area servizio

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
zumbul_bosko
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 1:54 pm

area servizio

Čet Avg 11, 2011 8:37 pm

koje su najbolje plocice za alfu 166 2.0 za prednje i zadnje tockove?
Minketa
Garaža: 156 SportWagon 1.9JTD 2004.
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 135
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 1:09 am

Re: area servizio

Ned Avg 14, 2011 9:57 pm

Bilo je diskusija o plocicama. Mozda ne bas posebno za odredjeni model... ali ja posle iscitavanja mislim da se stav moze generalizovati. Kazu ljudi da je ovo sto se na nasem trzistu moze kupiti za par hiljada dinara - lutrija: nekom se pokazu dobro, nekom cvile i/ili slabo koce. Kao da je to isti, los, proizvod, samo upakovan u kartonske kutije sa razlicitim imenima. Jedan iskusni ovdasnji alfista je dao preporuku da plocice treba kupovati u Delti. Sklon sam da poverujem da je to ispravan stav, ali nisam naisao na komentare ljudi koji su se otvarali za plocice u Delti. Sledeci nivo bi bili specijaliteti tipa Brembo.

Ja sam pre dva meseca dao 8k dinara za prednje i zadnje Ferodo. Razocarao sam se! Stavio sam samo prednje. Zadnje sam ostavio stare originalne. Sta da kazem, cuju se sa 100m i za nijansu slabije koce od originalnih koje sam skinuo. Doduse, diskovi su dotrajali a njih nisam dirao.

Da rezimiram... ili kupujes kod ovlascenog dilera, ili kupujes luksuznu robu, ili - ne znas sta kupujes.
Srkibl
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Okt 22, 2017 9:27 pm

Pitanje za alfu 156

Ned Okt 22, 2017 9:44 pm

Pozdrav svima.Alfa 156 99god.benzin plin pali kada je hladna ali kada je topla nece.Majstor rekao senzor radilice ja zamjenuo i opet isto se desava.Dali neko ima odgovor sta joj se desava?Hvala

Povratak na “Area Servizio”