Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Jun 27, 2013 3:15 am

Zelim ti da budes bolji od svih njih! :)

Istina je da je su mnogi danas priuceni majstori.
Malo cacne oko svog i komsijskog auta, sutra otvori servis i pravi cirkus drugima
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jun 28, 2013 4:12 pm

nidza napisao: Kakav je servis Roda sa Ledina?

Tapatalk HD
Po mom mišljenu odličan! Ljuba je miran i staložen, vrlo pedantan majstor. Ne smeta mu ako si pored kola dok radi, ako si zainteresovan objasni ti neke stvari. Svaki put kada sam zakazivao čekao manje od 10 minuta ako je zauzeta dizalica a igrom slučaja na prvi mali servis sam zakasnio sat vremena (izdao me akumulator :-() Takođe, kad je hitno nije problem da svratiš da pogleda i reši ako je nešto sitno.
Cena korektna, ne voli da pametuje a hoće da posavetuje gde ne treba štedeti.
Sa moje strane čista preporuka.
Korisnikov avatar
Sale NB
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 mjet tct
Fiat Qubo 1.3 mjet
ex. Alfa 147 1.9 JTD 16v
Lokacija: Novi Banovci
Lokacija: Novi Banovci-Batajnica
Postovi: 114
Pridružio se: Uto Avg 24, 2010 2:38 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jun 28, 2013 8:36 pm

Servis "Triva" u Rumenci kod Novog Sada (ul.Vojvode Putnika).
Nisu specijalizovani za Alfe, ali JTD i MJet poznaju u dušu. Dobri i pošteni majstori, nisu skupi, a pritom veoma stručni.
Starija "ekipa" Dragan i Mihajlo su zaduženi za mehaniku, a mlađi rade dijagnostiku i rešavaju probleme u tom delu posla. Uroš "Urke" je poznat u NS i okolini po rešavanju "nerešivih" problema :-)

Imam samo lepa iskustva, od 2006. održavam auto kod njih, prvo Mareu, a sad i 147, šta još reći, ukupno preko 150.000 bezbrižnih km.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jun 28, 2013 8:39 pm

Neki kontakt tog servisa?
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
nesa156
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Stelvio
Lokacija: Minhen
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 11:29 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Jun 29, 2013 2:17 pm

Servis IMOLA-Majstor Bora u Rakovici-0113672510
Servis Vlada Zarkovo-0669050242





:arflag
Korisnikov avatar
Sale NB
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 mjet tct
Fiat Qubo 1.3 mjet
ex. Alfa 147 1.9 JTD 16v
Lokacija: Novi Banovci
Lokacija: Novi Banovci-Batajnica
Postovi: 114
Pridružio se: Uto Avg 24, 2010 2:38 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Jun 29, 2013 9:01 pm

sErGiO napisao:Neki kontakt tog servisa?

Izvin'te, zaboravih potpuno na taj detalj...

Servis "Triva" Rumenka

021/6216295
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Jun 29, 2013 9:40 pm

Mislim da nije lose, a verovatno i jako bitno :), da u prvom postu imamo i brojeve telefona Alfinih otpada. U KGu recimo ne znam ni jedan.
Juce sam bio u Gornjem Milanovcu kod Đura - 064 033 73 57

Jako korektan. Samo Alfe rastura.
Recimo, kupio sam juce

Ceo desni retrovizor 20E - na drugim mestima su mi trazili 25E i 30E. Jos mi je i prepakovao moj preko i zamenio na autu.
Motoric za otvaranje gepeka 10E. Za to su mi trazili svuda 15-20E
Suncobran vozacev 5E. Svi traze 10-15E
Izduv http://www.oba-srl.com/auto/terminali_eng.htm ovaj predzadnji u ekstra stanju za 1000 din. Kosta valjda 30 funti.
Prskalicu zadnjeg stakla 300 din. Niko drugi nije hteo da odvaja od motora za brisac i trazili su sve ukupno 15-20E...

Mislim da su itekako korektne cene poredeci sa drugim stvarima. I lako se dogovara sa njim da spusti jos malo...

