RPM senzor cudan problem

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

RPM senzor cudan problem

Uto Avg 08, 2017 2:29 pm

Kupim pre 15ak dana Crosswagona u sasvim solidnom stanju pa polako resavam neke sitnice i gremline :), ali jedan me problem muci koga kod sam pitao nije cuo za takvu varijantu... Auto mi je odma na prvoj voznji po gradu izbacio P0335 rpm sensor gresku i zagrejan mi se ugasio u voznji... senzor promenjen (Facet) i posle toga mi se desava povremeno, ne mogu da uocim neko pravilo da mi ponovo zapljune tu gresku i upali MSCF zbog nje ali pri veglanju dakle u momentu cim upalim auto. U voznji nemam problem ne gasi se zagrejan niti bilo sta drugo. Zadnjih 10ak dana nije palio gresku, jutros krenuo opet. Akumulator je proveren, dobar je, napon dobar, kapacitet, pri verglanju padne napon na oko 10.5-11V, puni 14V. Majstor kaze da su mu zice od senzora bile ok kad je menjao, nista cudno nije video.

Da li iko ima neku ideju? Ne menja mi se ponovo senzor posto na CW je to veliki posao, mora prednji diff da ide dole i dosta toga da se rasklapa jer je sve nepristupacno.
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: RPM senzor cudan problem

Sre Avg 09, 2017 3:11 pm

Za pocetak stavi originalni delo pa probaj.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: RPM senzor cudan problem

Sre Avg 09, 2017 8:16 pm

Juce sam ocistio kleme i namazao tovatnom mascu i od tada nema greske, bile su prljave i bilo je oksida okolo. Nisam mogao da nadjem Bosch senzor u NS u tom trenutku, videcu sad kako ce se dalje ponasati...

Povratak na “Area Servizio”