Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
maskerox
Garaža: 159SW 2.0 JTDm 170KS Sportivo Rosso
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 154
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 9:59 pm

Ned Sep 03, 2017 4:42 am

Neka preporuka za auto električara u NS/okolini?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
voosaa
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 167
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 10:32 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Sep 08, 2017 1:22 pm

Ja sam zadovoljan sa Bosch servisom Zoran na Petrovaradinu, rade i mehaniku i elektriku, nisu usko specijalizovani za Alfe, ali ih bez problema rade.
Takodje sam odrzavao auto i kod Rezaca/Fijatino, i oni rade i elektriku i mehaniku, ok su majstori, po onome sto znam/sto sam cuo gazda im je vrlo dobar u dijagnostikovanju "fantomskih" kvarova, imaju i dosta iskustva sa Alfama, ali je taj isti gazda nekad tezak i cudan za saradnju, sto je i jedini razlog sto sam promenio servis.
voosaa
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 167
Pridružio se: Uto Jul 26, 2016 10:32 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Sep 08, 2017 1:44 pm

Inace, kao preporuka za servis(e) u Uzicu (posto sam odatle rodom), servisi u Adi su dobri, autoelektricar Lamza (servis Monroe) je mozda i najbolji autoelektricar u Uzicu, a poseduje i veoma dobre dijagnosticke uredjaje. Automehanicar pored je takodje dobar. Inace svi voze Alfe.
Djele87
rookie
Garaža: Alfa Romeo 1.6 ts + LPG
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Nov 16, 2016 2:32 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Sep 26, 2017 12:49 am

Jel' ima neko da mi preporuci nekog dobrog elektricara u Bg za Alfu?
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Sep 27, 2017 11:07 am

Mića elektricar kod buvljaka, iza one gasne pumpe, dijagonalno...svojevremeno sam kod njega rešavao neke gluposti, mislim da su ga ljudi već pominjali ovde i davali broj..

Sent from my C6903 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Nicola Romeo
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 150ks '06
--------------------------------
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115ks '02
--------------------------------
Ex Alfa Romeo 156 SW 2.0TS 16v 155ks '00.
--------------------------------
Lokacija: Zvezdara
Lokacija: Beograd
Postovi: 2252
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:15 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Sep 27, 2017 12:51 pm

Imas i Iskru u Vojvode Vuka
Slika
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!
Korisnikov avatar
veljadj
Garaža: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 120KS
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Nov 10, 2013 9:39 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Okt 07, 2017 8:21 am

Posle čitanja ovog dela foruma a vreme je došlo za veliki i mali servis izbor je pao na Branu iz Vranića,zakazan servis,Alfa oterana dan ranije da bi bio hladan motor za rad ujutru.Kasno posle podne zove Brana da dođem po auto.Na Alfi urađeno sledeće:
Mali servis:standardno ulje i svi pripadajući filteri.
Veliki servis:set kaiševa sa rolerima i zatezačima,prirubnice alternatora i radilice(bile u veoma lošem stanju)vodena pumpa i antifriz,ulje u volanu,ulje u menjaču,dihtung poklopca motora,gumica na meraču ulja.Još par sitnica koje je majstor video a nije bilo u dogovoru.
Sve ukupno ruke i delovi 465e.

Za Branu samo reči hvale i preporuka ko god me pita gde da odveze Alfu na servis!
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Okt 18, 2017 3:40 pm

Raskodirali mi se kljucevi, a ja imao ona dva koda po 4 cifre, trebao mi onaj od 5 cifara.

Nazovem ak kole da vidim sta i kako, vozali su me sat vremena sa telefon na telefon, te ovo te ono, te zovemo vas za 10 minuta, i naravno niko nije zvao.

Nazovem Stojanov, posle dva minuta dobijem mislim nekog Zorana, izdiktiram mu broj sasije on meni odmah da kod i to je to.

E sad ne znam ni koliko je pametno sto oni tako lako daju kodove. :|
Korisnikov avatar
prigy
Garaža: Alfa Romeo 159 karavan
Lokacija: Beograd
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 10:49 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Okt 28, 2017 11:16 am

JAKO ali JAKO lose iskustvo sa auto servisom Brana.

Da pojasnim ukratko:

Auto je kupljen i odvezen na mali, veliki servis i da se zamene svi delovi sto ne valjaju ili su pri kraju. Naplaceno skoro 900 evra, i pri tom nisam dobio racun ni za jedan deo..
Ali nije to problem, dosao na preporuku i citajuci ovaj forum..

