Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Avg 11, 2013 12:30 pm

Maretovog oca su Italijani naučili zanatu masiranja lima radi ispravki oštećenja kod novih kola koji je to preneo na Mareta koji je naučio par ljudi tom zanatu. MAre ima radnju u Kragujevcu i čovek je mađioničar za lim što sam se i sam uverio više puta. Takođe se skoro nikada ne javlja na telefon nego se sve zakazuje sms.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Avg 11, 2013 1:05 pm

Evo par slika sa terena...
Slika Slika
pp159
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9jtdm
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Avg 19, 2013 9:56 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Avg 19, 2013 10:17 pm

Da li neko ima iskustva sa Fiatinom u Novom Sadu?
Darko82
rookie
Garaža: ne
Lokacija: Velika Plana
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Jun 07, 2012 6:40 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Sep 01, 2013 6:55 pm

Pozdrav svima.
Interesuje me neki dobar servis na teritoriji Smederevske Palanke, Velike Plane, Svilajnca?
Ja sam iz Velike Plane i ne znam da li postoji neki dobar majstor za Alfu.
mixomirx
rookie
Garaža: Zastava 102
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jun 10, 2013 11:56 am

Preporuka

Uto Sep 10, 2013 6:41 pm

Preporuka za Miikija, iz Borce, radio mi je 156 TS, ima dijagnostiku i pratecu opremu, a ima i delove. Borca, izmedju Autocacka i Tehnomanije. 0641425924 i 0611914721. https://www.facebook.com/Miki.Auto.Sport
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Sep 10, 2013 10:08 pm

pozz svima
ja svoju održavam kod Dejana u Kaludjerici, čovek radi Alfe, Fijate i Lancie. Za sad nemam zamerki, čovek je ok.
Korisnikov avatar
srlealfa
Garaža: 156 2.0 jts
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 202
Pridružio se: Pet Jun 17, 2011 12:41 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Sep 11, 2013 8:19 pm

Sto se servisa tice ja moju Alfu odrzavam iskljucivo kod Dese.Uradio je skoro celu generalnu na 2.0 JTS ,nasao drugu glavu glavu i sve ostalo i bio maksimalno korektan sa cenama.Kad god sam otisao uvek su svi u servisu bili maksimalno korektni i resavali sve u dogovoreno vreme.Retko koji servis je toliko pedantan i posvecen musteriji.
Servise koje ne bih nikome preporucio su Ricambi i WDB (Miki) na Sebesu.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Sep 15, 2013 12:12 am

sto se tice Jug-a Srbije, jer sam ja iz Blaca imate Milosa. ja sma kod njega par puta bio, i svaki put me je vracao i stavljao zadnjeg u red uz obecanja da ce da me zove i nikako to da uradi pa sam digao ruke.. inace moj burazer od koga sam kupio alfu je kod njega radio generalnu i ovaj mi je svaki sraf zamenio kad mu nesto nije valjalo.. moze se reci da ga svi hvale.. e sad posto ja nemam kad a ni zivaca da se bakcem sa kojekakvim personama interesuje me da li enko zna neki dobar servis u okolini toplice za alfe? prvenstveno mislim na deo Krusevac - Brus - Nis.. isto mi treba preporuka u tom delu za instalaciju plina, tj neko ko zna sta radi za alfe, a ne ostali sto znaju samo na golfove da rade..
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Sep 15, 2013 6:19 am

Servis Kunić, Nikole Tesle 12, Veternik, 064/1880-532, http://www.kunic.co.rs/
Zašto?
a) Miloš Kunić - vlasnik, jedini je majstor,
b) profesionalan, odgovoran, sa iskustvom, razmišlja i razume to što radi,
c) može da radi i nestandardne prepravke, jer je servis nadprosečno opremljen,
d) nema tzv. "majstorske trikove" i odmeren je u komunikaciji i
e) na kraju, ali ne manje bitno... izgled servisa je u skladu sa uslugom...

