vrata 147

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

vrata 147

Pon Nov 21, 2016 6:50 pm

Posle problematike oko akumulatora, imam jedan bizaran problem. Tokom vožnje primetim sa strane neko lupkanje. prvo sam mislio da je u pitanju pojas, ali se ispostavilo da vrata po malo rade tokom truckanja. Kada stavim prst između vrata i linije krove između A i B stuba primetim da vrata po malo rade, odnosno tokom truckanja po malo mi pritiskaju prst kako pređem preko neravnine. Kada se vrata zatvore, leže perfektno i prate bočne linije, odnosno dobro se uklapaju. Kada sam to isto proverio na toyoti, primetio sam da je taj zazor (između vrata i linije korva) znatno manji i da nema truckanja. Pade mi na pamet da je možda keder propao pa da ne pruža adekvatnu potporu vratima. Ili da nalepim nešto kod B stuba.
Vaše mišljenje ili iskustva?
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Pon Nov 21, 2016 7:03 pm

To sam i ja primetio kod mene na 147, isto vrata šetaju u vožnji gore dole i ponekad škripi keder po malo :)

Sent from my Redmi Note 3
stef147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS
Ford focus 1.8tdci
Lokacija: Bujanovac
Lokacija: Bujanovac
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 8:45 pm

Re: vrata 147

Uto Nov 22, 2016 12:31 am

Imao sam slican problem, mozda je isto i kod tebe. U toku voznje po neravnom putu culo se lupkanje sa strane. Ispostavilo se da je brava vrata. Resio sam tako sto sam zalepio jedan krug izolir trake na onom delu na karoseriji za koji se zakaci brava kada se zatvore vrata.
Slika
Evo na sta mislim. Nije alfa, ali je slicno. Inace vrata stalno rade u toku voznje pa se verovatno zbog toga i napravi luft u bravi.
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: vrata 147

Uto Nov 22, 2016 6:35 am

Probacu i to da uradim.

Povratak na “Area Servizio”