Voda u kabini

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Voda u kabini

Ned Mar 31, 2013 7:14 pm

Pomoc prijatelja,...posto sam skoro kupio auto,polako ga pocinjem upoznavati (AR 156,sw jtd)...naravno,posto je star vec 10g.nisam ocekivao da nema ni jednu manu...ona koja me sada muci je sledeca: pre par dana primetim sasvim slucajno,da je mokar pod iza vozacevog sedista,ali setim se da sam ga bas tog jutra prao,pa sam to pripisao svojoj nepaznji prilikom pranja,...medjutim,evo danas sam dosao na posao,auto je ceo dan bio na parkingu i primetim sada da je opet mokro iza vozacevog sedista,pa sam jos malo (doduse po mraku) ispitivao "teren" i kada podignem zadnje sediste iza moga sedista (onaj jednodelni deo - manji) ono natopljeno skroz?! Pitam ja Vas sta bi to moglo biti? Hvala unapred!!! I da ne zaboravim,nemam pojma kod kog majstora da odem,u koju oblast spada taj problem??!
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Voda u kabini

Ned Mar 31, 2013 8:19 pm

Pa mozes sam da vidis!Pregledaj i drugu stranu ako je suva onda pocni sa te strane da trazis.Ako nemas rupu na patosu,ako je da kazem zdrava alfa pogledaj podigni je na dizalicu ili odi na neki kanal na tehnicki pregled pa je pregledaj sam.Mozda nemas neki cep na patosu..ako ne nadjes nista slicno tome potrebno je pogledati i ispod prednjeg sedista da li je mokro.Ako jeste voda dolazi odozdo sa patosa ili sa prednjeg dela auta pa cak moze i ako je popustila soferka.Nije tesko utvrditi mada ako je auto stajao a prao si ga i pri tom nisi prao odozdo moguce je da su ti zapuseni napred odvodni kanali za vodu i da prelva i dolazi u unutrasnjost auta.Sve su to samo nagadjanja.Ako ne mozes sam odes na tehnicki pregled ili kod nekog autolimara mada moze i mehanicar da ti pogleda!
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Voda u kabini

Ned Mar 31, 2013 8:25 pm

Auto je danas stajao ceo dan,znaci nije vozen,i sada je mokro sediste i patos iza vozaca!?
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Voda u kabini

Ned Mar 31, 2013 9:29 pm

Pusta najverovatnije keder na vratima, moguce i zadnjim pa se sliva niz "B" stub...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Voda u kabini

Ned Mar 31, 2013 9:43 pm

Pretpostavimo da si u pravu...sta se radi u toj situaciji,kod koga da odem ?
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Voda u kabini

Ned Mar 31, 2013 9:58 pm

Pa mozda vrata ne nalezu dobro ili su kederi popustili/istrulili/pocepani. Zameni ih ako ne valjaju. Probaj da neko poliva auto a ti sedi unutra i gledaj/slusaj...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Voda u kabini

Ned Mar 31, 2013 11:01 pm

To ti je problem keder na vratima iza vozaca,blize bocnom staklu na gepeku,tu ti pusta 100 posto,ja sam kod mene video skoro kad je padala kisa da tu curi i otvorio vrata da vidim keder on je ok zalupim vrata i prestane curenje.Ja nemam tih problema ali tu ti pusta sigurno,polivaj vodom i videces.Ako se ispostavi da je do kedera javi se imam pusti poruku na pm.
Slika
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Voda u kabini

Pon Apr 01, 2013 6:16 pm

Odem malopre do auta cisto da po danu pogledam,i vidim da ima lufta kada zatvorim vrata i da je mokra guma koju pokazujem na slici pa sve na dole...posto sam kupio auto pre mesec dana,jos uvek sam u fazonu da sam nezan prema njemu :) ...sada sam samo malo jace zalupio vratima i vise nema lufta tj.vrata su sada normalno zatvorena. Videcemo sutra kakva je situacija,kada padne kisa :)


Slika
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Voda u kabini

Pon Apr 01, 2013 6:34 pm

Na to sam i mislio tako je i meni curilo jedan dan
Slika
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Voda u kabini

Pon Apr 01, 2013 6:36 pm

to i treba da ima lufta tu i da bude mokar taj unutrasnji keder jer on odvodi vodu... meni je bilo isto mokro ispod zadnjeg sedista sa iste te strane... unutrasnji keder se deformisao, kupio polovan na otpadu koji valja i rjesen problem...

dakle princip odvodjenja vode je da taj godnji keder koji prati liniju krova tu na kraju na uglu pusta malo vode dole na unutrasnji keder koji vodu odvodi niz rub vrata i ona treba da curi dole na pragu gdje je spoj delova... na vise mesta po unutrasnjem kederu imaju rupe koje ispustaju vodu koja tece niz njega...