Slika Slika Slika
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Sep 15, 2013 7:20 am

Shanirani napisao:sto se tice Jug-a Srbije, jer sam ja iz Blaca imate Milosa. ja sma kod njega par puta bio, i svaki put me je vracao i stavljao zadnjeg u red uz obecanja da ce da me zove i nikako to da uradi pa sam digao ruke.. inace moj burazer od koga sam kupio alfu je kod njega radio generalnu i ovaj mi je svaki sraf zamenio kad mu nesto nije valjalo.. moze se reci da ga svi hvale.. e sad posto ja nemam kad a ni zivaca da se bakcem sa kojekakvim personama interesuje me da li enko zna neki dobar servis u okolini toplice za alfe? prvenstveno mislim na deo Krusevac - Brus - Nis.. isto mi treba preporuka u tom delu za instalaciju plina, tj neko ko zna sta radi za alfe, a ne ostali sto znaju samo na golfove da rade..

Pretrazi malo, odprilike pri sredini druge strane sam ostavio kontakt. Covek je skolovan mehanicar, a ne priucen, i dobro radi.
Darko82 napisao:Pozdrav svima.
Interesuje me neki dobar servis na teritoriji Smederevske Palanke, Velike Plane, Svilajnca?
Ja sam iz Velike Plane i ne znam da li postoji neki dobar majstor za Alfu.
Imas u Smederevskoj Palanci, ali nemam kontakt.
VLADICA MILOJEVIC
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd multijet
Lokacija: sokobanja
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Sep 30, 2013 8:05 am

veliki servis

Uto Okt 01, 2013 7:51 am

Pozdrav. Ja sam Vladica iz Sokobanje. Trebam da radim veliki sevis na alfi. posto mi je najblizi Nis ima li neko neki predlog gde je najbolje. Cuo sam i raspitao se ima jedna firma euro-018 i imaju radnju na obilicevom vencu i servis u Gornjem Medjurovu. Neki savet ili ako je neko cuo za njih nesto. Veliki servis kosta oko 230 e. Unapred zahvalan.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Okt 01, 2013 2:22 pm

Ja takve stvari radim kod majstor Sase.
NikolaAR156
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet Sep 27, 2013 8:12 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Okt 12, 2013 8:31 pm

Znam da je off i da nije servis za Alfe, ali ne znam gde da to podelim s vama. Buduci tast je imao udes sa Daciom Sandero u februaru. Posto ima kasko, mislio ja da je bezbrizan.1.mart-a ga je odvezao u Lazarevac u ovlasceni servis "GP MOTORS", gde su procenitelji stete Dunav osiguranja rekli da je totalna steta i davali mu malo manje od 4000eur. On je bio u nedoumici da li da ga proda u takvom stanju ili da ga popravlja negde privatno. Pomenuti ovlasceni servis je trazio za popravku 8500eur. Posle mesec dana razmatranja, uzmi oni da ga rade sa polovnim delovima itd. za sumu od 4200eur. Ne bih vam sve ovo pisao da auto nije i dalje u servisu, kao konacno na farbanju, haha. Posle 7 meseci oni su uzeli da ofarbaju auto. Jednom sam i ja isao da vidim auto, i to su bile neke smesne price, te majstor koji ima kljuc od radionice nije tu, de doci ce itd. Totalno ali totalno neozbiljan ovlasceni diler za Renault i Dacia vozila. Ja sam mu govorio da ih prijavi, ali se on covek plasi da se ne odrazi to na sam rad na vozilu. Kaze bitno mu je sto je izvukao zivu glavu prilikom udesa.
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Okt 13, 2013 9:08 am

Kakav crni kasko kod nas, primena kaska kod nas je izuzetak u odnosu na ceo svet
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Okt 16, 2013 11:59 am

Zvanicna ponuda Stojanov-a za veliki servis,1.9 mjet 88 kw
Postovani

Mali servis

Ulje shel 5w30 950 l 4750.00 5 l
Filter ulja 1610.00
Filter vazduha 3900.00
Filter klime 1200.00
Filter goriva 6000.00

Veliki servis

Set spanera sa vodenom pumpom 9700.00
Pk spaner 4640.00
Pk spaner 6490.00
Pk spaner 1650.00
Pk kais 1330.00
Ulje menjac 3l 1400 l 4200.00
Ulje volan 2l 1700 l 3400.00
Antifriz 3l 610 1830.00
Remenica radilice 5600.00
Gumica meraca samo da se poruci ide u pakovanje 10 komada 500.00 kom
NE moze da se poruci samo jedna
Donji nosac motora da se poruci 10610.0
Delovi su orginalni fijatovi sem filtera klime I remenica radilice
Garancija na delove I uslugu godinu dana dajemo


