Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Pon Maj 30, 2011 5:09 pm

Nije mi pri kraju al bilo bi dobro da menjam lamelu i posto hocu odmah da promenim da ja ne mislim o tome krenuo sam u potragu za istim.
Interesu je me cena ( receno mi da je 15k u jednoj radnji u NS-u al nisam pitao marku), koju marku mi preporucujete i jel ima nesto na sta treba da obratim paznju?
I drugo pitanje, jel ima kod menjanja korpe i lamele, nesto specijalno (osim plivajuceg) ili je skoro isto kao ui kod starijih automobila?
:wave:
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Pon Maj 30, 2011 8:46 pm

imaš druk ležaj koji se u 99% slučajeva menja u kompletu sa ostalim tako da mislim da ceo sex izađe oko 250e sa rukama. Tako mi je bar Desha rekao kad sam se raspitivao. I ja sam u sličnoj situaciji ali mi je kolega zocajob preneo da je on više bio zadovoljan sa polovnom originalnom nego sa novom jer mu atuto posle promene ponekad zatrese pri kretanju...a i sam Desha mi je rekao da mogu da vozim još i da će mi vek traja zavisti od stila voznje...
Poslednja izmena od Sauriann u Pon Maj 30, 2011 8:53 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Pon Maj 30, 2011 8:52 pm

Valeo ili Luk završavaju stvar sasvim korektno. Mene je izašao ceo komplet Valeo u Kit komercu: ležaj, lamela i korpa 100€ i ruke 70€.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Pon Maj 30, 2011 9:02 pm

100e al ti imas 164ku pa zato .. ;) ZA 156 mi receno 150e delovi...
a ruke su mi 50e ako ne i manje... to je najmanji problem...
Veci mi problem da uzmem kvalitetne delove da ne moram za pola godine ponovo da menjam...

Meni ne trese nikad..i meni je ok (mozda bi moglo 10-20% bolje da bude tj da razdvaja al mi ok i ovako) al u servisu mi rece da je eto pri kraju. sto kazes moglo bi to terati jos dosta..al prosto ne zelim da mislim o tome i hteo bih da promenim pa znam..stavio novo i cao...
Cak mozda ni korpa ne treba vec samo lamela...al ok to cu jos sa majstorom da vidim...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Pon Maj 30, 2011 9:16 pm

Javi šta si menjao i koliko šta košta.Skoro sam u nekoj veleprodaji uzimao lamelu za druga za AR (ne znam koji) ali sam ujedno pitao kolika je cena za moj i mislim da je neka cena za mene bila 15.000 din. Znači bez lagera i ruku. Pitao sam baš da bih uporedio sa cenama koje su mi rekli u servisu i ispada da bih ustedeo 1000 do 2000 din ako bih doneo svoje delove što se ne isplati ako ovako imaš garanciju servisa...
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Pon Maj 30, 2011 9:21 pm

Pa moras da dobijes garanciju za delove + garancija u servisu za njihovu ugradnju... tako da kupio posebno ili oni ti kupovali garancija ti negine....
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Pon Maj 30, 2011 9:28 pm

ne znam dal je baš tako kada ti doneseš deo. Kako servis može da zna koliko je to kvalitetno i odakle potiče. Ok, ti to možeš da reklamiraš gde si kupio ali će ti majstor naplatiti ruke ponovo jer je tvoja krivica ako si doneo bofl deo na ugradnju. Ima tu dosta radnih sati i neverujem da će neko da ti ponovo besplatno to namešta ako crkne iz tog razloga. Na to sam mislio. Stavi se na mesto da si ti majstor i da ti neko donese kineski deo i traži od tebe garanciju ili sl.

p.s nekim majstori neće ni da rade ako delovi nisu originalni. Meni npr. Ivan nije hteo da namontira sajle za ručne ako nisu originalne...Sa druge strane Desha mi je rekao da mu se desilo da nije mogao da namontira vodenu pumpu koju je mušterija donela iz kit komerca (najeftiniju naravno).
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Pon Maj 30, 2011 9:42 pm

Bug napisao: Cak mozda ni korpa ne treba vec samo lamela...al ok to cu jos sa majstorom da vidim...
Sve se menja u kompletu, jer ako je riknula samo lamela (na primer) onda mora da se skida ceo menjač da bi se zamenila. Kad se već skida menjač onda se menja i druk lager i korpa da se nebi desilo da za 5000 opet nešto crkne pa da se opet skida menjač, jer opet moraš da platiš ruke kao da se sve menja odjednom.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Uto Maj 31, 2011 8:27 am

Ja sam nedavno pitao coveka sa kojim saradjujem da mi proveri set kvacila za 159 1.9 Mjet i ispalo je 15.000 za korpu i lamelu i 30.000 za zamajac. Ja imam neke popuste kod njega ali ne verujem da je puna cena znatno visa. U pitanju je bio Valeo cini mi se. Kad se rastavi kvacilo tek onda mozes tacno da vidis u kakavom ti je stanju zamajac, ako je pri kraju menja se i on da ne bi radio dva posla (Sergio je vec napisao). Korpa lamela i druk idu obicno u kompletu kada se radi kvacilo.
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Uto Maj 31, 2011 9:30 am

15500 i 15940rsd je Valeo u dve prodavnice...
Tako se cene krecu izgleda...

Za zamajac znam...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Sre Jun 01, 2011 5:28 pm

Kod JTD Alfi druk ležaj (hidraulični) se kupuje posebno (oko 80€) i u najvećem broju slučajeva nije problematičan - što ne znači da je i kod tebe tako.
Dakle - korpa i lamela uvek zajedno, a druk samo po potrebi. Ispravnost druk ležaja se veoma lako proverava.
Zamajac samo po potrebi, ali neka ga pogleda neko ko se zaista razume, jer majstori (i prodavci delova) vole da optuže zamajac za razne stvari...
Alfa je stil... ostalo je status...
Zoran AR 146
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Sokolac
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Avg 22, 2017 10:22 pm

Re: Lamela, korpa, lezaj, Tips and tricks, AR156

Sre Sep 06, 2017 7:50 am

Momci,
Meni je otisao set kvacila(korpa,lamela,druk se pokidao),ja kupim novi set,originalni Valeo,odnesem u radnju,pocne majstor raditi sve uklopi,poslaze,da probamo-nece kvacilo da raskvaci.ubili se od posla momci,na kraju,zakljucak,lamela je debela.... Ova u mom setu je 8,2 mm,a treba tanja. Nisam imao pojma da ima razlike i je li zamajac plivajuci ili fixni (kod mene je fixni).Elem,nakon 4 dana,danas bih trebao kupiti novi set,ako mi neko od osoblja u svim prodavnicama dijelova bude hteo izmjeriti lamelu koju dobijam u setu.Zivot mi se smucio,a tako je to bezazlena operacija. Set me je kostao oko 160 €,za majstora 60 €,i sto je najtuznije-ovaj set prethodni sad moram negde menjati za nesto,prodavati,.....

Povratak na “Area Servizio”