FORMULA 1 (nastavak)

Sve vezano za profesionalne sportske trke
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 3:20 pm

A gde je to Kimi zasrao Fetela? Tamo gde je Fetelu proklizao prednji kraj jer je malo brže ušao u krivinu kimi nije veze imao s tim.A ako misliš na prvu krivinu tj. šikanu tu se niko normalan neće na startu sklanjati jer se to jednostavno ne radi jer je preopasno.Niko čak ni ne razmišlja da pravi taktiku puštanja u prvoj krivini posle starta ma koliko to bilo bitno.Prvo je juče pogrešio Ferari jer je naseo na provokaciju iz Merc boxa a onda je Kimi spalio gume jureći prednost pre Hamiltonovog ulaska u box.Botas je samo još dokrajčio Kimijeve gume i to je Hamiltona dovelo na prvu poziciju.Inače Mercedes je dva puta lažno poslao mehaničare napolje ali verovatno im računaju da je to po jednom za svakog vozača kada nema kazne.
Miroslav92
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTD
Lokacija: Baric
Lokacija: Baric
Postovi: 93
Pridružio se: Čet Feb 28, 2013 6:34 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 3:38 pm

Prvo... Ja sam veliki fan Kimija.. Jos od kad je zamenio Miku Hakinena.. Ali koliko god sam njegov fan, ferariju zelim da jos dugooo nista ne osvoji. Prvo zato sto sve namestaju Vettelu i mnogoooo puta su ukanalili Kimija zbog njega. I zato sto su posle 2008. ili koje vec godine oterali Kimija da bi dosao Alonso i sa sobom doveo Santander banku kao sponzora. I Bogu hvala od tada nisu nista osvojili.

A sto se tice Mercedesovog mosiranja za odlazak u box... Ovce treba j..... kad glupi majmuni vec koliko trka nasedaju na istu foru. Mislim da se u mom selu to zove "glup k'o k...." :D
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 3:52 pm

Ukanalio je Kimija tim:
Slika

Prvo ih je moširao Merc, kao mlade majmune i otišli su u boks prerano. Ovo gore je cena. Botas se žrtvovao za veći cilj što je skroz OK.

Mercedes tim je dobio Ferrari tim, po ko zna koji put. Tehnički možda imaju trenutno inferiorniji auto, ali timski su mnogo ispred. Jako loše Arivabene i ekipa hendluju ekipu za vreme trke, previše loših odluka koje će ih koštati titule.

Vettel je takođe mogao da se strpi i čuva, za promenu, malo leđa Kimiju, pa posle kad se trka razvije da traži svoju šansu. Ovako su obojica izgubili. Očekivan rezultat je trebao biti 1-2 Ferrari, bez obzira ko bi bio na prvom mestu. Uz malo zdravih stavova bili bi ispred Mercedesa u šampionatu i lagano bi ga priveli kraju. Ovako su izgubili istorijsku šansu za povratak na svom terenu.

Potpuno zaslužena pobeda Mercedesa.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 4:14 pm

Merc jasno ko dan matirao Ferrari, zasigurno su i odvrnuli motore, Ferrari i nije imao nekog izbora, Botas popio metak za tim...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 4:50 pm

Pročitah ovaj komentar na FB i slažem se 100%

"Takođe navijam za Kimija, i teško mi je da priznam, ali mislim da je Kimi izgubio osećaj za vožnju. Potrošnja guma ne zavisi samo od bolida, od toga da li nekog pratite ili ne, nego i od samog vozača. "Lako" je biti brz par krugova na novim gumama, ali biti brz i sačuvati gume, za to treba imati "osećaj". Kimi je u par krugova potrošio gume, kad je stigao Bottasa već nije mogao da ga obiđe, a Bottas je bio na starim gumama."

To je ključno po meni. Ali odlična trka i konačno osećaj starog F1 se vratio na kratko.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 5:12 pm

Slazem se da Kimi vise nije ono sto je bio, ali mislim da je to ovde bio najmanji faktor...
Pa i Merc je potrosio isto tako brzo gume u Austriji, i sta, Hamilton vise nije ono sto je bio.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 5:50 pm

