Moto GP, SBK

Sve vezano za profesionalne sportske trke
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 9:43 am

Hajde malo da osvezimo ovu temu. Pocetak sezone Moto GP se blizi. Nove masine,nova elektronika,stari rivali. Posle,u najmanju ruku receno - BRUKE,na kraju prosle sezone,od ove mozemo ocekivati jos spektakularnije trke i borbe.
Samo se nadam da se DORNA ovoga puta mesati u sve ono sto treba da se resava na samoj stazi.
20.mart je tu...stay tuned!!
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 10:57 am

Koliko me pamcenje sluzi, prva trka Qatar ?
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 12:31 pm

Da,da..trka pod reflektorima. Ostaje da vidimo da li ce Stoner izaci na stazu..iako on izjavljuje da nece,Katar je staza koja najvise odgovara Ducati-ju
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 12:49 pm

Jbg, ja poranio onda mesec i pol dana hahaha
Je l` se to stoner vraca?
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 1:17 pm

Stoner je test vozac Ducati-ja,od ove godine...s`tim sto je Djidji izjavio da Stoner kada god pozeli moze da ucestvuje i u trci.
Mada..kada se setim Lagune i one borbe sa DR. :yahoo: ..videcemo!
Korisnikov avatar
Skuks
Drug Član
Drug Član
Garaža: 155 1.8ts 16v 1997 Blu Armonico
156 Sportwagon 1.8ts 16v 2001 Grigio Chiaro
Lokacija: Beograd - Zemun
Lokacija: Beograd - Zemun
Postovi: 943
Pridružio se: Sub Maj 11, 2013 12:07 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 3:07 pm

Ove godine cu ozbiljno da pocnem da pratim Moto GP, proslu sezonu sam odgledao svega par trka nekako me nije zanimalo(budala sam) :D
Na naftu se ore. Na plin se greje. Na benzin se vozi!
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 3:51 pm

Nisi budala, svako je jednog dana iz ovih ili onih razloga počeo da gleda ;)
Treba pratiti Moto GP. Vrhunski sport i uzbuđenja na pretek. Samo da se i tu rukovodstvo uzdrži od politike i prevelikog mešanja.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 5:11 pm

Ja bih voleo da se Stoner vrati kao takmicar, navijao sam za njega i navijao bih opet, izuzetan vozac a posto me je Markez razocarao prosle godine sad nemam za koga da navijam tako da bi Kejsi legao kao 1 na 10 a i plus sto bi to bio 4. ili 5. takmicar u borbi za sam vrh.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 8:21 pm

Markez je razočarao svakog pravog ljubitelja trkanja..a o Dorni je suvišno i raspravljati.
Rossijevac sam u duši,i mislim da je sam izgubio titulu u Mizanu,kada je vozio na motoru za kišu 2 kruga više nego što je trebao..ali posle Australije je bilo jasno sve.
Stoner,nadasve fenomenalan vozač,pogotovu na Ducatiju..ali,kategoričan je u izjavama da neće da se trka.
Iskreno,mislim da još ima posledica od Lagune i epske borbe sa Rossijem.
I za razliku od ČupaČupsa i Markeza,korektan je vozač.
Lično,voleo bih da Suzuki sa Maverikom i Alešom bude konkurentniji..obojica su luuudii!!
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Feb 11, 2016 8:37 pm

ZEPELINBG napisao:Markez je razočarao svakog pravog ljubitelja trkanja..a o Dorni je suvišno i raspravljati.
Rossijevac sam u duši,i mislim da je sam izgubio titulu u Mizanu,kada je vozio na motoru za kišu 2 kruga više nego što je trebao..ali posle Australije je bilo jasno sve.
Stoner,nadasve fenomenalan vozač,pogotovu na Ducatiju..ali,kategoričan je u izjavama da neće da se trka.
Iskreno,mislim da još ima posledica od Lagune i epske borbe sa Rossijem.
I za razliku od ČupaČupsa i Markeza,korektan je vozač.
Lično,voleo bih da Suzuki sa Maverikom i Alešom bude konkurentniji..obojica su luuudii!!
Tačno od reči do reči se slažem sa svim što si napisao...I lično ne verujem da će se Stoner vratiti iako bi ga voleo videti (mada sam okoreli navijač 46-ice još od njegovih trka u 250cc) jer očigledno taj Ducati ne može niko tako kontrolisati.Koliko sam čitao novinari potenciraju povratak Stonera ali izjave drugih vozača baš i ne idu u tom smeru.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Čet Mar 17, 2016 6:45 pm

Završen je prvi trening..i to,baš onako kako sam i mislio.
Jorge i Vale na 0,2 sec..Crazy Joe,za njima..a tu je i Maverik,koji će biti u borbama za podijum ove god.
Honde,kao da se ne snalaze najbolje.
U svakom slučaju,biće ludo!!!!!
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 4:12 pm