Usluga za delove 56300.00





Usluga na mali servis 3500.00
Usluga na veliki servis 9600.00
Usluga na zamenu antifriza 720.00
Usluga na zamenu ulja u servu sistemu 720.00
Usuga na zamenu remenicu radilice 1200.00
Usluga za zamenu nosaca motora 1200.00

Ukupno 16940.00
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Okt 16, 2013 12:12 pm

Ovi sad valjaju Shell ulje :scratch:
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Okt 16, 2013 12:36 pm

servis Goran,poznatiji kao Fiat Goran na Altini u Zemunu mi je za istu uslugu trazio 55 000 din ( Clean filteri i Schell ulje ).Prethodno sam nakon pregleda kod dese otisao kod njih na jos jednu proveru kola.Mogu da kazem da je korektno pregledan auto,neke greske obrisane i to je to.Nije naplaceno nista.Dopao mi se taj nastup i reko ajd kod njih dogovorim veliki servis .Inicijalno nalaz koji je Desa dijagnostikovao u servisu Goran su potvrdili. Rekao je da radi i Alfu sa 1.9 mjet motorima od skora i da imaju iskustva.Posle nekoliko poslatih mejlova u kojima sam zahtevao sta od delova ugradjuju ali odgovora nije bilo i na kraju posle mog malo preteceg mejla mi stigne jedan sturi odgovor te ga citiram:
Motorno ulje SHELL
Juce smo razgovarali I rekli ste da ne biste CLEAN filtere,pa Vam mozemo ponuditi KNECHT,Meat&Doria...
Veliki servis podrazumeva zamenu:seta zupcastog kaisa(zupcasti kais I dva spanera),pumpu vode.pk kais,dva rolera pk kaisa I spaner pk kaisa,cetiri filtera(ulja,vazduha,goriva I kabina) I ulje
Mali servis podrazumeva zamena ulja I cetiri filtera.
I uz mali I uz veliki servis podrazumevamo kompletan pregled vozila I dijagnostiku.
Servo ulje SELENI
Menjacko ulje SELENIA
Zamena ulja u menjacu zavisi od modela menjaca,a to cemo videti na servisu,od 3000 do 5000din
Ako je servo ulje neodgovarajuce,sistem se ispira,u suprotnom se samo zameni.

Odem onda do njih gospodja na prijemu mrtva ladna kaze,znate nisam mogla bas sve da kazem jer mi Alfu ne radimo svaki dan dok je drugo neprijatno iznenadjenje bilo vezano za nosac motora i cena koja je naglo postala 2x veca u odnosu na predracunsku.Kada sam spomenu da zelim promenu servo ulja sa ispiranjem sistema i ubacivanjem zelenog,dobio sam odgovor da Fiat sipa iskljucivo crveno a da ce oni sipati zeleno pa da pratimo boju do sledeceg servisa.Ista prica je vazila i za hladnjak ,dolice se,naravno cene filtera nije mogla da mi kaze ali je rekla da to dize cenu za 4 do 5 000 din ukoliko nisu Clean. Odgovorni momak je rekao da su odustali od Selenie jer ima jako mnogo uvoznika i pojavili su se plagijati ( ajd moze da pije vodu ).Sve to je meni bilo dovoljno da odustanem od njih.Mozda su dobri za Fiat ili lancu ali Alfu ne poznaju dovoljno dobro.Kada sam dovezao auto auto i inicijalno se dogovorao oko svega nije bilo reci o tome.Servis kod njih je bio zakazan za sutra.Auto sam inicijlano vozio kod Dese kada sam ga razmataro za kupovinu.Covek je napisao sta je potrebno uraditi.Pregled je bio vise nego korektan a sam auto od autokuce Petrovic odlican.E sada zasto sam odlucio da odem kod Gorana,ni sam neznam.Verovatno je uticaj imao jedan drugi forum,hvalospevi iako sam od Podvarka i Kaligule dobio sve moguce pohvale na Desinu adresu.Zelim da kazem da mi je majstor Toma iz Resnika koga sam zvao i telefonski rekao sta zelim da odradim rekao dodji pa cemo da vidimo.
E sada...auto je odvezen kod Dese ,poznavaoci koji voze alfu znaju ko je on.
Dosao kod coveka sa papirom na kome su stvari koje treba odraditi,pomenem EGR i granu a on kaze to se podrazumeva na veliko servisu i ulazi u cenu.Bilo mi je dovoljno par detalja u kojima je objasnio sta i kako.Covek je MAJSTOR ZA RESPEKT.
Kada bude gotovo napisacu ,cenu,sta je uradjeno i sta je zamenjeno.
bio jednom jedan TI
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Okt 17, 2013 8:13 pm

