Kvačilo?

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 1:41 pm

Na ove obeležene, kapiram da ih nisu bzv. napravili. Kao da tu nešto treba da se uklopi sa korpe, ili zakači šta znam.
Ovaj 8v zanajac to nema...


Slika
Korisnikov avatar
mladenke
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v 2003
Lokacija: Nis
Postovi: 763
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 10:09 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 1:45 pm

takav je nema nista tu da se uklapa ili ne uklapa. :D pogledaj na koprpi sa dodnje strane gde je potisna ploca pa ce ti biti jasnije gde sta i kako ide. :) Bitnije ti je kolko je taj zamajac odeljan, taj novi sto uzimas, da ti kvacilo ne odvaja mnogo visoko, na vrhu pedale. Pa da onda i korpa nema potisak kakav treba da ima i da lamela proklizava. Da ne prodjes ko ja. :D Skini sve sa auta, uzni taj novi zamajac i odnesi kod fice ili malinica da ti provere visinu i urade lamelu po visini korpe. Ti si bar odozgo. :D
Alfa Romeo - turning drivers into mechanics since 1910
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 1:53 pm

Problem je što imam pojačanu korpu i lamelu od Malinića koju već skoro dve godine vozam u gepeku (nikako da rikne set na autu) i sa 16v su. Pored njih u rezervi imam i zamajac koji je sa 8v i loš je ali je Malinić njega uklopio sa ojačanom korpom i lamelom. Vrv ga je na strugu skresao za razliku u debljini novih feroda na lameri (nosio je iza kuće negde nisam pratio šta je sa zamajcem radio).

Sad bih ja taj olakšani/prilagođeni zamajac odneo da zamene opruge i pojačaju ga (sredega ili kako već) ali ne želim da bacim 120e na to ako neću moći da uklopim na auto (sa ojačanom korpom i lamelom se uklapa). Nađem slike mog i vidim razliku...Tripujem se da kad dođe do toga da se to sve namesti na auto neće moći.
Korisnikov avatar
mladenke
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v 2003
Lokacija: Nis
Postovi: 763
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 10:09 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 1:58 pm

Kod mene korpa od 2.4jtd 10v, ona sa jacim potiskom, sa urezima na kracima i obradjena je na strugu a lamelu je radio Rade, neka mesavina piiiip li ga cega. Moj set i set od pitattore-a je radjen u isto vreme kako kaze Sale. Kod njega je sve kako treba ali kod mene odvaja na vrhu pedale i proklizava lamela. Znaci zajeb. :)

Ali posto kazes da ti je Malinic radio korpu i lamelu po tom zamajcu na kome planiras da ti zamene opruge, onda mislim da ne bi trebalo da bude problema sa visinom korpe, osim ako ne budu dodatno obradjivali zamajac. Inace one rupe sto si obelezio su rupe koje nicemu ne sluze. Videces kad okrenes korpu sa donje strane.

Mada mislim da ti je pametnije da uradis opet debljinu lamele po tvom zamajcu koji je na kolima ako je dobar, nego da radis reparaciju zamajca. Nije problem da se zamene opruge u njemu, vec je problem koliko ce to drzati i kako ce biti balansiran posle toga, jer je to od presudnog znacaja jer vec znas na sta se srafi zamajac. :D
Alfa Romeo - turning drivers into mechanics since 1910
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 2:06 pm

Čuo sam se i sa Fićom i koliko sam skapirao on je lokal do lokala sa Malinićem. Ne znam da li su u dobrim odnosima ali mi je neverovatno da mi matori Malinić nije rekao evo ovaj zamajac možeš da središ kod Fiće pored. Da sam znao da je to na istom mestu tada bih odmah to odradio.

Planiram da im banem tamo, ostavim auto i sve da oni ojačaju skinu i nameste. Naravno pare će videti posle probne vožnje. Evo slike i lamele i korpe ako nekog interesuju
Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
mladenke
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v 2003
Lokacija: Nis
Postovi: 763
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 10:09 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 2:19 pm

To je to brate, ista lamela kao kod mene. Verovatno nabavljaju ploce od istog coveka. :) Korpa se vidi da je obradjena na strugu i to dosta. Zato ti i pricam. Pre neki dan sam uzeo polovan set kvacila, koji planiram da saljem na ojacavanje. Oporedi visinu potisne ploce na ovoj sa slike i tvoje obradjene pa ces videti koja je verovatnoca da se to ukopi ida bude picikato a da se prethodno ne proveri. :)

"polovna" korpa kao nova. :)
Slika

Set kome ne odgovara visina, sa ojacanom lamelom. :)
Slika
Znaci moj savet ti je da, skines tvoj zamajac sa auta i ako je dobar odneses da ti provere visinu korpe i lamele dal je odgovarajuca, ako nije bolje odradi lamelu opet i po tom zamajcu nego da moras da skidas menjac vise puta kao ja. :)
Alfa Romeo - turning drivers into mechanics since 1910
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 2:29 pm

Ok hvala na savetu, pogledaću danas sutra uživo sve detaljno, kutiju sam stavio u gražu da ne ubijem sebe sa onim slučajno. Teško sve zajedno u pm.