Ovo je on
http://www.kupujemprodajem.com/342579-1 ... oglasi.htm
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1553
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jul 01, 2013 7:57 pm

Kod ivana (kice) sam menjao gumice na balans stangli i bilo je sve korektno dok nije doslo vreme da se opet zamene (15000 km). Sada moram da kupujem nove nosace za balans stanglu jer je njegov klinac umesto da odpertluje deo lepo obrusio i sad mozes da menjas gumice na 500km zbog toga. inace poslednjih 2,5 god odrzavam 147icu kod deshe. Uvek me je ispostovao, uvek bio krajnje korektan i ne bih isao ni kod koga drugog. svaka preporuka za deshu.
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jul 01, 2013 8:43 pm

Ja kada cujem da je najveca zamerka za Deshu to sto je nekome na pregledu utvrdio da ima dosta ulaganja, shvatim da sam odabrao pravog majstora :) I od mene velika preporuka za Deshu.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jul 01, 2013 8:49 pm

Dobro, spomenut je Deša, ne treba ovo da bude tema o hvalisanju istog...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
IvanM
rookie
Garaža: alfa 147 16v 1,9mjt
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Feb 13, 2013 12:59 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Jul 06, 2013 10:52 pm

Moje iskustvo
Servis Abarth na Vidikovcu, povoljne cene, nizak kvalitet znanja, jedan polupriuceni majstor i gomila asistenata koji zavrcu srafove, za neke sitnice može da prodje.
Desha kog svi ovde pominjete, uopste me nije impresionirao. Servis mu izgleda ko supa,mada je to nebitno, došao sam kod njega kad sam uzeo Alfu 147. 1,9mjet. Tolko mi je nasrao o kolima da sam pomislio kako sam ja najveci debil koji je kupio kola :blush: . Da bih popravio auto kod njega, trebao bi mi hipotekarni kredit.
Auto mi je bio udaren, hladnjak se malo pomera, da ga vrate u osu, malo zavare to kod njega kosta 11000din ili 100evrica. Pritom napomenucu da on to ne radi, nego njegovi pitomci, diplomci Moc-a.
Toma iz Resnika je zasada najbolji utisak ostavio na mene. Covek je radio u Delti, servis mu je super i cist, nije gospodin kao Desha, znaci radi sve. Zamenio sam metalno crevo rashladne tečnosti sto ide preko motora, očistio EGR i MAF senzor za 2700 din sa njegovim crevom. Znaci super lik, sve pohvale za sad.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jul 08, 2013 9:08 am

Automehaničar Jovanović Saša - Niš - 063/8095-696


Preporuka!
Korisnikov avatar
Roolieman
Garaža: Alfa 159 2.0 JTDm
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 260
Pridružio se: Pon Maj 13, 2013 10:39 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jul 09, 2013 10:25 pm

Jel ima neko iskustva sa Auto servisom Goran u Altini (Zemun)?
Na Fiat i Lancia forumu ga hvale samo tako, a meni odgovara zbog blizine BG-NS autoputa.
Korisnikov avatar
dooya80
Garaža: Alfa Romeo 159 jtdm 110kw 2007 SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 31
Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 8:05 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Jul 18, 2013 10:07 pm

Gde se nalazi Toma u Resniku?
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 5:43 am

Ma kakav Desha cim on naplacuje kacenje dijagnostike 20eur a nista ne pokaze on je za mene zavrsio...Ima dobrih maistora i veoma povoljnih sto se tice mehanike nisu za elektroniku ili ne zele da se zezaju oko raznih "gremlija" i ne treba ih pljuvati ali zato generalku odrade vrhunski (uz svaki dogovor..novi klipovi, polovni...) , ja se zaprepastim kad vidim koliko pojedini daju za veliki servis ,menjanje trapa,skidanje menjaca... a vise na forumu po nekim lepim temicama... idu kod maistora iz navike, sto je u njegovom kraju, ljubazan, poznaje njegovo auto....ne zali pare sto se tice ljubimice...
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 12:24 pm

Izivini Ilija ali uopšte ne razumem tvoj post.
Prvo Deša ti se ne svidja to sam bar razumeo, drugo pominješ mnoge ”povoljne” i ”vrhunske” majstore ali ne daješ nikakve informacije o njima, ni kako se zovu ni gde se nalaze, i na kraju kritikuješ ljude sa foruma koji po tvom kriterijumu daju previše para za odredjene porpavke, ne nudeći nikakvo rešenje. Mislim da ova tema nije mesto za takve stvari.
There's nothing wrong that $100 won't fix.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 12:34 pm

Ja bih da pohvalim auto servis Maki u Rakovici, tacnije Skojevskom naselju tik ispod Eco pumpe. Dva brata blizanca drze servis a takodje i rade u njemu, uvek izlaze u susret, a i dosta su povoljniji od drugih.