Ljudi,ko god iole voli trkanje..ne propustite najbolju zabavu na planeti..trka MotoGp startuje u 19 h.
Prva petorica su u 0.280 sec..biće ludnica!!!!
Korisnikov avatar
Skuks
Drug Član
Drug Član
Garaža: 155 1.8ts 16v 1997 Blu Armonico
156 Sportwagon 1.8ts 16v 2001 Grigio Chiaro
Lokacija: Beograd - Zemun
Lokacija: Beograd - Zemun
Postovi: 943
Pridružio se: Sub Maj 11, 2013 12:07 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 4:48 pm

Na kom kanalu je, SK3?
Na naftu se ore. Na plin se greje. Na benzin se vozi!
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 4:59 pm

Jeste, na SK3.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 6:02 pm

sad slede prave trke :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 8:59 pm

Pa,.. tresla se gora, rodio se miš ;)
Mnogo je onih koji nipodaštavaju F1 u korist Moto GP, ali ispostavilo se da razlika baš i nije velika. Naravno, govorim isključivo o premijernoj trci i svakako se nadam da će do "ludila" doći tokom sezone, ali nešto mi se čini da će Jorge da domira ove godine...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
mudri
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Sep 29, 2009 8:03 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 9:04 pm

Velika steta sto je Iannone pao, bila bi jos zanimljivija trka.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 10:35 pm

slazem se za janonea ali ne zovu ga dzabe ludi dzo :) izgore prerano u zelji da zadrzi to prvo mesto po svaku cenu ali dobro videli smo da je ozbiljan konkurent.

slazem se i da ce mozda Lorenco dominirati ove sezone, njemu kad se sloze kockice nezaustavljiv je.

Sto se Rosija tice mislim da nece moci da se nosi sa ovom trojicom ili cetvoricom tokom sezone ali moze marljivo da skuplja bodove kao prosle sezone i da tako opet dodje u situaciju da se bori za titlu no videcemo ovo je tek prva trkam i nista ne mora biti kako je danas izgledalo.

Pedroza je i dalje daleko od prve petorke i mislim da ce tako ostati. Vece sanse dajem Vinjalesu samo da suzuki jos malo poradi na prevozu ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 10:48 pm

@ alfanatic
Izvini,ali ne slažem se sa tobom. MotoGp je itekako zanimljiviji od F1..i daleko od toga da se sve zna. Prva četvorica su u 2,5 sec..i bukvalno jedan širi prolaz u krivini,može da promeni redosled. Jorge je išao na mekšu gumu,Ducati je pokazao da je opet u vrhu,Marc još uvek nema motor kakav želi,a Dr nikada ne treba otpisivati.
Maverik će itekako da se umeša u tu borbu,već od Argentine..
Evo,videćemo za 5 trka,koliko će vozača biti na podijumu u F1 i u Motogp..pa ćemo onda pričati,ok?
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Ned Mar 20, 2016 11:52 pm

Kolega, nije problem da li ćemo se slagati ili ne, ali je poželjno da se dobro razumemo ;)
Nisam pravio dilemu oko toga koje je takmičenje trenutno zanimljivije jer je to očigledno svakom ljubitelju, već sam samo rekao da se nakon burnog završetka prošle sezone očekivalo ne znam ni ja šta na otvaranju ove sezone Moto GP. A zapravo nije se desilo ništa epohalno i trka je (u odnosu na očekivanja!) bila relativno monotona, rekao bih i predvidiva imajući u vidu formu pobednika. Ne znači da će tako biti i ubuduće.

A relativno je i to koliko je šta zanimljivo. Koliko god da je F1 dotakla dno meni će takmičenja četvorotočkaša (konkretno F1) uvek privlačiti više pažnje od dvotočkaša. Jednostavno stvar naklonosti, a F1 je najveća ljubav od davnih dečijih dana...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Pon Mar 21, 2016 9:30 am

Mozda ja nisam najbolje razumeo tvoj post..i sta znaci "nipodastavanje".
Verovatno je su u pitanju licni afiniteti i shvatanje trkanja.
F1 pratim duze nego MotoGp (koji pratim samo 12 god),i po meni je to trkanje,bez timskih naredbi,propustanja,preticanja u boxevima..itd...a na moju veliku zalost,F1 nema vise takvu draz,kao nekada.
Po meni,daleko od toga da trka nije bila epohalna i da se "rodio mis"..jer odavno nije bilo ovoliko konkurenata za podijum i ovoliko timova koji se bore za isti.
Ali,da ne duzim...svako ima svoje vidjenje..
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC

Pon Mar 21, 2016 7:04 pm

ZEPELINBG napisao:Mozda ja nisam najbolje razumeo tvoj post..i sta znaci "nipodastavanje".
Ovo nema apsolutno nikakve veze sa tobom niti sa bilo kakvom polemikom na ovom forumu. Generalno je postalo neko pravilo u poslednje vreme da ljubitelji Moto GP savetuju da se ne gleda F1 koji je shit već samo "pravo trkanje". Izrazio sam se na taj način samo iz tog razloga jer smatram da oba takmičenja imaju svoje draži i da gledanje jednog ne mora da isključi drugo. Ne idu u istom terminu, televizije ih emituju i sve može da se isprati ako se želi. Dakle u mom komentaru nemoj tražiti ništa lično.

