alternator

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Danijel-d
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Krusevac
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Jan 21, 2012 4:15 pm

alternator

Uto Avg 07, 2012 11:02 am

Pozdrav, drugari !
Juce sam krenuo na put za BG, negde u Lapovu mi se upalila lampica za akumulator. Stao sam u AMSS u Velikoj Plani , njihov majstor je bio na terenu i telefonom mi je dao savet da iskljucim sve (svetla,radio,klimu...) i da tako mugu da stignem do BG-a. Medjutim vec u Kolarima auto je poceo da trokira i dalje se nije moglo. Nekako sam dosao do broja telefona tu najblizeg servisa i odvezao auto tamo. Konstatovali su da je stradao alternator i da mora da se skine.Oni su da bi skinuli alternator rasturili ceo prednji trap, odvojili su apsolutno sve donju viljusku od sasije cak su i auspuh razvili od motora. Esad pitanji , postoji li neko drugo resenje za skidanje alternatora?
POZDRAV !
Korisnikov avatar
milan-marko
Garaža: 156 mjet 2005
Lokacija: Beograd-Zarkovo
Lokacija: beograd
Postovi: 258
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 1:45 pm

Re: alternator

Sre Avg 08, 2012 7:33 am

meni je crko skoro alternator ali nije bio toliki problem skinuti ga,samo je trebao kanal..doduse ja vozim 147 ali su motori isti... :arflag nisam gledao skidanje ali majstor mi rece da nije imao problema
Korisnikov avatar
voxxx
Contact:
Garaža: 159 16v...150ks sw
Lokacija: Beograd-Borca
Lokacija: Bgd-borca
Postovi: 557
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 5:19 pm

Re: alternator

Sre Avg 08, 2012 9:28 am

skidanje alternatora kod jtd i twin sparka nije nimalo slicno....puno je veci problem kod twin sparka...postoji resenje da se otkace skroz prednji nosaci motora,motor odigne u vis koliko god moze sa prednje strane i da se tako dobije malo mesta da se alternator izvuce sa strane...radio sam to,nekoliko puta ;) kod jtd ne treba ni kanal,cak nemas potrebe za nekim zavlacenjem,sve ide sa gornje strane kroz haubu..uz malo magije :D
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: alternator

Sre Avg 08, 2012 8:42 pm

Ja na primer kod moje trentare mogu da skinem alternator dok se neko iskenja a da izvadim motor sa menjacem dok popijes kafu!hehehhe istina ko ne veruje moze da se uveri! :arflag :wave:
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: alternator

Sre Avg 08, 2012 11:13 pm

da kod 33ke mozes trcati u krug oko motora dok kod JTD-a ne moze ni muva da prodje...
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: alternator

Čet Avg 09, 2012 9:48 pm

nemozes da trcis ipak je tesno ali ne i za alternator!
:arflag :wave:
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: alternator

Ned Mar 19, 2017 11:39 am

Drugari postoji li sansa da se na jtd 8v zameni regler na alternatoru na licu mesta, bez skidanja istog? I ako ne, je l' moze neki savet kako izvuci alternator sa gornje strane?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
madmaxsrb
Garaža: Alfa Romeo 156 JTD
Lokacija: Krepoljin
Lokacija: Krepoljin
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Maj 29, 2019 5:56 am

Re: alternator

Pet Jun 26, 2020 5:07 pm

isto pitanje dali postoji nacini da se izvuci alternator na 156 1.9 jtd 8v bilo odakle sa gornje donje strane, a da nemoram da rasturim pola auta da bi to odradio, planirao sam da odvezem kod autoelektricara ali lik mi trazi 50e da samo izvadi stari i stavi drugi, malo mi je ta cena previsoka.
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: alternator

Sub Jun 27, 2020 5:55 pm

Često se pitam, da li je moguće skinuti gaće bez skidanja pantalona?
voxxx napisao:skidanje alternatora kod jtd i twin sparka nije nimalo slicno....puno je veci problem kod twin sparka...postoji resenje da se otkace skroz prednji nosaci motora,motor odigne u vis koliko god moze sa prednje strane i da se tako dobije malo mesta da se alternator izvuce sa strane...radio sam to,nekoliko puta ;) kod jtd ne treba ni kanal,cak nemas potrebe za nekim zavlacenjem,sve ide sa gornje strane kroz haubu..uz malo magije :D
Nemam predstavu o skidanju alternatora na JTD motorima 147/156, javiće se nadam se neko ko je to radio. Smem da dam savet za TwinSpark 1.6 120KS jer sam skidao/vraćao alternator na svojoj. Bez kanala odnosno dizalice je moguće demontirati/montirati alternator nakon skidanja usisne grane. Najveći problem je otpuštanje i vraćanje pk kaiša zbog natezanja španera PK kada je auto na točkovima. Preporuka je da se ovaj zahvat odradi na dizalici. Ko nema uslove da to odradi samostalno i ne želi jake bolove u leđima uz unakažene ruke, neka pozajmi novac i plati bilo kome da to odradi.

Povratak na “Area Servizio”