Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 12:25 am

yorda napisao:Šteta, posle ovog klipa vidi se da si jedan jako dobar dečko i da si se više opteretio i iznervirao nego tvoj drugar koji je i vlasnik auta. Ja bi tebe debelo častio za sve ovo debelo, ili bi ti možda i prodao auto za neku simobličnu cenu. Od mene sve pohvale
Hvala na komplimentu, znači mi to! A da sam se više optertio od njega to jesam sigurno, svaki dan nešto čačkam popravljam sitnice koje ja mogu da uradim,da bi njemu smajio trosak jer on ne veruje da i dalje treba ulagati i negovati ga, jbg nije vozač pa ne zna. Malo samo da otopli skinuću zadnji branik da ga zalepim sredim i ofarbam, jer je udaren u stub na minusu pa je puko lepo, vidi se na slici nekoj.A negde na proleće će ćale da zameni instalaciju što je dotrajala na nekim mestima, juče sam skidao maglenke pošto nisu radile,oštecena instalacija, zamenio sam samo za levu,desnu nisam stigao počela kiša, pa je nisam ni vratio vidi se na slici od napred slika.Treba motor da se opere da se vidi gde pusta ulje,ima par kapi na parkingu nije štrasno ali ipak ima.A za ostale falinke ne znam šta ce biti.
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re:

Sre Feb 08, 2017 12:33 am

cane89 napisao:Bas lose pali, zamenite akumulator obavezno, bar 74Ah. Kad je akumulator los ume da brljavi elektronika. Pokazuje neke random greske pri startovanju motora. Bas tuzna prica. Cak i posle ovog silnog ulaganja ja ne verujem da bih dao 4000 za taj auto. I ja sam u svoj auto ulozio mnogo ali primerak je zdrav, i vredelo je, sad je prava uzivancija

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Da ovo na snimku je bas loše palio,inače ne pali tako loše,na 2-3 sekunde upali inače i na -13 je bolje palio nego danas. Akumulator i mene nervira, ne znam šta će biti sa autom kada istekne registracija od toga sve zavisi, dali ce biti registrovan ili ide na prodaju. Neka te služi lepo autić. :gr8:
Marex
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Nis
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Jan 05, 2014 1:03 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 12:35 am

Citam tvoj post i setim se da sam pre par meseci gledao na YouTube predstavljanje jedne ocajne Alfe 159 i skapiram da je zapravo to ta Alfa
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re:

Sre Feb 08, 2017 12:37 am

cane89 napisao:I grejace proveriti obavezno, to je bar jeftino

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Da hoću za to sam siguran da nije ispravno, hvala.
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 12:40 am

Marex napisao:Citam tvoj post i setim se da sam pre par meseci gledao na YouTube predstavljanje jedne ocajne Alfe 159 i skapiram da je zapravo to ta Alfa

Hahah, jeste to sam ja snimao nocu, vidis tamo je imao 180k sada ima 187k,
to je pre svih zahvata bilo!Snimao sam za neke prijatelje koji imaju alfu da me posavetuju,mnogi koji su pogledali klip nisu svhatili zasto je klip napravljen,pa su dole pisali uzas komentare.
Marex
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Nis
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Jan 05, 2014 1:03 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 1:07 am

Ako je presvucena folijom, da se skine, zafarba, ispolira, srede sitnice i da se uda :D
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 1:23 am

Marex napisao:Ako je presvucena folijom, da se skine, zafarba, ispolira, srede sitnice i da se uda :D
Nije folija, neki moler je farbao, stim da nije pripremljen za farbanje kako treba,sve bi to moglo sem onog sitnice. :)
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 3:37 am

Ovaj auto se ne isplati sredjivati, jer koliko vidim iz klipa njoj apsolutno ništa ne valja. Iskreno nisam skorije video auto da nema ni jednu pozitivnu stranu. Da sam na mestu tvog druga ja bi je vozio pa dokle ide, ide. Ne bih ulagao više para u nju bespotrebno, već kad stane rasturiš u delove i bar će da uzme neki dinar nazad.
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Sre Feb 08, 2017 9:00 am