sve pohvale auto kuci Petrovic za stanje automobila jer se na ovom servisu definitivno sve potvrfilo kao tacno.Sve pohvale Desi za obavljen raf.Auto je sada fabrikana.
SlikaSlika
samo je jedan Desa,odlican majstor
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
Roolieman
Garaža: Alfa 159 2.0 JTDm
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 260
Pridružio se: Pon Maj 13, 2013 10:39 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Okt 17, 2013 10:37 pm

Pomenuo si nosac motora, jel to ostalo za kasnije?
Pitam je i sam treba da zamenim gornji desni, a nije bas jeftin.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Okt 17, 2013 11:29 pm

Moze li mi neko reci koje je najbolje ulje za TS motore?
i gde se moze nabaviti original selenia (ako je naj preporucljivija), a da se ne cimam da sam stavljao neku bugarskog porekla..
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Okt 17, 2013 11:53 pm

Selenia Racing za tvoju makinu......ovlasceni uvoznik je MSD trade bivsi Vesić.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Okt 18, 2013 12:46 am

sad gledam na njihovom sajtu nema specificno selenia racing..
ima 20k sto meni pise ispod haube da treba.. sad el to to ili sta vec.. :)
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Okt 18, 2013 7:03 am

Slika

Slika

Back on topic! Postoje teme za ulja, nemojte da pravimo papazjaniju ovde.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
milosabs
Garaža: e39 525 d sport m optic touring
Lokacija: Novi Sad Nis
Postovi: 816
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 3:34 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Okt 18, 2013 1:08 pm

Neko ko je pratio temu zna sta sam uradio kod Dese.Zasto odsada i ubuduce Desa?
Lm,sve je odradjeno vrlo pedantno,vrlo lepo meni kao musteriji objasnjeno.Kosta ali znas sta dobijas.
Druga stvar svidja mi se sto zna da predupredi kvar.Meni je na inicijalnom pregledu rekao za te neke gumice ili sta vec,za sada se ne cuje vozi.Ja presao 1000 km i dosao na veli servis.Desa je rekao trebalo bi ali ako ne sada vec vrlo uskoro.
Po preuzimanju kola ja jednostavno nisam prepoznao auto ( mozda je to subjektivni osecaj ) ali auto je utegnutiji,lakse ide i lepse radi.Moja preporuka je za njega kao majstora oko odrzavanja AR.
Mozda je za neke filozof,mozda je za neke nadmen.
Za mene licno covek kao majstor ima poslovnu kulturu koja je retkost u Srbiji.Musteriji posvecuje dvoljno vremena gde po stavkama objasnjava sta i zasto je uradjeno i sta treba uraditi.
Druga jako bitan stvar za Desu veli servis nije samo kais i ti nekakvi roleri vec i provera i ciscenje EGR-a,cevi do njega.
Ako si trazio zamenu antifriza kod njega se podrazumeva ispiranje sistema a isto vazi i za servo sistem.
Dakle,temeljan i predan poslu.
Po prvi put mirne savesti mogu da ostavim auto nekom i da odem bez dileme da nece nesto biti uradjeno ili nedaj boze nezamenjeno a naplaceno.Ranije sam drezdao u servisu i gledao sta rade oko kola.Sve pohvale.
bio jednom jedan TI
Korisnikov avatar
dixynja
Garaža: EX 145 1.6 Boxer rosso 130
EX 155 1.8 16v rosso 130
147 1.9 jtd 16v rosso 130
Lokacija: Beograd-NBG
Lokacija: Beograd-NBG
Postovi: 288
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 12:05 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Okt 27, 2013 1:02 pm

Kolege,da li neko ima iskutvo sa nekim dobrim plasticarem/branik servisom?

Povratak na “Area Servizio”