fora je da unutrasnji deo kedera sa ojacanjem mora dobro da legne na rub lima koji ga drzi kao i da keder ne bude poderan na srednjem svom ojacanom delu... ako nesto od toga nije ok onda se voda preliva preko ruba lima ispod kedera i ulazi u auto... e sad zavisno od toga gde ulazi zavisi da li ce biti mokro ispod nogu ili ispod sedista...

dakle moj savjet je da zamjenis unutrasnji keder...
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Voda u kabini

Pon Apr 01, 2013 6:58 pm

Razumem sta mi kazes,ali poenta je bila da je razlika izmedju prvog zatvaranja vrata i sada kada sam zalupio jace,sigurno nekih 3-4mm,posto se na tom delu vidi da je mokro ali isto tako ima i prljavstine,da ne kazem blata. Kolika pamet treba da se zamene ti kederi,tj.jel to posao za majstora ili...i ako drug Elas ovo cita,mogao bih od njega se snaci za kedere?!
Poslednja izmena od sErGiO u Uto Apr 02, 2013 10:32 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj prethodni post.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Voda u kabini

Pon Apr 01, 2013 8:13 pm

nikakav posao, samo povuces malo jace i keder spada... drugi pazis samo precizno da namjestis krivine i pritisnes da legne na rub lima...

blata ce se uvek nakupiti posle nekog vremena, kada budes stavljao drugi keder prvo ga dobro ocisti da bi lepo legao na lim da nema lufta... mislim da je najkriticniji deo od tog gornjeg ugla sto si ti stavio fotku pa do krivine gdje pocinje blatobran, posto je keder tu da tako kazem u kontri, se najcesce podvlaci voda... to sam kod moje alfe primjetio, na tom mjestu gdje je pustalo se i najvise prljavstine skupljalo...
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Voda u kabini

Pon Apr 01, 2013 8:25 pm

elas napisao:To ti je problem keder na vratima iza vozaca,blize bocnom staklu na gepeku,tu ti pusta 100 posto,ja sam kod mene video skoro kad je padala kisa da tu curi i otvorio vrata da vidim keder on je ok zalupim vrata i prestane curenje.Ja nemam tih problema ali tu ti pusta sigurno,polivaj vodom i videces.Ako se ispostavi da je do kedera javi se imam pusti poruku na pm.
Poslao sam ti poruku na pm,ali nisam siguran da je sve u redu tj.da li si je dobio,pa ako nisi,ti mi napisi poruku na pm sta i kako,ili mi napisi br.mob.
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Voda u kabini

Pon Nov 11, 2013 11:52 am

Evo mene opet sa istim problemom. Neko vreme je bilo sve ok,ali pre par dana primetim da opet ima vode i to: iza vozacevog sedista,malo manje iza suvozacevog sedista,a najvise na zadnjem sedistu kada se podigne. Citah po nekim drugim forumima da je moguce da je zacepljen odvod vode kod brisaca,na nekim autima(ne znam da li to ima i Alfa) postoji neki cep kada se skine akumulator i da je taj cep uvek zapusen,da skinem kedere sa krova jer tu uvek ima prljavstine i da bude zacepljeno i jos mnogo predloga,...bio sam kod majstora - mehanicara,covek polivao crevom pola sata i kaze da nigde na propustaju kederi i da su oni dobri,nema rupa,nisu propali,tvrdi i sl. Jbm li ga vise :(
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Voda u kabini

Pon Nov 11, 2013 4:19 pm

Imas odvodne cevke ispod plastike kod brisaca u tim dzepovima pokusaj da ih otpusis zicom ili srafcigerom...
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Problem sa vodom u kabini..

Uto Nov 12, 2013 1:49 am

Ovo pisem jer dosta vas koji furaju 156 ili mozda neki drugi model koji je jako star pa moze da naidje na ovaj problem, pa cu ja probati da dam resenje. Naime radi se o tome da izmedju haube i soferke gde stoje brisaci ima plastika ispod koje je filter za klimu. ja kada sam ga menjao i kada sam skinuo onu plastiku guma izmedju nje i soferke je otpala.. Valjda je dotrajala ili je izgorela od sunca nebitno. Bitno je da je nisam mogao nikako vratiti niti naci zamenu za istu. I to nije msetalo dok nije pala velika kisa. Cim je pala kisa usla je voda izmedju soferke i plastike i pravo na filter i iz filtera u cevke za klimu i pravo na ventilator, koji je zamalo korodirao.. to sam primetio jer je ventilator poceo skripati jako i patosnice su se tako napunile vode da kad sam ih izbacio pored auta mogao sam napuniti omanju baru. Inace ja sam to video i posto je predhodni vlasnik (moj brat) se zalio da mu ulazi vode izmedju soferke i desnog stuba ja sam zanemario tu plastiku i fokusirao se na stub, cak sam i otvorio plastiku i cistio one kanale jer su zapekli sa svakojakim smecem i mislio sam to je to, dok pre skupa nisam oprao auto i video mokre patosnice.. upalio sam ventilator i video da sa njega leti voda svuda i tada sam znao da to nije to.. Da ne tupim mnogo jer sam vec smorio sve kao Jelka u sred leta, danas sam provalio gde ulazi (izmedju soferke i te plastike) i lepo sam zalepio silikonom.. videcu kako ce se pokazati ovih dana kada bude padala kisa. Al ito moze da se desi svakom pa sam resio ovde kao dobar kolega i gradjanin ove nase "dobre" zemlje da ovde napisem.