Horor :(

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Korisnikov avatar
nole1985
Garaža: ex Alfa 147 jtdM 16v 2006. 5p distinctive
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1212
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 10:40 am

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 9:48 am

Auh jbt! :blink: :banghead: :blackeye:

Ja ne verujem da ovako nešto postoji, tj da neko može da napravi ovako nešto od bilo kog auta... :fight_twak:
Korisnikov avatar
ceftriaxone
Garaža: 2.0 159 SW
Lokacija: Reggio Emilia
Lokacija: Troppo lontano
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Jul 02, 2016 7:24 pm

Sre Feb 08, 2017 10:05 am

Чек, нисам скапирао до краја. Тај твој другар и даље нема дозволу, ти тераш машину, сређујеш је, све време је код тебе, а он плаћа?
Не видех слике, ал сам одгледао видео. Немам додатни коментар, остали су већ све рекли, страва и ужас :(
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 10:35 am

One bele pandurke limuzine su bile u perfektnom stanju nasprvam ovog auta :o
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 11:39 am

Sad mi bio drugar pa mu pokazao ovo... I kaze, sto je vrlo verovatno (ja nisam razmisljao o tome), da je bio auto u muriji na detaljnom pregledu i da je ceo rasklapan. Jer stvarno nije moguce da su sve zabice polomljenje i da nista nije kako treba. Plus je zafarban (verovatno da ne bi panduri prepoznali auto i cimali ga stalno, pa je moguce i da su tablice promenjene)
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 12:17 pm

Nažalost nije ni za delove. :cry:
Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 12:32 pm

Pre nego što sam video klip mislio sam - OK, Alfa 159 je izdržljiv auto, guraće ona još, da se to srediti jedno po jedno... ali posle klipova, taj auto je horor. S toliko problema, sve i da uložite ogroman trud i sredstva da se auto sredi, opet će nešto otkazivati, gremlini će iskakati. Šta god da je u očajnom stanju, stvara problem po ostale komponente... Tvoj drug ovo jedino da vozi dok se ne raspadne. A na more nek putuje avionom...
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re:

Sre Feb 08, 2017 3:13 pm

ceftriaxone napisao:Чек, нисам скапирао до краја. Тај твој другар и даље нема дозволу, ти тераш машину, сређујеш је, све време је код тебе, а он плаћа?
Не видех слике, ал сам одгледао видео. Немам додатни коментар, остали су већ све рекли, страва и ужас :(
Da drugar i dalje nema dozvolu izgubio je volju za polaganjem posle kupovine ovog auta, on je kuci 3 meseca godisnje i kada je kuci auto je kod mene, zivimo 200m jedan od drugog, ja je vozim kao sredjum sto se srediti moze,a on plaća...upravo tako.U vrlo malo slučajeva je vozim bez njega, tada ja sipam gorivo kada sam idem negde,
to je obicno po lokalu.
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 3:22 pm

Sava napisao:One bele pandurke limuzine su bile u perfektnom stanju nasprvam ovog auta :o
hahaha, bas je jedan poznanik rekao ovo ko da su karabinjeri vozili :drift
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 3:33 pm