A što se tiče afiniteta, tačno je da više volim četiri točka, ali isto tako je tačno da je potrebno biti veći "ludak" kako bi se onako vozilo na dva točka, kao i da su generalno, a pogotovo u poslednje vreme trke dvotočkaša donosile mnogo više uzbuđenja, neizvesnosti i preticanja. Rekao bih da smo na istoj liniji oko ovoga.

E sad, po meni se "miš rodio" iz razloga što su mnogi očekivali ne znam kakav spektakl od premijere, a po meni se on ipak nije dogodio. Verovatno bi bilo luđe da Ianone nije preterao, ali činjenica je da sam već negde oko polovine trke bio uveren kako Mark neće dohvatiti Jorgea, baš kao ni Valentino Marka. Tako je i bilo do kraja, nije bilo previše uzbuđenja, preticanja i ludila kao što je bio slučaj na mnogim trkama prošle sezone.

Sa druge strane premijeru F1 nisam gledao, ali bih na osnovu opisa i nekih snimaka rekao kako je bilo više neizvesnosti i uzbuđenja. Ponavljam, ovo nije utisak iz prve ruke i ne garantujem da je tako, ali mi se čini. Dakle sudim isključivo o dve premijerne trke i ništa više od toga.
Sasvim je izvesno da ludilo na dva točka tek sledi, kao i da će nadmašiti po konkretnim stvarima sezonu F1, ali to tek ostaje da se vidi. Na osnovu viđenog moguć je i scenario da Jorge oduva konkrenciju brže i lakše nego što se očekuje, dok se sa druge strane stvari u F1 mogu zakomplikovati više nego što sada deluje. Ko zna...

Nadam se da sam sada bio do kraja jasan i precizan. Niko ovde ne pravi kampanju protiv Moto GP već naprotiv - pozivam da se uživa u gledanju oba takmičenja podjednako, baš kao i u drugim opisanim u temi ako neko ima volje i vremena.
Prvu trku sam doživeo tako kako sam doživeo, pomalo i kao antiklimaks nakon prošle sezone i to je to...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Moto GP,SBK,WTCC,TCR

Pon Mar 21, 2016 8:13 pm

Kolega,ne doživljavam ja ništa lično :)
A i zašto bih,lično pratim sve trke u oba takmičenja..i kvalifikacije,i treninge,tako da nisam neko ko poziva na bojkot F1.
GP ispunjava sve ono,što moja malenkost želi od trkanja.
Ja nisam imao pojma ko će da pobedi,niti ko će koga da napada ili ne..
Rado ću za sledeću trku,prihvatiti tvoju "uverenost"..i pravac kladionica..da imam i neke koristi :drink
Za sve ove godine praćenja..nikada nisam bio uveren u bilo šta u GP-ju.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC,TCR

Pon Mar 21, 2016 8:19 pm

iskren da budem ja sam od polovine trke znao i kakav ce biti kraj sem sto sam ocekivao da maq bude ispred dovia, bas sam se i sa drugarom kladio u poredak jer je on racunao rosija za pobedu :)
inace trka kao trka nije bila losa i ovo je tek pocetak sezone nisam ni ocekivao da pršti na sve strane ali bilo je shodno mojim ocekivanjima
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Moto GP,SBK,WTCC,TCR

Uto Mar 22, 2016 6:00 pm

ZEPELINBG napisao: Rado ću za sledeću trku,prihvatiti tvoju "uverenost"..i pravac kladionica..da imam i neke koristi :drink
Pazi, nemam ni ja kristalnu kuglu da bih uvek znao kakav će biti poredak. Intuicija me ipak ponekad posluži, a analizom dešavanja na i oko staze ponekad ispadnem dobar prognozer ;)
Inače sport mi je jedan od omiljenih hobija i razbibrige, ali u kladionicu nikada nisam zašao niti ću. Kladionice tretiram kao ubice legalnog sporta i najveći mamac za mafiju koja je zlo za sportska dešavanja.

Ali obećavam da, ukoliko mi se nešto onako čvrsto "javi", da ću te odmah kontaktirati i poslati dojavu ukoliko praktikuješ klađenje :D :drink
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER

Povratak na “Automobilizam i motociklizam”