Pa i Kimijevo "spaljivanje" guma ide na račun tima jer ga nisu obaveštavali da je dovoljno smanjio razliku i da čuva gume.Trebalo je Hamiltonu da ima minimum 23se. razlike da izadje ispred Kimija a Kimija je tim ostavio da smanjuje razliku na ispod 17 sec. što im nije bilo neophodno a kad su videli da se gume raspadaju onda su mu tražili da ih održi u životu.I naravno niko ne tvrdi da je kimi isti kao pre 15 godina i ima grešaka koje je pravio ali ne može se kriviti za nešto za šta nije odgovoran.Ceo Ferari tim je podredjen onom kmečavcu a taktiku ako se to kod njih i može nazvati taktikom ko da razradjuju retardirani pa eto i rezultata,trpi ne samo Kimi (njegova karijera je ionako na zalasku pa i nije bitno) ali ceo tim rasipa bodove u očajničkim pokušajima de se sve namesti Fetelu.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 6:40 pm

Ja cak i Ferrari ne krivim toliko, bili su u prilicnoj pat poziciji pogotovo sam Botam timskim igracem.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 6:41 pm

Staviću ponovo.
Ovo je Kimi zadnjih ko zna koliko godina. 100 % tačno. Gotivio sam ga na početku sada je jednostavno zreo za penziju.

[video][/video]

Realno kome treba da bude podređen tim ? Čoveku koji je zaostaje skoro 70 bodova, koji nije pobedio ko zna od kad niti će u skorije vreme. Kimi koji teško da može bilo koga da pretekne.

Ovde se tačno vidi da Kimi na startu nema brzinu i da je Hamilton bio velika pretnja. Znači da je malo pametan trebao je da pusti Fetela i da zadrži Luisa. Ovako usporio je Fetela i servirao ga Hamiltonu u Curva Grande koji je iskoristio zavetrinu u ubacio se ispred Fetela u Variante Della Roggia. I tu je Kimi mogao da izblokira Hamiltona i propusti Fetela.
Ovako Fetel odreagovao kao balavac i sjebao sebi trku. A mogao je da na početku drugog kruga bude ispred obojice.



Definitivno u Ferariju moraju da dovedu Botasa da im održi jedan seminar o taktici i drugom vozaču.
Znači Botas je vozio perfektno. Znalo se da čim ne obilazi Maxa da ga čuvaju kao sačekušu za Kimija. Maestralno je namestio Kimija za Hamiltona, plus ga naterao da sjebe gume a nijednom nije pokušao da ga pretekne. Botas je mogao tako da ga vuče do kraja trke ali se videlo da smeta Hamiltonu jer je Kimi koristio zavetrinu i DRS pa Botasa uvode u box. Posle se znalo da će Hamilton još malo da provocira Kimija i da uništi gume. Videlo se da je Kimi daleko brži u krivinama dok ga Hamiltom pritiska sustižući ga na pravcu.
I maloj deci je jasno da nema šanse da Kimi pobedi.
Najgore što je Fetel taj koji je Kimija zadržao u Ferariju a ovaj mu tako vraća u ključnim momentima za titulu.
Slika
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 7:00 pm

Pa realno treba da bude podredjen kandidatu za šampiansku titulu ali oni u tom pokušaju prave toliko grešaka da ugrobare oba vozača i tim.A ti imaš svoje vidjenje starta u Monci ali to što ti kažeš se na startu jednostavno ne radi jer je previše opasno.Fetelu niko nije kriv osim njega samog a Ferarija neće ove godine pobediti Mercedes već sam Ferari.Tako su i u Spa u Q3 kalkulisali da Kimi ne bude P1 pa je zbog njihove glupe odluke završio na P6 i u gužvi na startu bio izbačen.Cele ove sezone taj Kimi vozi bolje od Fetela ali tim je tim i on odlučuje a Fetel je toliko sagoreo u želji da bude prvi da pravi sve više i više grešaka a to protiv Mercedesa i nemaca jednostavno ne ide.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 7:27 pm

Kako opasno, trebao je samo da propusti timskog kolegu i da uspori Hamiltona.
Pogledaj startove kad su Mercedesi u prvom redu, svo vreme kontrolišu start (izuzev A1), odnosno kad je Luis ispred. Luis je uvek kontrolisao pa čak kao Kimi nameštao Fetela za Maxa ili Botasa.