Evo oznake na ferodama:
Slika
Korisnikov avatar
mladenke
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v 2003
Lokacija: Nis
Postovi: 763
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 10:09 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 2:34 pm

hehehe samo zamajac je preko 11-12kg. :) Ti si iz Bg-a pa ti lako za skidanje i nosenje i vracanje. Meni je problem iz Nisa, jedan dan da se skine i posaljem, pa onda da cekam da urade i vrate nazad, i onda montiranje, a nece niko da pristane da skine menjac i da mu auto zauzme dizalicu na par dana, a o vracanju menjaca i skidanju ponovo za iste pare nece ni da cuju. :D Sto je i normalno. Tako da mi ne gine kupovina zamajca pa da saljem kod malinica ili fice. :D
Alfa Romeo - turning drivers into mechanics since 1910
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 2:40 pm

Ostaviću auto kod njih pa neka probaju prvo da uklope sa mojim zamajcem pa ako može onda neka ga srede/ojačaju i ćao. Meni je zamajac inače ok i može vrlo lako biti bolji od ovog zamenskog 8v.

Da li znaš možda do koliko bara je ok pojačati korpu a da druk ne iskače. Da li mogu da koristim moj druk sa auta ili se obavezno menja za novi (koji da uzmem, trebali neki bolji za ojačanu korpu?).
p
Korisnikov avatar
mladenke
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v 2003
Lokacija: Nis
Postovi: 763
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 10:09 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 2:52 pm

to je isti druk kod svih 8v, 16v, 10v, jtd-a. Tako da ti je isti djavo. Druk lager drzi osigurac za korpu, tako da u kakvom je stanju onaj osigurac tolko ce se i drzati druk. Zeljko je nesto pricao da je kod njega bilo ojacano na 27 bari valjda, pa mu nije iskocio druk iz korpe. Ako je tvoj druk u dobrom stanju mozes i njega da stavis, ako nije kupi nov i budi siguran da neces imati problema sa druk lagerom.
Alfa Romeo - turning drivers into mechanics since 1910
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Kvačilo?

Čet Jul 28, 2016 2:56 pm

Ok, mislim da sam ja na 22bara što se korpe tiče...biće to ok.

U krajnjm slučaju fabrika. Sa ovim setom na autu sam zadovoljan. Pod remapom sam zadnjih 60k kilometara i lamela tek je jedva počela da proklizava (i to ponekad). A nije da nisam povlačio :)
sikibane
rookie
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Feb 25, 2019 1:47 am

Plivajuci zamajac i lamela

Uto Feb 26, 2019 7:44 pm

Kad sam kupio alfu (1.9jtd) premetio sam da se cuje neko blago zveckanje u leru i kad menjam brzine ali, majstor mi kaze da je lamela pri kraju a i da to sto se cuje da je to zamajac. Pa ako biste mogli da mi kazete iz vasih iskustava kada je vreme za zamenu plivajuceg zamajca ili da li zamena ili remont. I kako se krecu cene tih akcija. Hvala unapred!
Drejk
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 16V
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 96
Pridružio se: Pon Sep 22, 2014 12:26 pm

Re: Plivajuci zamajac i lamela

Uto Feb 26, 2019 8:17 pm

Plivajuci ti je oko 30-ak hilljada i najpametnije je da menjas odmah i set kvacila. Kod mene je pocelo kao blago zveckanje i kad je vec poceo da skripuce, zamenio sam sve. Na forumu sam citao razna iskustva oko remontovanog zamajca i vidim da mnogi nisu bili zadovoljni tako da sam odresio kesu i uzeo nov.

Za zamenu toga uzimaju 50-100 eur.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Plivajuci zamajac i lamela

Uto Feb 26, 2019 9:59 pm

Vrlo lako može da bude lamela. Razlokaju se rupe na oblozi oko nitni i zvecka. Isti slučaj kod mene bio a zamajac bolji od novog.
Ništa te ne košta da se recimo pripremiš kad dođe za zamenu lamele da negde rezervišeš zamajac. Pa ako je i on zreo za zamenu lako ćeš da skokneš i kupiš.
Slika
Tomica21
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9 16v

ex
156 1.9 8v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 10:59 pm

Alfa Romeo GT 1.9 kvacilo

Čet Jul 09, 2020 9:31 pm

Pre svega verujem da se ova tema mnogo puta do sada vrtela forumom, ali me zanimaju sveza misljenja, tako da ne zamerite :)


Kvacilo mi je pri kraju, lamela proklizava pomalo na punom gasu u 4,5,6 a i kvacilo je bas tvrdo na pritisak. Zamajac bi trebalo da je dobar.

Auto je trenutno na fabrickoj mapi ali razmisljam i o nekom pojacanju mogucem :arflag

Da li je bolje da uzmem nov set kvacila(korpa, druk, lamela) ili da vidim da repariram i ojacam ovaj moj set koji je na autu ? Kakva je razlika u ceni, kakva su iskustva ? :drink
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Alfa Romeo GT 1.9 kvacilo

Čet Jul 09, 2020 9:35 pm

Tomica21 napisao:Pre svega verujem da se ova tema mnogo puta do sada vrtela forumom, ali me zanimaju sveza misljenja, tako da ne zamerite :)
Bas zato je pozeljno potraziti teme, pa ako nema odgovora postaviti pitanje u postojecoj temi.
Post je sastavljen, nova tema izbrisana.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''

Povratak na “Area Servizio”