Problem je bio mesec dana nakon tog servisa.. Izgoreo mi je ventil na usisnoj grani, i auto je odslepan do Brane. Steta je bila oko 500 evra.. Nije ni to problem.. ALI, auto je bio celih 13 dana kod njega, i pritom sam ga ja zvao da pitam kad ce biti i on je svaki put govorio danas krecemo da radimo.. Posle nekog vremena mi javi da ce auto biti uvece, ja cekam, nista.. zovem uvece, slomili jedan sraf sto drzi glavu motora, bice sutra, zovem sutra, slomili jos jedan sraf.. Napokon auto gotov,, meni djavo ne da mira, odem do drugog majstora da isproverava, on pogleda i kaze nisu ti vraceni svi srafovi, nije ti pricvrscena izduvna grana.. STRASNO! Vratim se kod Brane, njegov komentar je bio (citiram): Vidi stvarno.. Sada moj auto malo teze startuje, i ne pada mi napamet da se vracam tamo, drugi majstor ce to pregledati.Jednostavno, motor nije dobor ustelovan nakon zupcenja.

Da ne pricam da me je odrao za menjanje sajli rucne kocnice - 100 evra!(jedna sajla sto je on ugradio kosta 1200 dinara) Pritom mi je prodavao pricu da uvozi delove iz Poljske, isti kao original.. Posle malo istrazivanja, shvatim da je njegova Poljska u stvari YU Lukas, na kruznom putu u Rakovici.. To sam provalio po tim sajlama za rucnu i po susplehu(ne pitajte kako). Totalna neodgovornost. Ni za jedan deo nisam dobio konkretan odgovor koliko kosta i da li je nov ili polovan.Ni kod prvog ni kod drugoig servisa.

Apsolutna preporuka za izbegavati u sirokom luku.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Okt 28, 2017 1:50 pm

Ako je tako, ovo poslednje opisano sa sajlama, onda je to vrhunski bezobrazluk.
Korisnikov avatar
prigy
Garaža: Alfa Romeo 159 karavan
Lokacija: Beograd
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 10:49 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Okt 29, 2017 12:22 am

U dinarima, zamena sajli 12200
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Okt 29, 2017 9:54 pm

Cuj, greske, i previdi se desavaju...
Koliko sam skapirao, nije se bunio kada si mu predocio greske...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
prigy
Garaža: Alfa Romeo 159 karavan
Lokacija: Beograd
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 10:49 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Okt 30, 2017 1:32 pm

Ako sam ja imao osecaj da nesto nije dobro odradjeno i odvezao auto kod drugog majstora na proveru.. A ja se ne razumem u mehaniku kola, znaci da nesto nije u redu. Majstoru koji mi je odrzavao skodu sam verovao sve, jer je covek uvek odradio kako treba. I racuni i garantovao je za svaki deo koji je zamenio.. U odnosu na njega, Brana za mene nije ni m od majstora.
Alfa servis Brana
Sponzor
Sponzor
Garaža: Alfa Romeo 159,147,Gt,Brera,156Q4,Fiat tipo,B4 cabrio
Lokacija: Vranic Bgd
Lokacija: Beograd Vranic
Postovi: 212
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 6:33 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Okt 30, 2017 10:06 pm

Stvarno mi je zao sto si stekao takvo misljenje o nasem servisu i meni licno. Iza svega sto je uradjeno na tvom autu licno stojim i prihvatam bilo koju vrstu reklamacije. Prvi rad na tvom autu je bio veliki servis, koji je uradjen kao svima sa Conti delovima i sve je promenjeno sto se okreće i podmazuje auto, očiscena usisna grana. Garanciju sam ti dao 4 god ili 80 000km. Pored toga uradjen je trap koliko se secam, lezaj točka prednji mislim kočnice sve to imas u servisnoj upisano. Racun za to je bio oko 90 000din ispravi me ako gresim. Posle mesec dana ti nije pukao ventil u grani nego izduvni ventil na 4 tom cilindru koji je ostetio klip i glavu. Cekao si da se to sredi jer kada si ga dovezao smo bili u lomu sa poslom i nismo mogli u cugu to da uradimo. Tada si to razumeo barem si tako rekao. Na izduvnoj grani ne mojom krivicom od 8 srafova 6 su pukli u glavi, ko radi ovaj posao zna da se to desava i da je normalno. Da setio sam se i zadnje opruge i to smo menjali. Sto se tiče sajli rucne od 12000din nisi rekao da smo i klešta menjali. Stvarno mi je zao sto si nezadovoljan, pogotovo sto si dobar momak i Saletov drugar. Ovo sam sve napisao da drugi ne misle da sam ja neka bitanga jer stvarno se trudim i rob sam ovog posla. Tebe naravno sutra zovem da resimo problem.
Alfa servis Brana
Sponzor
Sponzor
Garaža: Alfa Romeo 159,147,Gt,Brera,156Q4,Fiat tipo,B4 cabrio
Lokacija: Vranic Bgd
Lokacija: Beograd Vranic
Postovi: 212
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 6:33 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Okt 30, 2017 10:07 pm