Da se vratim na brzinu, Kimi nema tempo, jednostavno Fetel u tim uslovima se odvoji od pratioca za 5-6 pa 10 sekundi i lagano krstari stazom i čuva gume. Posle zamene ima dovoljno vremena da ih ponovo dovede na radnu temperaturu i da privede trku kraju. Kimi nije taj materijal. Jednostavno.
Slika
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 7:31 pm

Nijedna trka nije ista, pa ni ova, pitanje je i sta bi Vet uradio da je bio na Kimijevom mestu...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 8:28 pm

Pa ako nema ulja u krivini pobedio bi.
Slika
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4584
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Sep 03, 2018 9:23 pm

interceptor napisao:Inače Mercedes je dva puta lažno poslao mehaničare napolje ali verovatno im računaju da je to po jednom za svakog vozača kada nema kazne.
Mislim da su uradili i treci put kada je botas trebao u boks
Slika
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Sep 04, 2018 10:05 am

[youtube]uG_8fLqWqb4[/youtube]

Kolko mi je drago da su opet ovo uradili u sred Italije :D Oduvek sam voleo ove čarke izmedju najboljih...

[youtube]QQL4dlt-vdo[/youtube]

Samo uporedite Ferarijev voice i Mercedesov... Sve će vam biti jasno kakva harmonija i strategija vlada u timovima...
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Sep 04, 2018 8:14 pm

Ferrari pre VN Italije obavestio Raikkonena o završetku saradnje?

Kako prenose italijanski mediji Finski vozač je pre početka vikenda u Monci dobio obaveštenje da naredne sezone neće nestupati za ovaj tim.

Takođe, već neko vreme priča se da je Sergio Marchionne, dok je bio živ, odavno rešio pitanje drugog vozača Ferrarija, pošto je potpisao ugovor sa Charlesom Leclercom. Ipak, posle njegove smrti Maurizio Arrivabene borio se da pokuša da zadrži Finca među svojim redovima na još jednu sezonu, pa su tako započeli nove pregovore.
Ipak, novi predsednik italijanskog tima John Elkann zahvalio se Raikkonenu na saradnji, pa tako da tim ne računa na njega i to baš pre početka vikenda u Monci. To jenajverovatnije uticalo na Kimijevu odluku da se slobodno trka, odnosno da nije poštovao plan koji je Ferrari predhodno zavrtao. Zbog toga je i Sebastian Vettel bio nezadovoljan, pre svega posle kvalifikacija kada mu je pobegla pol pozicija i to baš od njegovog timskog kolege.
Slika
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Sep 04, 2018 11:41 pm

Na f1 techical su radili ozbiljna izrucunavanja, i dalje merc ima u visku 6-8 ks vise. Gde Ferari ima prednost je kazu elektro snaga na duzem raspolaganju tj onaj pull na izlasku iz krivina.. Fight iz on :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Sep 05, 2018 4:56 pm

Po nekim podacima Ferari 6 sekundi duže od ostalih isporučuje tu elektro snagu.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Sep 05, 2018 4:59 pm

Sva ta snaga Ferarija nema svrhu kad dođu iza Botasa.
Slika
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Sep 05, 2018 8:53 pm

XD
galoviccc1
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Stelvio 2.0 280ks
Lokacija: CH
Postovi: 112
Pridružio se: Čet Jun 14, 2018 11:05 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pet Sep 07, 2018 8:47 am

Zika napisao:Sva ta snaga Ferarija nema svrhu kad dođu iza Botasa.

Sad but true... :banghead:
Miroslav92
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTD
Lokacija: Baric
Lokacija: Baric
Postovi: 93
Pridružio se: Čet Feb 28, 2013 6:34 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Sep 08, 2018 1:57 pm

:D


Slika
Korisnikov avatar
kovalski
Garaža: ex 156 1.9 JTD 16V giugiaro
remap;
ex 166 2.0 TS
ex 156 SW 2.0 SP3
ex159 SW
ex GTV CUP limitata No_076 2.0 TS
Vectra C CDTI 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 698
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 5:50 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Sep 11, 2018 9:38 am

Kimi u Alfi od 2019

https://www.sauberf1team.com/news/kimi- ... rom-2019-2

iz Saubera je i krenuo..
Poslednja izmena od kovalski u Uto Sep 11, 2018 9:53 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Sep 11, 2018 9:45 am

Tacno ce do 50e da vozi covek :D
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Sep 11, 2018 9:48 am

Inace opet glupi potezi Ferrarija... Narusavaju stabilnost i otpustaju vozaca koja je bitan za razvoj bolida i dovode Leclera da se kolje za Vettelom.. Ovaj potez ima smisla jedino ako je Vettel najavio da ce da ide ako ne uzme titulu u narednih godinu dve, pa da uvedu malog u sistem.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''

Povratak na “Automobilizam i motociklizam”