Pozdrav :D :arflag :drink
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Voda u kabini

Uto Nov 12, 2013 1:50 pm

Danas sam bas petljao oko auta,skidao kedere,svasta nesto,i primetio sam da je na desnoj strani tj.ispred suvozaca,sraf koji drzi plastiku blajznuo,probao sam neki drugi ali izgleda da nije do srafa nego da je otisao navoj,tako da mogu rukom povuci plastiku i sigurno nekih 10-ak cm ima lufta izmedju plastike i soferke.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Voda u kabini

Uto Nov 12, 2013 1:52 pm

Može to da se reši ureznicom najverovatnije.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Voda u kabini

Uto Nov 12, 2013 2:04 pm

Jbm li ga,ali kao da je velika rupa ispod,sraf bas propadne kada ga stavim. Mozda je glupo pitanje,ali moram,sta cu: Da li se ta plastika skida,tj.da li treba gornji deo plastike da bude skroz zalepljen za soferku?
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Voda u kabini

Pet Nov 29, 2013 3:24 pm

vidim da mi je neko od admina stavio temu ovde pa da se oglasim, tj da probam da pomognem kolegi. Tu gde je desni sraf nije problem, problem je izmedju plastike i soferke. tu bi trebalo da ima guma koje stoji izmedju ta dva i odvodi vodu preko plastike te jer je ispod plastike filter za vazduh. Meni je ta guma propala i kad je pala prva kisa posle skidanja plastike natopio mi se pod kod suvozacevog sedista, jer nije bilo gume, i voda usla pravo na filter i iz njega pravo u cevi klime i pravo u kabinu.. ja sam to resio tako sto sam to izmedju zalepio silikonom, e sad ne znam kako je na sw verziji i zast oimas vodu nazad ali nadam se da sam ti sa bar ovom dilemom pomogao.
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Voda u kabini

Pon Dec 30, 2013 4:39 pm

Da ne otvaram novu temu:
Bas na ovom zaokruzenom mjestu pusta mi vodu koja se niz unutrasnju stranu vrata spusta do patosa gdje pravi baricu ispred vozacevog sjedista.
Pregledao sam kedere,nemaju ostecenja i mekani su,ocistio sam odvode za vodu,mada nije bilo prljavsine-i opet pusta.
Kontrolisao sam i vrata-utegnuta su,nemaju lufta.
Imate li ideju na sta jos da obratim paznju?


Slika
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Voda u kabini

Sub Avg 02, 2014 9:36 am

Kod mene je definitivno problem u šiberu, odnosno u odvodnim crevcima. Izgleda da se negde nešto zapušilo i sada ubacuje vodu u kabinu. Sledeće nedelje idem u Era glass da to srede.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Voda u kabini

Ned Avg 03, 2014 12:17 pm

Evo kako izgleda odvod ispod šofeke. Ova rupa se nalazi kod vozačevog brisača. Ona mora da bude slobodna.

Slika
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
rekesidim
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
Lokacija: borca
Lokacija: Borca
Postovi: 391
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 8:09 am

Re: Voda u kabini

Sub Avg 23, 2014 9:00 pm

moram sutra da proverim kakvo je stanje kod mene...veceras voda pocela da se sliva kod suvozacevih nogu,predpostavljam da je zapusen taj odvod,jer cujem da voda zubori kad udjem jace u krivinu...
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Voda u kabini

Ned Avg 24, 2014 10:14 am

Ako ti kaplje kod kod suvozačevih nogu tačno po sredini onda ti voda ulazi kroz usis za ventilaciju i pada na turbinu ventilatora. Proveri moguće da imaš đubreta, kod samog usisa za ventilaciju ima i neku plastičnu čantru iznad same rupe pa proveri da ti se nije i ona otkačila pa upada voda.

Povratak na “Area Servizio”