I da jedna matica na izduvnoj nije bila uvrnuta. Moja greska.
Alfa servis Brana
Sponzor
Sponzor
Garaža: Alfa Romeo 159,147,Gt,Brera,156Q4,Fiat tipo,B4 cabrio
Lokacija: Vranic Bgd
Lokacija: Beograd Vranic
Postovi: 212
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 6:33 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Okt 30, 2017 11:11 pm

Alfa servis Brana napisao:I da jedna matica na izduvnoj nije bila uvrnuta. Moja greska.
Yu lukas ne prodaje sajle ručne nego limariju. Inače su sajle bile Akron i kostaju 3800 din. Autom mozes da budes nezadovoljan ali samnom nemas razloga.
Korisnikov avatar
prigy
Garaža: Alfa Romeo 159 karavan
Lokacija: Beograd
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 10:49 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Okt 31, 2017 3:42 pm

Mislim da se nismo razumeli. Ja sam napisao da pare nisu bile problem, i da nije bitno koliko je kostao celokupan servis. Ja sam navikao da kad odvezem auto kod majstora, on meni pokaze racune od svega stoje zamenjeno. Ako je stavljen polovan deo, da mi kaze stavljen je polovan, i koliko on kosta, ako je stavljen nov, hocu da vidim to na otpremnici.

Kad je aut doslepan, ja sam znao da je guzva, i bio je dogovor da se nece odmah raditi, nego od utorka..(auto doslepan u subotu).

Jeste, menjali smo i zadnju oprugu, i grejace, ali to sam izbacio jer ne znam koliko je kostalo. Receno mi je da je servis ovoga sto je riknulo kosta 450-500, a ja sam dao drugu cifru, za sve sto je mimo toga zamenjeno.

Za mene je to najveci problem, tako izgubim poverenje odmah. I pritom da mi drugi majstor kaze da nije sve vraceno kako treba.. Ako mi je receno da je sve u redu, onda smatram da za pare koje dam treba da dobijem racune sta koliko kosta, i da auto bude u redu.

Nadam se da sam sad bio jasniji.

Ovo nije nista licno protiv Brane,ovo bih rekao za svakog majstora koji tako radi.
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Okt 31, 2017 6:49 pm

Racuni sami po sebi ne znace nista niti su garant necega. Cene u svakom slucaju mozes i sam proveriti u prodavnici. Sta ti je majstor uradio na autu delom mozes i sam da vidis, ali mozes da ocekujes i da te je prevario. Zato auto odrzavas po preporuci. Dakle, majstoru ili verujes ili ne.
Korisnikov avatar
Purke
Garaža: AR 147 1.9 JTD R.I.P.
AR 156 1.8 16V
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Feb 08, 2010 6:24 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Nov 09, 2017 11:42 pm

Osnovna stvar je dati racun. Ovde mnogi pate od majstorfobije, pa da bi bilo sve ok forsiraju "drugarstva" s majstorima....ma odradi, racun, garancija, do vidjenja.
Alfa servis Brana
Sponzor
Sponzor
Garaža: Alfa Romeo 159,147,Gt,Brera,156Q4,Fiat tipo,B4 cabrio
Lokacija: Vranic Bgd
Lokacija: Beograd Vranic
Postovi: 212
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 6:33 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Nov 17, 2017 10:19 am

prigy napisao:Mislim da se nismo razumeli. Ja sam napisao da pare nisu bile problem, i da nije bitno koliko je kostao celokupan servis. Ja sam navikao da kad odvezem auto kod majstora, on meni pokaze racune od svega stoje zamenjeno. Ako je stavljen polovan deo, da mi kaze stavljen je polovan, i koliko on kosta, ako je stavljen nov, hocu da vidim to na otpremnici.

Kad je aut doslepan, ja sam znao da je guzva, i bio je dogovor da se nece odmah raditi, nego od utorka..(auto doslepan u subotu).

Jeste, menjali smo i zadnju oprugu, i grejace, ali to sam izbacio jer ne znam koliko je kostalo. Receno mi je da je servis ovoga sto je riknulo kosta 450-500, a ja sam dao drugu cifru, za sve sto je mimo toga zamenjeno.

