemili, ako nije do kontakata, sta jos moze da bude?

Povratak na “Area Servizio”