tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Sre Apr 13, 2011 9:26 pm

Vozili smo se u autu i žena je pritisnula ono dugme za zaključavanje na zadnjim vratima. Poslije toga centralna na tim vratima je radila al ne baš svaki put. Ubrzo je prestala raditi i ostala otključana. Jedan dan je auto bilo otključano ispred zgrade. Večeras sam uspio da ručno stisnem onaj mehanizam i zaključam ih dok je ne popravim. Sad kad otključavam ili zaključavam ne radi na tim vratima i ostaju zaključana. Probao sam sve kombinacije, i da otvorim pa probam zaključati ili otključati, i da zatvorim pa ponovo isto, i ručno i na daljinski, ništa ta brava ne radi. Ima li ko ideju. Probao sam da skinem tapacirung ali se bojim da ga ne polomim pa pitam ima li ko da ima iskustva sa skidanjem tapacirunga u 166 ili da ima neke dobre slike jako bi mi valjale!?!
Hvala :cray: :confused:
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Čet Maj 05, 2011 9:28 am

Šta niko nema slike sa žabicama i šarafima za skidanje tapacirunga, nije valjda da se ovdje može saznati koje felne gdje idu i kako nabaviti spojler i sl., što u principu mene ne zanima, a ne može saznati nešto meni interesantno! :hello:
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Čet Maj 05, 2011 12:36 pm

Ja sam skidao tapacirung na prednjim vratima ali nemam slike.
Samo polako pogledaj gde moze biti neki zavrtanj a onda polako kreni od coska da skidas zabice.
Znaju one nekad da idu malo teze ali osetices pod prstima ako si preskocio zavrtanj.
Samo polako i sigurno neces nista zeznuti.
Pogledaj da skines servisno uputstvo (ima ih na netu) ako nisi siguran posto sigurno imas tacnu poziciju svakog zavrtnja i svakog cepa
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Čet Maj 26, 2011 6:10 pm

Evo konačno objašnjenje

Ovako je počelo rastavljanje!


Slika

Ovo je objašnjenje da ne dirate kožni tapacirung kao ja prije nego skinete sav tapacirung a onda možete ovaj kožni skinuti skidajući žabice sa unutrašnje strane. Uostalom njega ni ne morate skinuti

Slika

Ovdje je prikaz 2 šarafa kod držača za ruke i konektor za podizač stakla. Ovi šarafi se vide kad skinete gumu sa dna držača.

Slika

A ova 2 šarafa morate skinuti jer oni drže tapacirung i nalaze se isto ispod držača za zatvaranje vrata!

Slika

Ovdj se vide svi šarafi koje morate odvrtati, 2 na dnu vrata, 1 lijevo na onoj plastici kod slova 6b (pisano bijelom bojom), 2 na nosaču kod držača kojim zatvaramo vrata (metal žute boje), 2 na zvučniku! Pored toga imate 4 žabice koje morate oprezno vaditi (velike bijele, dvije desno dvije lijevo)! Pored svega ovoga imate "žabice" na vrhu uz staklo, onaj lim na koji se navuče tapacirung i prilikom skidanja prvo sam skinuo sa njega tapacirung a čini mi se da je trebalo obrnuto, jer je bilo teško. Ali nije ništa puklo pa možda i nisam pogriješio. Valjda nisam nešto propustio

Slika

E ovdje je problem nastao, prilikom zaključavanja vrata stišćući gumb za zaključavanje, došlo je do krivljenja ove žice koja ide od gumba do elektro motora. To je dalje pravilo problem prilikom svake dalje akcije motora koji je zbog otpora žice nekada uspijevao da otključa ili zaključa ali ne svaki put. Vremenom je motor slabio i izgorio. Da sam imao vremena ili živaca da odmah skinem tapacirung i ovo popravim ostao bih sa 50KM u džepu koliko sam dao za polovan motor. :hbg (žica ide kroz dva bijela nosača koji su podmazani nekom mašću koja je klizavija od znate već čega). hahaha

Slika

žice

Slika

Evo gore kod stakla ovih limenih zakački.

Slika

Evo opet šarafa i žabica

Slika

I sve se odvija na stoli haube i gepeka mog BMW-a (sad ga vozi stari)!
Ima i potpis radnika koji je to sastavio 06.06.2000.g

Slika

Pozdrav
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Pet Maj 27, 2011 11:06 am

:arflag Svaka cast na fotkama i objasnjenju ! :drink :arflag
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Sub Mar 17, 2018 3:36 pm

Zahvaljujuci ovim slikama, sam "popravio" motoric.

Ustvari krenuo da skidam i valjda prodrmao kontakte i proradilo. :D


Slika
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Pon Mar 19, 2018 1:14 pm

Sada ste mi dali ideju za staru sivu 166!
Nece da se zakljuca a hoce da otkljuca i sve to otkako sam menjao dva leva stakla zajedno sa mehanizmom za otvaranje!!!!! Tu bi mogao da bude problem.
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Pon Mar 19, 2018 1:35 pm

Kod mene htelo da zakljuca, al nece da otkljuca. :D
Korisnikov avatar
Darkoni
Garaža: Alfa Romeo 164 ts ex,
Alfa Romeo 166 busso
Lokacija: Rio de Borca
Lokacija: Rio de Borca ;-)
Postovi: 1582
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 7:10 pm

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Pon Mar 19, 2018 5:29 pm

Kod mene do sada dve brave zezale, i oba puta samo zamena cele
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: tapacirung alfa 166 skidanje, centralna brava problem

Pon Mar 19, 2018 8:40 pm

poznat problem kod 166, ja sam na caletovoj menjao brave na svim vratima, najgori slucaj je kad se zablokira tako da ne mogu da se otvore vrata... pisao sam o toj akciji razbijanja brave iznutra kroz tapacirung koji se prvo isece do pola koliko moze jer ne moze da se skine dok su vrata zatvorena :)... nema drugog nacina da se otvore vrata, zato cim brava pocne da zeza odma je menjajte...

Povratak na “Area Servizio”