Za mene je to najveci problem, tako izgubim poverenje odmah. I pritom da mi drugi majstor kaze da nije sve vraceno kako treba.. Ako mi je receno da je sve u redu, onda smatram da za pare koje dam treba da dobijem racune sta koliko kosta, i da auto bude u redu.

Nadam se da sam sad bio jasniji.

Ovo nije nista licno protiv Brane,ovo bih rekao za svakog majstora koji tako radi.
Računi po dogovoru uručeni vlasniku, sada pored ispunjene servisne knjizice ima i njih. Posto on očigledno ne zeli da ih postavi, postaviću ja.
Slika

Slika
milosbrkic
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v
Lokacija: bela crkva
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Nov 26, 2017 7:04 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Nov 28, 2017 10:27 pm

Podrav svima! pre 3 nedelje sam postao vlasnik alfe 159 sportvagon 1.9 jtdm 16v, odlučio sam se za Dešu i zakazao servis kod njega,mali i veliki servis sa pregledom famozne usisne grane, nisu mi radilo podešavanje rutrovizora (tj moglo je samo u levo i dole).U telefonskom razgovoru mi je rekao da je čišćenje egr ventila i sređivanje grane radi obavezno uz veliki servis, što mi se odmah dopalo.
Predložio mi je vađenje klapnica uz softversko podešavanje, da nebi došlo do gubitka performansi na manjem br. obrtaja, kao trajnije i jeftinije rešenje od nove grane jer i ona vremenom strada... to sređivanje grane sa čišćenjem košta 14000 što sam i prihvatio.

Nakon pregleda vozila mi javlja mi da su klapnice već bile skinute i da će samo očistiti granu i vratiti nazad, egr je bio blokiran.Javio mi je da je potrebna zamena prednjih diskova i pločica, za pločice sam se složio a za diskove sam rekao da mi se čini da nisu baš loši. Složio se da diskovi mogu još ali da nisu sjajni i da prporučuje zamenu jer misli da bi nove pločice trajale duže od tih diskova. Pristao sam na zamenu diskova i pločica jer volim da imam ispravan i siguran auto, malo mi je na prvu loptu delovalo kao navlačenje to oko zamene diskova, ali ajde da sve bude tip top.
Takođe mi je predočio da je servo ulje crveno i da treba da bude zeleno i detaljno obajsnio zašto, to sam bio već pročitao na forumu ali sam zaboravio da ga pitam.

Auto je bio gotov u dogovorenom roku,Urađeno je sve što je dogovoreno,osim zamene ulja za servo, uz obrazloženje da nisu stigli, ali da su pregledali i konstatovali da je ulje skoro menjano jer je retko i bisto i da slobodno vozim do sledećeg servisa.Objasnio mi je i početne simptome problema sa uljem i bocom za servo i da ako to primetim da mu se javim i dođem u servis, ali misli da neće biti problema do sledećeg servisa. Takođe mi je rekao da čini mi se donja leva viljuška ponekad zaškripi i da ima tek tek malo lufta ali da nije još za zamenu.

Namestio mije i graničnik na petim vratima kad se otključaju vrata nisu se odvajala da mogu lepo da se zavuku prsti i promenio je 1 sijalicu u kabini na plafonu.
Da tražio sam da uradi i detaljnu dijagnostiku, rekao je da je vozio auto 15-20km i da je snimao parametre u vožnji, da vidi da li sve radi kako treba i da li je sve ok posle softverskog podešavanja zbog klapni i gašenje DPF-a.

Račun za sve ovo je bio 74500, tražio sam kvalitetne delove , filtere, set zupčastog i prednje kočnice, mada mi je rekao da postoje i jeftinija varijanta , ali sam ja trazio kvalitetniju i skuplju.
E sad zbog ovog sam se odlučio da napišem sve ovo, račun za njegov rad je bio 16000, nije mi naplatio 14000 za usisnu granu, već smanjenu cenu a mogao je da me odere ladno jer smo to već dogovorili takođe mi je rekao da je EGR bio blokiran a mogao je i to da naplati i ispao je korektan što se tiče toga!
Posebno je naplaćeno 12000 za tjunera koji podešavao softver, ugasio egr i pdf i uradio blagi remap na moj zahtev kad već čačka mapu i kad već plaćam...
Ostalih 46500 su bili delovi koji su ispisani pojedinačno na računu, ne fiskalni već njegov štampani.
Ja sam zadovoljan cenom, uradjenim poslom, njegovim pristupom i detaljnim objašnjenjima.
Nije bio drčan i nervozan kako su neki napisali, možda sam samo imao sreće :) ,mada sam na trenutak prepoznao njegovu aroganciju o kojoj su neki pisali ali ništa strašno.

