Kontakt brava AR 156

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Nebo
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 1:45 pm

Kontakt brava AR 156

Čet Apr 25, 2013 9:14 am

Desila mi se vrlo neprijatna situacija, stanem na pumpu sipam gorivo osmeh od uva do uva :) sedam u auto i zaglavi mi se kontak brava :angry:
Kljuc mogu da gurnem mogu da izvadim ali ne mogu da dam kontakt, posle jedno 10-ak min. zezanja guranja, vadjenja... naravno sve nezno da ne napravim jos vece sra*e uspem normalno da upalim auto. Posle toga sam pokusavao vise puta, sve funkcionise normalno.
Da li je neko imao slicnan problem, i kako bih ovo mogao da resim i da budem siguran da se nece ponoviti?
Slika
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Kontakt brava AR 156

Čet Apr 25, 2013 9:28 am

Da se nije volan zakljucao pa kada hoces da das kontakt moras da okrenes volan levo (ili desno) da bi mogao da okrenes kljuc?
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Kontakt brava AR 156

Čet Apr 25, 2013 1:19 pm

Jedino da je volan ostao u polozaju i zakljucao se,pa moras malo rukom da nategnes na jednu stranu da se jezik kontakt brave oslobodi iz stuba volana,u suprotnom imas taj osecaj kao da je blokiralo nesto.Sasvim normalna situacija.
Slika
Korisnikov avatar
Nebo
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 1:45 pm

Re: Kontakt brava AR 156

Čet Apr 25, 2013 5:26 pm

Moguce da se to desilo, sada vise ne zaglavljuje, cini mi se da sam mrdao i levo i desno nista nije pomagalo.
Al dobro, sad je ok ako se desi ponovo videcu sta je...
:arflag
Slika
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Kontakt brava AR 156

Pon Mar 29, 2021 9:14 pm

Danas, parkiram ispred kuće, (kapije), ugasim auto, izvadim ključ i izađem, nakon minut se vraćam, palim auto i uterujem u dvorište, pošto mi garaža stoji malo ukoso, takav plac jbg, zakrećem volan za recimo 10 stepenii čujem KLIK... zaključa mi se volan !!! Kraj priče, stajem na kočnicu, gasim auto, volan zaključan... vadim ključ, vraćam ga u bravu, PALIM auto, volan ostaje zaključan.
Epilog, skidamo bravu (bio i električar, da nešto ne pokvarim, a i on zna šta i kako), brava crkla, ništa strašno, obrusim 100% onaj klin što viri i vratimo bravu nazad. Skida se tako što zalomljene šrafove kucate sekačem da se odvrnu. A na njih zasečeš za ravni šrafciger da se lakše vrate.

Ne bih ovo pisao da se nije to desilo u TOKU vožnje. Jeste to vožnja od 20 metara, al ono...Ostaje nedoumica da li se možda bravica zaključala kad sam ugasio auto,a nije se otključala zakretanjem ključa u toku startovanja. A sve je to u redu, ali nakon što sam krenuo - čuo se KLIK, i volan nije dalje išao. I taj KLIK me zabrino, zamisli da sam preticao...električar reče da sam sretan čovek.
I još reče da se to često dešava, što bi rekli, standardno kvarenje brave kod fiata , doduše u mestu ... ;)
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Kontakt brava AR 156

Čet Apr 01, 2021 9:23 pm

Uf, ozbiljna stvar, hvala Što si podelio to sa nama...
A bogami malo i uplasio...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Kontakt brava AR 156

Ned Apr 04, 2021 10:33 am

Šta znam, čudna mi bila situacija, pa eto...
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Kontakt brava AR 156

Ned Apr 04, 2021 11:30 am

Imao sam identicnu situaciju pre 10ak godina, samo sa bmw-om, ali na 90km od kuce. Izasao uvece iz hotela u kom smo odseli da preparkiram auto na parking hotela, ista prica, ubacim u rikverc, smotam volan i krenem nazad, klik zakljuca se i gotovo. Sutra dan resio problem elektricar-bravar, posle dovezao auto normalno kuci, ali eto... Desava se
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Kontakt brava AR 156

Ned Apr 04, 2021 1:24 pm

Za'ebana situacija, moglo je da se desi i u sred neke krivine
Slika

Povratak na “Area Servizio”