Lokacija: http://www.planplus.rs/prezentacija/355 ... ervis-maki


Auto servis Toma u Resniku je takodje ostavio odlican utisak na mene.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 12:39 pm

Na svakom auto forumu postoje ovakve teme i svaka ima istu "dinamiku razvoja". U početku se iskristališe par majstora koji imaju neku preporuku, a jedan među njima iskoči kao najhvaljeniji u toj meri kao da su mu na forumu sve rođaci i oči se vade onome koji nešto kaže protiv njega. I to tako traje neko vreme, 2-3 godine najduže, onda se malo promeni ekipa na forumu i počne neki drugi da bude hvaljen (s interesom ili bez interesa onog koji počne da ga naprasno hvali), a dojučerašnji referentni majstor biva napljuvan kao da je neki dunđer koji nema pojma.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 1:21 pm

U pravu si što se tiče te dinamike, to je zabavno kako ide kad imaš puno ljudi i puno različitih iskustava, ali do sada je ova tema dosta dobra, ja sam bar saznao za jako puno servisa za koje nisam ni znao da postoje i to je super, pojavljuje se mogućnost izbora, a ne svi idemo kod istog majstora i on je najbolji na svetu. Svi imaju dobra i loša iskustva i to je uvek najrealnija slika, ali mislim da je poenta teme baš u tome da se skupi što vise informacija o servisima i majstorima tako da ljudi mogu slobodno da biraju i menjaju ako im se ne što ne dopadne.
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 1:28 pm

Ovde je još i dobro, da vidiš kako je kod Hondaša...svi sada idu kod nekog u Novi Sad, a dojučerašnji najbolji majstor je sada ološ najgori... ;)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 1:35 pm

hahaha
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 3:20 pm

Dok sam terao boxera puštao sam razne majstore da ga čačkaju(moja greška :banghead: )koji su ga na kraju i dotukli.......razni prevaranti koji su mi recimo kad odnesem Seleniu sipali neka govna iz buradi a nju prodavali!Zbog Nataše sam jednom dunsteru izbio 2 zuba(platio odštetu)ali mi nije žao :club: Retko ko hoće da se bakće oko boxera i ume oko njega :cray:
Kad sam prešao na naftaricu prešao sam kod Deše i evo za skoro 3 godine nemam nikakve zamerke......svaka preporuka od mene :arflag
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 3:39 pm

Eh Nelle baš mi je žao što je tako ispalo sa boxerom, nisam znao da su morali i zubi da ispadaju :)
Ja sam Dešu i upoznao kada sam kupio 33ku pre deset godina i stvarno mi je održavao tog boxera za medalju :medal:
Ali to su bila neka druga vremena kada dizeli još uvek nisu zavaldali...
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 5:03 pm

ilija156 napisao:Ma kakav Desha cim on naplacuje kacenje dijagnostike 20eur a nista ne pokaze on je za mene zavrsio...Ima dobrih maistora i veoma povoljnih sto se tice mehanike nisu za elektroniku ili ne zele da se zezaju oko raznih "gremlija" i ne treba ih pljuvati ali zato generalku odrade vrhunski (uz svaki dogovor..novi klipovi, polovni...) , ja se zaprepastim kad vidim koliko pojedini daju za veliki servis ,menjanje trapa,skidanje menjaca... a vise na forumu po nekim lepim temicama... idu kod maistora iz navike, sto je u njegovom kraju, ljubazan, poznaje njegovo auto....ne zali pare sto se tice ljubimice...
Oktud ova informacija da je 20e kacenje dijagnostike? Ja kada sam prvi put dosao u pomenuti servis kompletnu dijagnostiku sam platio 0 dinara uz objasnjenje "naplacujemo samo ono sto uradimo".

Osim toga kako je moguce da neko za odrzavanje modernijeg automobila (dakle sve preko 2000 god a i nesto starije) moze da preporuci nekoga ko "nije za elektroniku"? Pa moderni automobili NE MOZE da odrzava neko ko ne vlada bas dobro kompjuterskom dijagnostikom i auto elektronikom uopste, osim za one kojima je zamena ulja, filtera i kaiseva vrhunac odrzavanja...
Korisnikov avatar
Darkstar
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
ex Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2002
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1030
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 10:20 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jul 19, 2013 8:50 pm

Meni je bio naplacen komplet pregled i kacenje na dijagnostiku 20e, kada sam prvi put dosao da se proveri stanje, ali nemoj da te cudi, nije jedini svako naplacuje kacenje na dijagnostiku, bogunovic je bio ako se ne varam 1500 din

Povratak na “Area Servizio”