Nisam napisao da smo zajedno napravili test vožnju i da mi je tom priliko svo vreme objašnjavao stvari koje treba da znam o održavanju auta, da planiram zamenu servo ulja i ulja u menjaču na sledećem servisu, kako da razradim kočnice i koji problemi nastaju ako to ne uradim kako treba... bio je detaljan i to mi se svidelo. Tokođe sam zadovoljan ponašanjem auta nakon remapa auto ne dimi uopšte lepo povlači, nema gubitka snage na malim obrtajima zbog vađenja klapni i deluje da je odrađeno kako treba.

Sve u svemu ja sam zadovoljan i nastaviću da održavam auto kod Deše.
Izvinjavam se na dugačkom postu ali želeo sam da detaljno opišem svoje iskustvo.ž
Još jedan pozdrav za sve kolege alfiste!
Korisnikov avatar
milosind
Garaža: Audi A6 2.0TDI
Ex: 147 1.9JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 73
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:25 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Dec 01, 2017 2:49 pm

A meni kaže ne diraj EGR izgubiće elastičnost, utepaću ga :D

Moje iskustvo sa Dešom je jako dobro, s obzirom da sam i sam otišao na preporuku. Preporodio mi je auto, koji je bio jaaako loše održavan (brzopleta kupovina), a ako nemam neki račun, uvek može da se ode u servis i proveri apsolutno sve šta je radjeno (i odradi štampa).

Skorašnje iskustvo:

Auto jaaako loše ide, kao da nema turbinu. Odvezem ga ja jedva do njega, čovek posle pregleda vidi da auto ima problem sa MAP i MAF senzorom. Ostao par dana kod njega, ja već nervozan jer mi treba automobil, zovem ga i on kaže gotovo dolazi po kola.

Došao ja po auto i račun ispao 6500din, a pritom mi je objasnio i zašto sam prošao jeftino. On je čovek koji je bio dovoljno dokon da se zeza sa reparacijom i čišćenjem senzora, čisto zato što je već to radio, nekad radi, nekad ne, a cena novih delova je oko 20000 dinara + njegove ruke.

Auto već sa tim radi 3 meseca, nikakvu promenu nisam video.

Ja ću svakako nove delove staviti, jer nemam problem (a i volim) da platim novi mehanički deo, a ove ima da mu poklonim, čisto da pomogne nekom drugom u ne daj bože situaciji, a i odradi isto uštedu.

Jedno što mi smeta je to njegovo ustezanje oko kvaliteta dela, pritom taj kvalitet npr. nije Ricambi već neka druga ne manje kvalitetna firma, pa gleda da prištedi negde (kao na gornjem primeru), a ne čudi se što sam do sad ostavio pola vrednosti auta u servisima :)

Mislim to je za poštovanje, živimo gde živimo i ima nas svakakvih mušterija, al ako kažem uzimaj novi deo, nema puno priče tu :)
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Dec 01, 2017 6:08 pm

milosind napisao:
Došao ja po auto i račun ispao 6500din, a pritom mi je objasnio i zašto sam prošao jeftino. On je čovek koji je bio dovoljno dokon da se zeza sa reparacijom i čišćenjem senzora, čisto zato što je već to radio, nekad radi, nekad ne, a ...
A sta se podrazumeva pod reparacijom i ciscenjem? Ciscenje je plafon pola sata posla i realno trosak oko 500 din za neki sprej-cleaner? Sta tu ima da se reparira?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
milosbrkic
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v
Lokacija: bela crkva
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Nov 26, 2017 7:04 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Dec 01, 2017 7:35 pm

Milosind, prvo nije hteo ni meni da zatvara egr, a kad je video da je već zatvoren, a ja sam tražio i tjuner je isto bio za to da ostane zatvoren (na moju sreću)ostavio je tako...
Ja sam mu predhodno rekao da sam planirao da uradim gašenje egr i skidanje dpf kod istog tjunera ,nisam znao da oni sarađuju.
Korisnikov avatar
milosind
Garaža: Audi A6 2.0TDI
Ex: 147 1.9JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 73
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:25 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Dec 04, 2017 12:44 pm

@MilosBG

Moj stari MAP je bio napukao na kucistu (sto je i pokazao) koji je zamenio sa nekog drugog.

Sto se mene tice mogao je da izmisli celu situaciju i da ga kosta 500 din, cela moja poenta je da covek mi je ostavio preko 150e u dzepu, jer sam proverio cene delova.

Povratak na “Area Servizio”