Centralna brava 147

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
MIO
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Cacak
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jul 29, 2017 6:38 pm

Centralna brava 147

Ned Nov 05, 2017 11:35 pm

Intresuje me da li neko imao slicna iskustva i problem sa bravom.
Kada zakjucam auto na daljinski odmah se sam i otkljuca. Sve cetiri brave rade, ali sam ustanovio
kvar na bravi vrata vozaca, tako sto sam ih raskacio od struje i sad samo njih zakljucavam kljucem
dok ostala preko daljinskog zakljucavanja bez ikakvih problema- otkjlucavanja-
Sad me interesuje , da li je to 100% problem do brave..
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Centralna brava 147

Pon Nov 06, 2017 12:15 am

Ja sam imao takav problem. Uzrok je bio loše uguran konektor u prekidač podizača prozora na levim vratima. Ponekad nisam mogao da zaključam ni ključem, brava klikne "zaključano" i odmah se otključa. Pritom, nikada u vožnji mi se nije palila signalizacija otvorenih vrata . Otkrio i popravio slučajno...
Strajo
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 33
Pridružio se: Uto Jan 31, 2017 9:31 pm

Re: Centralna brava 147

Sub Dec 28, 2019 12:16 pm

Pre dve noci sam imao mali problem sa elektronikom kad sam stigao ispred stana i trazio parking pocelo je da mi izlazi greska za pritisak ulja u kočnicama (proverio sam ulje je skoro na max i auto koči normalno) i kad izbaci tu grešku zaključa mi auto u vožnji i uključi četiri žmigavca i tako više puta zaredom, potom je izbacivao grešku za maglenke i zadnja svetla. Kad sam našao parking nisam iskljicio auto već sam izasao da napravim krug i uverim se da li svetla rade i dok sam pravio krug centralna brava je poludela i 5-6 puta je dobila impuls da se zakljuca (vozačeva vrata su ostala otvorena ) dok sam ja stigao da se vratim i ugasim auto. Kad sam izasaoi i pokušao da zakljucam centralna brava nije zakljicavala vec se cuje neko zujanje 2-3 sekunde i prestane, to veče sam uspeo da zaključam samo prednja vrata na ključ dok nisam našao način kako da zaključam i zadnja. A sinoc se pojavio jos jedan problem a to je kad sam pokusao da zakljucam vrata na ključ nije ni to više moglo. Proverio sam sve osigurače i akumulator, kleme stoje kako treba i punjenje je dobro. Da li neko zna kako bi mogao da rašim ovaj problem pošto je za par dana nova godina i ni jedan servis nema vremena u ponedeljak da me primi a ja ne bi baš da mi stoji otključan auto nedelju dana. Pozdrav i hvala unapred
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Centralna brava 147

Sub Dec 28, 2019 2:52 pm

Moguce da imas negde kratak spoj u instalaciji ili ti akumulator riknjava bez obzira sto auto pali. Obicno izbacuje razne greske kada padne napon
Slika
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Centralna brava 147

Sub Dec 28, 2019 8:35 pm

Bice da je neka voda krenula na body, ovoliko random gluposti najvise lici na to.

Povratak na “Area Servizio”