milosnbgd napisao:Sad mi bio drugar pa mu pokazao ovo... I kaze, sto je vrlo verovatno (ja nisam razmisljao o tome), da je bio auto u muriji na detaljnom pregledu i da je ceo rasklapan. Jer stvarno nije moguce da su sve zabice polomljenje i da nista nije kako treba. Plus je zafarban (verovatno da ne bi panduri prepoznali auto i cimali ga stalno, pa je moguce i da su tablice promenjene)
Ja sam isto to pomislio ili da je ukraden, posto smrdi na naftu(vise ne malo smo ga očistili) moguce da je namerno prolivena da prekrije mirise marihuane ili bilo čega, jos sam i pomisljao nemoj da me zaustave pa mi jos nadju nesto. Desna strana je udarena to znam sigurno,to se i vidi po gitovanom prednjem pragu i farbi kod amortizera da je isecen polupan deo i zavaren zdrav sa drugog automobila. Kada se otvore vrata vidi se da je farba popucala na predjnem stubu kod soferke od zamora metala,na drugim mestima nisam to video,ima gita i na levim zadnjim vratima i na levom zadnjem braniku i levom prednjem blatobranu,mada to moze lako da se udari nje nesto strasno,ne mora da znaci da je sudar bio, al je lupan bar dva puta po meni, jednom leva strana,drugi put desna.A za motor mislim da nije ni njegov original,sat je garant menjan,jer se vidi da nije lepo vracen.Pokusaću da snimim sada nešto dok je dan pa cu okaciti.
Korisnikov avatar
Kaligula
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex 33 boxer(Gordana)
ex 145 boxer(Natasa)
ex 159 jtdm(Milica)
ex Sprint 1.7(Barbara)
ex 156 2.5 v6(Dita Von Teese)
147 1.6 ts(Milka)
Lokacija: Pancevo
Postovi: 187
Pridružio se: Ned Apr 19, 2015 4:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 4:14 pm

Ortak kupio Alfu preko Lalafona sa nekog kruzera a jos nema ni vozačku?Lebe mekani,ko je koga tu uradio vrag ti babu osedlao :oh:
Dizel ni u traktor,kamoli u Alfu
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 4:20 pm

Sat se ne menja tako sto se nozem sece tabla, sat ima svoje srafove i na mnogo kulturniji nacin se to menja. To je seceno iz nekog drugog razloga...
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 4:47 pm

Kaligula napisao:Ortak kupio Alfu preko Lalafona sa nekog kruzera a jos nema ni vozačku?Lebe mekani,ko je koga tu uradio vrag ti babu osedlao :oh:
hahah,da sa broda kupio nije imao ni polozeno, nema ni sada, najbolje prosao posrednik i prodavac.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 7:26 pm

Citam komentare na yt i ne mogu da verujem kakvi su ljudi debili i kako bez ikakvih informacija osudjuju.
Sto se tice auta,kakav je takav je...video je i bolje dane,a da se ne lazemo,ima i ovde sigurno dostojnih konkurenata :D
Ako treba neka preporuka oko sredjivanja,resavanja problema,tehnickih detalja,stojimo ti na raspolaganju,medju nama si dobrodosao :gr8:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 7:31 pm

Ja bih dodao da ako rešiš da sređuješ ovo čudo, napravi negde listu delova koji ti fale. Ima nas sa nekim viškovima polovnih, a ispravnih delova, pa da pomognemo ako možemo :arflag
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 9:05 pm

G0XY napisao:Citam komentare na yt i ne mogu da verujem kakvi su ljudi debili i kako bez ikakvih informacija osudjuju.
Sto se tice auta,kakav je takav je...video je i bolje dane,a da se ne lazemo,ima i ovde sigurno dostojnih konkurenata :D
Ako treba neka preporuka oko sredjivanja,resavanja problema,tehnickih detalja,stojimo ti na raspolaganju,medju nama si dobrodosao :gr8:
Da komentari su uzas,ja sam zeznuo sto sam stavio takav naslov pa su ljudi naletali na video, video nije bio namenjen za siroke mase vec za par poznanika, zato sam u jucerasnjem videu ostavio datum snimanja da se teze nadje- posto je namenjen samo da vidite vi sa foruma.
Hvala, sigurno ce mi trebati saveti! :gr8:
dukanyx
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: senta
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 3:53 pm

Re: Alfa Romeo 159, moja tužna priča o lepom autu!

Sre Feb 08, 2017 9:07 pm

BobanR napisao:Ja bih dodao da ako rešiš da sređuješ ovo čudo, napravi negde listu delova koji ti fale. Ima nas sa nekim viškovima polovnih, a ispravnih delova, pa da pomognemo ako možemo :arflag
Super, imaću to u vidu, hvala. :gr8:

Povratak na “Area Servizio”